نیازمند ۳ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در قطعه‌سازی هستیم/ تفاهمنامه جوینت ونچر ۳۰۰ میلیون یورویی با فرانسوی‌ها

دبیر انجمن قطعه سازان همگن در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مورد فعالیت‌های بین‌المللی یکساله قطعه سازان اظهار داشت: ما در این یکسال اخیر توانستیم قراردادهای جوینت ونچر، اعطای لایسنس و انتقال تکنولوژی داشته باشیم که بیشتر با قطعه‌سازان آلمانی، فرانسوی و ترک بود و بزرگ‌ترین قرارداد را با فرانسوی‌ها داشتیم.

آرش محبی ادامه داد: در مجموع سه تفاهم نامه جوینت ونچر با فرانسوی‌ها امضا شد که در صورت اجرایی شدن سرمایه‌گذاری در حدود  ۳۰۰ میلیون یورو در صنعت قطعه سازی رخ می دهد. یکی از دلایل ارتقای کیفی قطعه‌سازان که امروز شاهد آن هستیم، مرهون همین قراردادهای مشترک است.

وی در خصوص رعایت مصوبه وزارت صنعت مبنی بر لزوم استفاده خودروسازان از ۴۰ درصد قطعات تولید داخل اظهار داشت: مذاکرات و پیشرفت‌های فیزیکی خودروسازان مشترک به اندازه مذاکره با قطعه‌سازان داخلی نیست. این در حالی است که شروط چهارگانه وزارت صنعت تصریح می‌کند که حداقل ۴۰ درصد قطعات خودروهای تولیدی، باید ساخت داخل باشد.

محبی تصریح کرد: به دیگر خودروسازان مانند کرمان خودرو مهلت داده شد که تا در یک بازه زمانی مشخص استفاده از قطعات قطعه‌سازان داخلی را  ۲۴ درصد به ۳۰ درصد برسانند.

وی ادامه داد: ما در انجمن قطعه‌سازان همگن برآورد کردیم که در صنعت قطعه‌سازی باید ظرف مدت ۳ سال، سه میلیارد یورو به اضافه ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ثابت صورت بگیرد تا بتوانیم نیاز کیفی خودروسازان جدید را تامین بکنیم.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=55
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است