نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی خودرو کشور

نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی خودرو کشور می گوید : با چشم انداز موجود و آغاز برخی همکاری های خودرویی ، پیش بینی می شود اوضاع تولیدکنندگان داخلی بهتر گردیده و حجم قطعات تولیدی با قطعه سازان داخلی افزایش یابد.

احمد رضا رعنایی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : هر گونه توقف در جریان همکاری ها مسلما قطعه سازان داخلی با مشکل و کاهش تولید مواجه خواهد کرد.

وی با اشاره پتانسیل بسیار خوب تولید در قطعه سازی کشور تصریح کرد : مزیت های موجود در بخش تامین مواد اولیه ، نیروی انسانی و انرژی ارزان قیمت در ایران، قطعا گزینه بسیار خوبی برای تولید در بخش هایی چون قطعه سازی کشور خواهد بود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تقویت زیرساخت های تولید و صادرات در صنعت قطعه سازی ایران ، خاطر نشان کرد : با تقویت زیر ساخت ها و رفع موانع موجود در تولید و فراهم نمودن بسترهای لازم برای صادرات ، صنعت قطعه سازی کشور به تدریج در مسیر پیشرفت قرار خواهد گرفت.

وی افزود : چنانچه نگاه صنعت خودرو به قطعه سازی کشور تغییر کند و قطعه سازان به عنوان بازوی قوی و محکمی دیده شوند بی تردید جریان امروز صنعت خودرو و قطعه سازی کشور بسیار تفاوت از شرایط کنونی خواهد شد.

وی با اشاره به توانمندی بالای قطعه سازان به لحاظ استاندارد و کیفیت در تولید گفت : انتظار می رود با جلساتی که برای ارزیابی و انتخاب قطعه سازان همکار با شرکای فرانسوی برگزار می شود نتایج خوبی در زمینه مشارکت قطعه سازان داخلی در همکاری های جدید حاصل شود .

این فعال در صنعت قطعه سازی کشور با اشاره به استانداردهای سختگیرانه تولید قطعات توسط شرکای خارجی افزود : امروز قطعه سازان زیادی در کشور به لحاظ استانداردهای تولید در شرایط خوبی به لحاظ انطباق با استانداردهای جهانی قرار دارند .

رعنایی همچنین به دغدغه افزایش نرخ ارز بر قیمت قطعات پرداخت و گفت : با افزایشی که این روزها نرخ ارز تجربه نموده است قطعا این مساله در قیمت تمام شده تولید قطعه سازان نیز تاثیر خواهد گذاشت از این رو باید برای این مساله تصمیم درستی اتخاذ شود.

وی تصریح کرد : دولت باید قیمت ارز را شناور نماید تا بر اساس عوامل رشد یا رکود اقتصادی کشور و همچنین نرخ تورم، قیمت ارز خود را به‌ صورت اقتصادی و علمی بالانس کند.

وی با اشاره به برنامه دولت برای تک نرخی نمودن ارز گفت : مسلما در این شرایط در هزینه تمام‌شده تولید قطعات بین قیمت ارز و کالای تولیدی تطابق بهتری به وجود خواهد آمد.

 


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=37
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: هرچند تداوم تحریم‌ها و قوانین و مقررات داخلی شرکت‌ها مانعی بر سر راه رسانه‌ای کردن تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فیمابین شرکت‌های قطعه‌ساز و خودروساز ایرانی و روسی است، اما تاکنون تعاملات و قراردادهای خوبی بین فعالان صنعتی دو کشور شکل گرفته است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است