در نامه انجمن قطعه سازان خودرو کشور به رییس کمیسیون صنایع مجلس مطرح شد:

انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور با ارسال نامه ای به رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نسبت به واردات بی رویه قطعات خودرو در صورت رفع تحریم ها هشدار دادند و از وی خواستند تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از تبدیل ارزهای انباشته شده در پشت سد تحریم ها به قطعاتی که تولید مشابه داخلی دارند،‌ اندیشیده اجرا شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور، در این نامه که با امضای دبیر انجمن برای عزت الله اکبری تالارپشتی ارسال شده آمده که تحریم های سال های اخیر با وجود خسارت های جبران ناپذیر، موجب همدلی و یکپارچگی در صنعت خودرو و قطعه سازی و در نهایت منجر به خلق انقلاب عظیم «نهضت ساخت داخل قطعات» شده است.
در ادامه این نامه به کاهش قابل توجه ارزبری در اجرای این نهضت صنعتی اشاره شده و آمده است: با توجه به سابقه تاریخی هجوم واردات بی رویه بعد از لغو دور اول تحریم ها و باز شدن مرزهای اقتصادی و سهولت تهاتر ارزهای بلوکه شده با خودرو و قطعات آن، اکنون این نگرانی وجود دارد که لغو مجدد تحریم ها،‌ تولیدکننده و سرمایه گذار داخلی در رقابت نابرابر و ایجاد تقاضای مازاد بر بازار ارز قرار گیرد که در این صورت علاوه بر افزایش زیان انباشته،‌ با خطر ورشکستگی مواجه شود.
انجمن کشوری صنایع همگن قطعه سازی به همراه این نامه “طرح پیشنهادی ساماندهی واردات خودرو و قطعات آن” با محوریت نظام مندی و ساماندهی به جای ممنوعیت واردات را برای رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارسال کرده و از وی و سایر نمایندگان خانه ملت خواسته اند برای روشن نگه داشتن چراغ نهضت ساخت داخل قطعات و صیانت از سرمایه گذاری های کلان انجام شده در این حوزه، قوانین و مقررات لازم برای وضع محدودیت های واردات قطعاتی که امکان ساخت آن در داخل کشور وجود دارد را تنظیم و اجرای آن را دنبال کنند.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=459
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزيرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسيس اولين انجمن تخصصي كشوري زير نظر اين وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است