عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی:

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: بیش از دو هزار تولیدکننده در صنعت قطعه سازی فعالیت می کنند که از این تعداد هزار و ۲۰۰ قطعه ساز در رده های ۱ و ۲ و ۳ در زنجیره تأمین خودروسازی هستند و سایر تولیدکنندگان نیز محصولات خودر را برای بازار تولید می کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی، احمدرضا رعنایی اظهار کرد: متأسفانه رقابت ناسالمی در این بازار وجود دارد و تعداد قابل توجهی از قطعات کم کیفیت که به صورت زیرپله ای و غیر استاندارد تولید شده اند، به بازار عرضه می شود.
رعنایی افزود: بخش مخاطره آمیز این موضوع آنجاست که این قطعات غیراستاندراد و کم کیفیت در بسته بندی های جعلی خارجی و گاه با استفاده از برند و بسته بندی تولیدکنندگان خوشنام داخلی در بازار دیده می شوند.
وی با بیان اینکه ادامه این روند می تواند آسیب بیشتری به بازار قطعات خودرو کشور وارد کند، ادامه داد: افزایش نظارت ها بر این بازار ضروری است اما علاوه بر آن، اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی نیز می تواند در اصلاح این روند نقش آفرینی بیشتری داشته باشد.
رعنایی اظهار کرد: انجمن صنایع همگن قطعه سازی آمادگی دارد برای همکاری بیشتر، تفاهم نامه ای با اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی امضا کند تا براساس آن، قطعه سازان برتر و خوشنامی که محصولات استاندارد تولید می کنند به اتحادیه معرفی شوند و اتحادیه زمینه نقش آفرینی بیشتر آنان در بازار لوازم یدکی و قطعات خودرو را فراهم آورد.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=368
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزيرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسيس اولين انجمن تخصصي كشوري زير نظر اين وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است