دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور:

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور گفت: در کنار تلاش های شبانه روزی صنعتگران خودرو و قطعه سازی کشور به ویژه در زمینه داخلی سازی قطعات و محصولات، بروز برخی مشکلات به تعطیلی برخی کارخانه های قطعه سازی کشور منجر شده که این شرایط در شان سال جهش تولید نیست.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور گفت: در کنار تلاش های شبانه روزی صنعتگران خودرو و قطعه سازی کشور به ویژه در زمینه داخلی سازی قطعات و محصولات، بروز برخی مشکلات به تعطیلی برخی کارخانه های قطعه سازی کشور منجر شده که این شرایط در شان سال جهش تولید نیست.
به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور، آرش محبی نژاد اظهار کرد: فعالان زنجیره تامین قطعات کشور در چند سال اخیر و پس از چالش تحریمی خودروسازان، با تمام توان در جهت تامین نیازهای کشور حرکت کردند و نهضت داخلی سازی و برگزاری ۴ میز تخصصی در طی آن، نتیجه همین همت و تلاش قطعه سازان کشور بوده است.
محبی نژاد گفت: در شرایطی که قطعه سازان با وجود تحریم ها و کرونا، تنور تولید خودرو در کشور را در سال جهش تولید گرم نگه داشته اند، روا نیست که خطوط تولید برخی از آنها به دلیل مشکلات عدیده، تعطیل یا نیمه تعطیل باشد.
وی در تشریح این مشکلات عدیده، اظهار کرد: این مشکلات بیشتر ناشی از افزایش لجام گسیخته قیمت مواد اولیه، عدم تخصیص ارز مورد نیاز از سوی بانک مرکزی و در نهایت، کمبود سرمایه در گردش و نقدینگی است که به مانند زنجیر بر پای تولید داخلی بسته شده است.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با بیان اینکه کسری بودجه سرمایه در گردش قطعه سازان کشور در انتهای سال ۹۹ دستکم ۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد می شود، ادامه داد: متاسفانه با وجود افزایش چندباره قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید، اصلاح قیمت های فروش و قطعات به موقع انجام نمی شود و این امر، چالش های زیادی برای قطعه سازان کشور به وجود آورده است.
محبی نژاد به افتتاح چند خط جدید تولید قطعه در استان البرز اشاره کرد و افزود: این استان شاهراه مواصلاتی کشور قرار دارد و قطعه سازان البرز به دلیل همجواری به دو خودروساز بزرگ کشور، از قطب های اصلی زنجیره تامین صنعت خودرو به شمار می آیند.
وی ادامه داد: با وجود اینکه قطعه سازان استان البرز پیشتاز اجرای نهضت داخلی سازی قطعات خودرو بوده اند اما در همین استان هم، تعطیل یا نیمه تعطیل شدن حدود صد واحد تولیدکننده قطعه را شاهد بوده ایم.
محبی نژاد کسری نقدینگی قطعه سازان استان البرز برای تحقق برنامه جهش تولید را نیز حدود ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد و اظهار امیدواری کرد تلاش ها و حمایت های لازم از سوی مسئولان ذیربط و خودروسازان برای رفع مشکلات زنجیره تامین کشور و این استان، قبل از آنکه دیر بشود، صورت پذیرد.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=401
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزيرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسيس اولين انجمن تخصصي كشوري زير نظر اين وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است