انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در پیام تبریک به علی رضا رزم حسینی، وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت، گزیده ای از چالش های زنجیره تامین صنعت خودرو کشور را نیز برشمرد و اظهار امیدواری و اعلام آمادگی کرد تا با تکیه بر سوابق مدیریتی و اجرائی وی و همراهی قطعه سازان کشور گام های اساسی در جهت رفع این مشکلات برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی، در متن پیام تبریک این انجمن به وزیر جدید صمت آمده است:

جناب آقای رزم حسینی
وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت

احترامــاً، بدینوسیله برگزیده شدن حضرتعالی را با رأی نمایندگان ملت شریف ایران در مجلس شورای اسلامی به عنوان مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت که نشان از ضرورت بهره مندی کشور و صنعت از تجربه و دانش جنابعالی در این مقطع مهم از حیات سیاسی و اقتصادی است تبریک عرض می نماییم. امید است در این عرصه گام های موثر به سوی پویایی و استقلال صنعتی کشور و “جهش تولید” برداریم تا بسترهای روشنی برای رشد و توسعه فراهم گردد.
شایان ذکر است این انجمن نیز به عنوان عضوی از خانواده صنعتی کشور آمادگی خود را برای هر گونه اهتمام و همراهی در اجرا وتحقق برنامه ها و اهداف کلان جنابعالی بخصوص در حوزه تعالی قطعه سازی و صنعت خودرو کشور در سال جهش تولید اعلام می دارد.

جناب آقای وزیر؛ بر خود لازم می دانیم از این فرصت استفاده کرده و چند نکته اصلی و اساسی در این مسیر را با شما در میان بگذاریم:

– بحران نقدینگی، به دلیل مطالبات قطعه سازان از خودروسازان و افزایش چشمگیر قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید نخستین چالش زنجیره تامین صنعت خودرو کشور است.
– عدم تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه قطعه سازان کشور را زمینگیر کرده و تلاش های آنان برای دور زدن تحریم ها و واردات مواد اولیه مورد نیاز نیز با سختگیری های بی مورد بانک مرکزی در شرایط جنگ اقتصادی به بن بست رسیده است.

انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی خودرو کشور با تبریک مجدد برگزیده شدن حضرتعالی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت، آمادگی خود را اعلام می کند تا با تکیه بر توان تخصصی و مدیریتی اعضای خود و در سایه حمایت های راهبردی جنابعالی، در تعاملی سازنده، صنعت خودرو و قطعه سازی را به عنوان پیشران صنایع کشور به روزهای رونق و پویائی خود باز گرداند.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=277
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است