نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بیانیه

صنعت خودرو و قطعه سازی امروز در یکی از بحرانی ترین دوره خود قرار گرفته و از یک طرف تحریمهای ناجوانمردانه دشمنان قسم خورده کشور که بسیار هوشمندانه اصلی ترین بخش صنعت کشور را که در که در توسعه و دانش افروزی و همچنین اشتغال نقش اصای را بازی کرده در کنار دانش بنیان ترین نقطه توسعه کشور که همانا انرژی هسته ای کشور است قرار داده و هر گونه ارتباط و اتقال دانش فنی را در این حوزه نموده است و از طرف دیگر محدودیتهای داخلی و یا خود تحریمها که بر پیکره این صنعت کوفته است ،حالا در این برهه حساس تاریخی ما قطعه سازان بسان جهادگرانمیهن پرست و حافظان بزرگتریت بخش صنعتی کشوردر سنگر تولید و اشتغال خود را موظف به حفظ اشتغالو دانش فنی و نیز جذب حداکثری نیروی جوان و تحصیل کرده جامعه خود داشته و به دشمنان نظام و میهن کما فی سابق ثابت خواهد کرد ایرانی تسلیم ناپذیر،ایرانی پرتوان به حفظ میهن و صنعت خود ادامه خواهد داد .لذا بدیهی است این ماموریت صرفاً دوشادوش دولت و مجلس محترم میسر خواهد بود و همانطور که در مقطع جنگ تحمیلی دولت و ملت به منای واقعی در کنار هم توانستندکشور را از بحران های پیش رو سربلند بیرون آورند حال در این مقطع، امتحانی دیگرپیش روی این صنعت پیشتاز قرار دارد تا به جهانیان ثابت نماید هیچ قدرتی قادر به توقف قطار توسعهد صنعت قطعه سازی و خودرو سازی این کشور نخواهد بود. ما قطعه سازان سراسر کشور از وزارت محترم صنعت به نمایندگی از دولت محترم و متولی صنعت کشور در کنار مجلس محترم بعنوان قانونگذار دعوت نموده در کنار قطعه سازان کشور با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری، در حمایت از تولید و خرید کالای ایرانی باتسهیل و اجرایی نمودن خواسته های این سربازان میهن در سنگر قطعه سازی کشور ما را در این راه یاری نموده تا تلاشهای ما در کنار ایشان منجر به حفظ صنعت خودرو نیز گردد.لذا از دولت و مجلس محترم قوای اجرایی و قانونگذار کشور خواستاریم با حمایت از خواسته های این صنعت تمام تلاش خود را در اجرایی نمودن آن معطوف سازند.

  1. بروزرسانی قیمت قطعات بر مبنای تورم و افزایش مواد اولیه(حداقل۴۰%)
  2. آزادسازی قیمت خودرو و حفظ قیمت دستوری جهت ایجاد رقابت آزاد و هرگونه انحصار
  3. تسهیل تخصیص ارز دولتی به مواد اولیه مورد نیاز این صنعت.
  4. کاهش دوره پرداخت خودروساز حداکثر یک ماهه.
  5. بازنگری مقررات گمرک در راستای تسهیل واردات مورد نیاز این صنعت به کمک انجمنهای مربوطه و خودروساز.
  6. ارائه تسهیلات بانکی با سود مناسب جهت کمک به تولید و جلوگیری از ورشکستگی.
  7. کاهش درصد مالیات قطعه سازان جهت جبران بخشی از زیانهای حاصله از تحریم.

بدیهی است خروج خانواده قطعه سازی و خودروسازی با اشتغال ببیش از یک میلیون بصورت مستقیم و سه میلیون غیر مستقیم تمام بانیان این امر را تاریخ ساز خواهد نمود.به امید ساخت ایررانی سربلند و سرافراز برای فرزندان و آیندگان خود.

 


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=107
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: قیمت گذاری دستوری در اقتصاد باعث شکل‌گیری رانت‌های متعدد و عدم تخصیص بهینه منابع می‌شود که برخلاف برخی ادعاها در نهایت به زیان مصرف‌کننده نهایی تمام خواهد شد.

برنامه تأمین برق صنایع در ایام اوج بار شبکه بر اساس اطلاعیه مشترک بین وزارتخانه‌های نیرو و صمت در خصوص تأمین برق صنایع در تابستان ۱۴۰۲ اعلام شد که بر اساس آن برق مورد نیاز بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی کشور، بدون هیچ محدودیتی تأمین خواهد شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: برآورد این انجمن و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، واردات سالیانه دست کم ۲ میلیارد دلار لوازم یدکی و قطعات خودرویی قاچاق به کشور است.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی با اشاره به ابلاغ قطع نوبتی برق صنایع در تابستان کنونی گفت: نباید بخش صنعت نخستین قربانی محدودیت منابع برق در کشور با قطع نوبتی برق شود و قطعی برق باید بین مصارف خانگی مردم و صنعت تقسیم شود.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران گفت: سایه سنگین نظام دستوری در اقتصاد ایران طی سال های گذشته پیامدهای ناگواری همچون کاهش اشتغال، به خطر افتادن حیات صنایع، فرار سرمایه و سود بردن عده‌ای رانت‌باز را به همراه داشته است که امیدواریم دولت سیزدهم تلاشش را برای اصلاح این موضوع به کار گیرد. 

سرپرست معاونت دفتر واردات گمرک ایران خواستار آن شد تا اصلاحیه قانون قاچاق که قانونی سختگیرانه است، جدی گرفته شود و تولیدکنندگان و قطعه سازان، همه مفاد آن را بخوانند و رعایت کنند.

مدیرکل دفتر تعرفه گمرک گفت: گمرک در تلاش است تا با ارائه تسهیلات ویژه که برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده، در چرخه تامین کالا و اجزا و قطعات برای واحدها نقش سازنده و مثبت داشته باشد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که تدابیر اتخاذ شده از سوی وزارت صمت و بانک مرکزی سبب تسهیل تامین ارز در شبکه تامین و ایران خودرو شده، تصریح کرد: در حال حاضر تولید روال عادی داشته و چالشی در زمینه تامین و تغذیه خطوط تولید وجود ندارد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، این مجموعه ۸۶ هزار و ۶۱۸ دستگاه خودرو تولید کرده است، گفت: از آنجا که توافقات خوبی میان وزارت صمت و بانک مرکزی در خصوص تامین ارز خودروسازان و قطعه سازان صورت گرفته، تولید خودرو سیر افزایشی پیدا کرده است.

سرپرست وزارت صمت گفت: با همکاری مؤثر بانک مرکزی، تأمین ارز صنایع به‌ویژه صنایع خودرو بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد، ضمن اینکه واردات خودرو با رفع موانع عملیاتی شده و ترخیص این خودروها تسریع شده است.

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت، معدن و تجارت از تامین ارز صنایع خودرو و قطعه سازی در سال جاری خبر داد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور، با اشاره به اعمال محدودیت‌های برق صنایع در آینده نزدیک از برنامه ریزی قطعه سازان برای خرید ژنراتور به منظور تولید و تامین برق خبر داد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق کشور ضمن تأکید بر اهتمام صنعت برق بر افزایش انرژی برق تحویلی به صنایع در سال رشد تولید، گفت: وزارت نیرو و وزارت صمت برای تأمین برق پایدار صنایع در سال رشد تولید به توافق رسیدند.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس سازمان توسعه تجارت نسبت به توقف قریب‌الوقوع خطوط تولید خودروسازان هشدار داد و خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان همگن، حضور در نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۳ مسکو را فرصتی برای ارائه توانمندی قطعه سازان و خودروسازان ایرانی برشمرد و گفت: کاهش مشکلات صادراتی و تطابق با استانداردهای روسیه، مسیر شرکت‌های ایرانی را برای حضور پر رنگ در بازار این همسایه شمالی هموار خواهد کرد.

رئیس کمیته ساخت داخل و دانش بنیان انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: هزینه های انجام شده در پروژه های تحقیق و توسعه شرکت‌های قطعه‌سازی، در قالب اعتبار مالیاتی اعطا می شود و معادل آن از مالیات بر عملکرد مربوط به سال انجام هزینه مذکور یا سال های بعد کسر می شود.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو از عدم تخصیص و تامین ارز و قطعی‌های برق به عنوان دو چالش اساسی فراروی صنعت قطعه‌سازی در شرایط کنونی نام برد که تولید و تیراژ قطعات را با مشکل مواجه خواهد کرد.

«ابراهیم دوست‌زاده» عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور می‌گوید: به‌رغم ریزش بازار، حاشیه سود بالای خودروهای داخلی محفوظ است. زیرا بازار هوشمندانه عمل می‌کند و می‌داند بنا بر ارزش واقعی خودروها، ۷۰ درصد از گپ قیمت بین کارخانه و بازار درست است

درحالیکه خودروساز متعهد شده که مطالبات قطعه سازان را ۱۲۰ روزه پرداخت کند، اما برخی از قطعه سازان پس از گذشت ۱۰ ماه هم موفق به دریافت مطالبات خود از خودروساز و علی الخصوص شرکت ساپکو نشده اند.

مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: صنعت برق و صنعت خودرو به واسطه قیمت گذاری دستوری در حال نابودی و کاهش سرمایه‌گذاری هستند گفت: راه اشتباه رفته و تجربه شده قیمت گذاری دستوری کمکی به اقتصاد نخواهد کرد و آب در هاون کوبیدن است.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اکنون مطالبات قطعه سازان و زنجیره تامین از خودروسازان نسبت به سال گذشته افزایش یافته و این مساله سبب می‌شود تا به‌ویژه قطعه‌سازان کوچک امکان تداوم فعالیت‌هایشان کاهش یابد و رو به تعطیلی و تعدیل نیرو بروند.

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که با اجرای طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی جهت‌دهی معاملات خودرو میسر شده و امکان نقل وانتقال خودرو به مصرف‌کننده واقعی فراهم می‌شود.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است