احمدرضا رعنائی*

بیش از چهار دهه است که در صنعت قطعه سازی ایران سرمایه گذاری های کلانی صورت گرفته و علاوه بر سرمایه اقتصادی، تجربه مدیران و کارگران قطعه ساز را می توان یکی از ارزشمندترین سرمایه های صنعت خودرو ایران به شمار آورد. از سوی دیگر، کشور ما دارای منابع عظیم انرژی است که در کنار سرمایه گذاری های صورت گرفته و نیروی کار مستعد و باهوش، می توانست و می تواند زمینه های تفاخر به این صنعت را فراهم آورد اما متاسفانه به دلیل نبود خط مشی مناسب و مشخص و عدم حمایت اصولی و درست، بازی را به دیگران واگذار کرده ایم. به عبارت عامیانه تر، گل به خودی هایی که در حوزه اقتصاد می بینیم به دلیل نبود یک نگاه درست راهبردی است.

ایران کشور فقیری نیست اما هر جا که نگاه سیاسی بر امور اقتصادی حاکم شده، دچار مشکل شده ایم. آنچه در ادامه باید رخ دهد این است که بگذاریم اقتصاد بر سیاست حاکم شود تا با اقتصاد بر دنیا حاکم شویم. در صورت تحقق این آرمان، خواهید دید که کسانی که در سال های اخیر با فرش قرمز دیگر کشورها، جلای وطن کرده و استعداد خود را در خدمت آنها قرار داده اند، به کشور باز خواهند گشت.

اگر قرار باشد موارد بالا را با زبان آمار و در حوزه تخصصی قطعه سازی مرور کنیم، باید سال هایی را به یاد آوریم که صنعت قطعه سازی ایران، تولید دو میلیون دستگاه خودرو در کشور را پوشش می داد. واقعیت این است زنجیره تامین خودروسازی ایران توانایی و پتانسیل تولید قطعه برای ۸ میلیون خودرو در سال را دارد که این عدد، به معنای آن است که ایران امکان این را دارد که یکی از صادرکنندگان اصلی قطعه در منطقه باشد.

این جایگاه، یک رویای غیرقابل تحقق نیست بلکه امکانی است که دست یازیدن به آن میسر می شود به شرط آنکه سیاست گذاری و راهبرد درستی برگزینیم و حمایتی اصولی را در دستور کار قرار دهیم.

* عضو هیات رئیسه انحمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=269
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است