نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بیانیه

صنعت خودرو و قطعه سازی امروز در یکی از بحرانی ترین دوره خود قرار گرفته و از یک طرف تحریمهای ناجوانمردانه دشمنان قسم خورده کشور که بسیار هوشمندانه اصلی ترین بخش صنعت کشور را که در که در توسعه و دانش افروزی و همچنین اشتغال نقش اصای را بازی کرده در کنار دانش بنیان ترین نقطه توسعه کشور که همانا انرژی هسته ای کشور است قرار داده و هر گونه ارتباط و اتقال دانش فنی را در این حوزه نموده است و از طرف دیگر محدودیتهای داخلی و یا خود تحریمها که بر پیکره این صنعت کوفته است ،حالا در این برهه حساس تاریخی ما قطعه سازان بسان جهادگرانمیهن پرست و حافظان بزرگتریت بخش صنعتی کشوردر سنگر تولید و اشتغال خود را موظف به حفظ اشتغالو دانش فنی و نیز جذب حداکثری نیروی جوان و تحصیل کرده جامعه خود داشته و به دشمنان نظام و میهن کما فی سابق ثابت خواهد کرد ایرانی تسلیم ناپذیر،ایرانی پرتوان به حفظ میهن و صنعت خود ادامه خواهد داد .لذا بدیهی است این ماموریت صرفاً دوشادوش دولت و مجلس محترم میسر خواهد بود و همانطور که در مقطع جنگ تحمیلی دولت و ملت به منای واقعی در کنار هم توانستندکشور را از بحران های پیش رو سربلند بیرون آورند حال در این مقطع، امتحانی دیگرپیش روی این صنعت پیشتاز قرار دارد تا به جهانیان ثابت نماید هیچ قدرتی قادر به توقف قطار توسعهد صنعت قطعه سازی و خودرو سازی این کشور نخواهد بود. ما قطعه سازان سراسر کشور از وزارت محترم صنعت به نمایندگی از دولت محترم و متولی صنعت کشور در کنار مجلس محترم بعنوان قانونگذار دعوت نموده در کنار قطعه سازان کشور با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری، در حمایت از تولید و خرید کالای ایرانی باتسهیل و اجرایی نمودن خواسته های این سربازان میهن در سنگر قطعه سازی کشور ما را در این راه یاری نموده تا تلاشهای ما در کنار ایشان منجر به حفظ صنعت خودرو نیز گردد.لذا از دولت و مجلس محترم قوای اجرایی و قانونگذار کشور خواستاریم با حمایت از خواسته های این صنعت تمام تلاش خود را در اجرایی نمودن آن معطوف سازند.

  1. بروزرسانی قیمت قطعات بر مبنای تورم و افزایش مواد اولیه(حداقل۴۰%)
  2. آزادسازی قیمت خودرو و حفظ قیمت دستوری جهت ایجاد رقابت آزاد و هرگونه انحصار
  3. تسهیل تخصیص ارز دولتی به مواد اولیه مورد نیاز این صنعت.
  4. کاهش دوره پرداخت خودروساز حداکثر یک ماهه.
  5. بازنگری مقررات گمرک در راستای تسهیل واردات مورد نیاز این صنعت به کمک انجمنهای مربوطه و خودروساز.
  6. ارائه تسهیلات بانکی با سود مناسب جهت کمک به تولید و جلوگیری از ورشکستگی.
  7. کاهش درصد مالیات قطعه سازان جهت جبران بخشی از زیانهای حاصله از تحریم.

بدیهی است خروج خانواده قطعه سازی و خودروسازی با اشتغال ببیش از یک میلیون بصورت مستقیم و سه میلیون غیر مستقیم تمام بانیان این امر را تاریخ ساز خواهد نمود.به امید ساخت ایررانی سربلند و سرافراز برای فرزندان و آیندگان خود.

 


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=107
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: هرچند تداوم تحریم‌ها و قوانین و مقررات داخلی شرکت‌ها مانعی بر سر راه رسانه‌ای کردن تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فیمابین شرکت‌های قطعه‌ساز و خودروساز ایرانی و روسی است، اما تاکنون تعاملات و قراردادهای خوبی بین فعالان صنعتی دو کشور شکل گرفته است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است