انتقاد عضو هیات رئیسه انجمن صنایع همگن از موانع جهش تولید:

عضو هیات رئیسه انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور با انتقاد از موانع موجود در کسب و کار بنگاه های تولیدی کشور گفت: متاسفانه در سال جهش تولید، هر چه غل و زنجیر است به پای تولید و تولیدکننده بسته اند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی، سعید صبوری گفت: همانطور که چند ماه پیش دو و نیم میلیون جوجه را خاک کردند و نتیجه آن را امروز در شانه های تخم مرغ ۴۰هزار تومانی می بینیم، نتیجه ضربه های سه ماه نخست بانک مرکزی به تولیدکنندگان را نیز در نیمه دوم سال شاهد خواهیم بود.

صبوری افزود: در شرایطی که بانک مرکزی برای تامین ارز هفت خوان رستم را پیش پای تولیدکنندگان قرار داده، تولیدکنندگان به ویژه زنجیره تامین صنعت خودرو برای تامین مواد اولیه و انجام مبادلات اقتصادی به بن بست رسیده اند.

وی به کاهش شدید نقدینگی در صنعت خودرو و قطعه سازی نیز اشاره کرد و گفت: منشا تمام مشکلات امروز صنعت خودرو و قطعه سازی کشور سرکوب قیمت ها در سال های گذشته است که باعث شده صنعتگران این حوزه امروز با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کنند.

عضو هیات رئیسه انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور با بیان اینکه خودرو در بازار گران شده اما خودروهای خارجی افزایش قیمت بسیار بیشتری داشته اند، افزود: عده ای سودجو، قیمت پراید را به یک هیاهو تبدیل کرده اند و به آن می تازند تا هم خود را عزیز کنند و هم اذهان را از افزایش قیمت خودروهای خارجی منحرف کنند.

صبوری ادامه داد: همانطور که بارها اشاره شده، خودرو دیگر یک کالای مصرفی نیست و کاربرد سرمایه ای پیدا کرده است، بنابراین عرضه و تقاضای آن از حالت عادی خارج شده و گرانی آن، مردم را مستاصل کرده است.

وی آنچه با عنوان گرانی در بازار خودروهای داخلی مطرح می شود را نادرست دانست و گفت: چندین سال پیش دلار هزار تومان و پراید ۶ میلیونی، معادل ۶ هزار دلار بود که به نرخ ارز الان، باید بیشتر از ۱۵۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد. بنابراین آنچه رخ داده، کاهش شدید ارزش پول ملی است، نه افزایش قیمت پراید.

وی افزود: در حالی که قیمت تمام شده خودرو پراید برای کارخانه نزدیک به ۶۰ میلیون تومان بود، سایپا را مجبور کردند تا آخرین دستگاه، آن را ۴۰ میلیون تومان بفروشد. نتیجه این فرآیند معیوب این است که امروز سایپا زیان کرده و قطعه ساز هم مطالبات معوق قابل توجهی دارد اما جیب دلالان از واسطه گری معاملات این خودرو پر از پول است و خودروساز و مصرف کننده در زیان.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=267
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. سلام جناب صبوری عزیز ممنونم از فرمایشات بحق
  شما ولی گوش شنوایی برای بانک مرکزی و این دولت
  تدبیر امید نیست گویا برنامه دارند مردم را به خیابان
  هدایت کنند و مزاحمت برای نظام مقدس درست
  کنند که انشاالله موفق نخواهند شد برای شما و
  تمام کسانیکه به این کشور اسلامی خدمت میکنند
  مخصوص تولیدکنندگان مخلص را از خداوند
  بزرگ خواستارم بااحترام

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: هرچند تداوم تحریم‌ها و قوانین و مقررات داخلی شرکت‌ها مانعی بر سر راه رسانه‌ای کردن تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فیمابین شرکت‌های قطعه‌ساز و خودروساز ایرانی و روسی است، اما تاکنون تعاملات و قراردادهای خوبی بین فعالان صنعتی دو کشور شکل گرفته است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است