دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور در گفتگو با "پرشین خودرو " :

با تصویب طرح وزارت صمت و حل مشکل قانونی قیمت خودرو، صنعت خودرو و قطعه سازی بر مدار تولید با کیفیت و تیراژ بالا باز می گردد

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در گفت و گو با ” پرشین خودرو” بیان کرد: با مصوب شدن بسته جهش تولید در شورای هماهنگی سران قوا و اجرای آن، در چند ماه باقی مانده تا پایان سال شاهد جهش تولید، تیراژ و کیفیت خودروها خواهیم بود و پیش بینی می شود صنعت خودرو سال ۹۹ را با عدد قابل قبولی در تولید به پایان برساند.

آرش محبی نژاد ضمن تاکید بر اهمیت تصویب بسته جهش تولید دولت بر رفع موانع تولید در صنعت خودرو و قطعه سازی تصریح کرد: چنانچه که این بسته مصوب و اجرایی نشود هیچ انتظاری از صنعت خودرو و قطعه سازی نباید داشت.

بهبود کیفیت و اصلاح تیراژ تولید با بسته سیاستی وزارت صمت

وی با اشاره به جزئیات بسته جهش تولید گفت: اصلاح قیمت خودرو، تامین نقدینگی ریالی و ارزی صنعت خودرو و افزایش تیراژ تولید خودرو بخشی از جزئیات طرح وزارت صمت است که موجب خروج صنعت خودرو از زیاندهی می شود.

وی در همین زمینه به طرح مجلس در خصوص تحول در صنعت و بازار خودرو اشاره و خاطر نشان کرد: مجلس طرح کلانی را برای صنعت خودرو دارد که در کمیسیون صنایع مجلس در حال بررسی است البته این طرح از کمیسیون به کمیته خودرو وزارت صمت ارجاع شد و کمیته خودرو نیز یکی دوبار پیش نویسی را تدوین و به کمیسیون صنایع ارائه داد اما کمیسیون صنایع و معادن مجلس با طرح ایراداتی با پیش نویس کمیته خودرو موافقت نکرد و مجددا طرح را برای رفع ایراد به کمیته خودرو ارجاع کرد.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با اشاره به اینکه طرح مجلس پس از تصویب در کمیسیون صنایع باید به صحن علنی برود تا به تصویب نهایی برسد تاکید کرد: با توجه به زمانبر بودن تصویب و قانونی شدن طرح مجلس و از سویی سیر تحولات گسترده در بازار خودرو و جلوگیری از بلاتکلیفی و رها سازی مسائل صنعت خودرو مقرر شد تا طرح کوتاه مدتی را وزارت صمت و سازمان گسترش ظرف این مدت تدوین و به سران قوا پیشنهاد دهند تا مصوب و اجرایی شود.

مشکل قیمت های قراردادی قطعه سازان باید حل شود

محبی نژاد با تاکید بر اینکه نقدینگی، قیمت های قراردادی و ارز از مشکلات قطعه سازان است که باید حل شود، ادامه داد: بر این اساس بسته جهش تولید توسط وزارت صمت و با همکاری خودروسازان و انجمن های قطعه سازی و سازمان گسترش تدوین و پس از جمع بندی نهایی برای تصویب به سران قوا ارائه شد. این بسته به عنوان یک راهکار موقت برای حل مشکل قانونی قیمت خودرو است تا زمانی که طرح قانونی مجلس تصویب و عملیاتی شود.

وی گفت: بسته جهش تولید موضوع افزایش تیراژ تولید خودرو، کیفیت خودرو و قطعات، حل مشکل قیمت گذاری خودرو و قطعات و تامین نقدینگی ریالی و بخشی از مشکلات ارزی را در بر می گیرد و یک بسته به هم پیوسته واحد است و نمی توان یک قسمت را اجرا و بخشی را نیز اجرا نکرد.

به گفته وی در صورتی که طرح وزارت صمت در سران قوا مصوب شود ضمن تحول در صنعت خودرو، قطعه سازی بر مدار تولید با کیفیت و با تیراژ بالا باز خواهد گشت.

دبیر انجمن قطعه سازان همگن گفت: در حال حاضر صنعت قطعه سازی پتانسیل بالقوه تولید ۲ میلیون و۲۰۰ هزار دستگاه خودرو را دارد گر چه ممکن است در تامین و تولید بخشی از قطعات خاص با تغییر مدل و به صورت موردی با گلوگاههایی مواجه باشیم اما یقینا در ابتدای کار از طریق واردات، منابع موازی و سرمایه گذاری گلوگاهها رفع خواهد شد.

پیشنهاد قطعه سازان برای راه اندازی مچینگ

محبی نژاد در ادامه با اشاره به مشکل مواد اولیه، به راهکار دولت در تامین مواد اولیه قطعه سازان و خودروسازان اشاره و خاطر نشان کرد: راهکار مچینگ پیشنهاد قطعه سازان برای رفع مشکل مواد اولیه است اما در این زمینه وزیر صمت نیز ورود کردند و صحبت هایی را با فولادی ها داشتند و مذاکراتی در حال انجام است و توافقاتی را نیز با خودروسازان داشتند که فولاد مورد نیاز را به خودروسازان بدهند و سپس به دست قطعه سازان برسد.

وی در پایان تاکید کرد: البته کل فولاد مورد نیاز قطعه سازان را خودروسازان نمی توانند دریافت کنند و به قطعه ساز بدهند چراکه قطعه سازان برای بازار قطعه یدکی هم تولید می کنند و از طرف دیگر مواد اولیه دیگری مثل مس و آلومینیوم و مواد پتروشیمی نیز از موادی است که تاکنون بر سر آنها توافقاتی با خودروسازان صورت نگرفته و راهکاری وجود ندارد هر چند در این زمینه نیز راهکاری دیده شده و چنانچه قطعه سازان به موقع مطالبات را دریافت و سیستم مچینگ راه اندازی شود تامین مواد اولیه در اولویت قرار گرفته و برای افزایش تولید کسری قطعه نخواهیم داشت.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=329
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

کمیسیون تلفیق لایحه بودجه۱۴۰۲، علاوه بر مکلف کردن خودروسازان به عرضه خودرو در بورس کالا، واردات خودروهای دست دوم خارجی را تصویب کرد.

شورای عالی بورس با اتفاق آرا به ادامه عرضه خودرو در بورس رای داد و از همین امروز اطلاعیه‌های عرضه منتشر خواهد شد.

یک استاد دانشگاه و کارشناس صنعت خودرو بر این باور است که دستورالعمل جدید شورای رقابت به معنای سرشاخ شدن با کل نظام اقتصادی است.

 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره انحصاری بودن خودرو در کشور، گفت: در تمام بخش‌های بازار انحصاری نیست اگر این‌گونه باشد در تمام دنیا خودرو کالایی انحصاری است، خودرو جزو صنایعی است که تولیدکنندگان آن همیشه محدود هستند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دستورالعمل شورای رقابت مغایر با سیاست‌های رییس جمهور است و عملا صنعت خودرو را دچار بحران می‌کند؛ نگرانی‌ها در این زمینه را به سران قوا اعلام کرده‌ایم و اگر این شورا در تصمیم خود تجدید نظر نکند، اقدامات لازم برای اصلاح قانون مربوط به شورای رقابت را آغاز می‌کنیم.

به دنبال مصوبه اخیر شورای رقابت، شرکت گروه بهمن اعلام کرد که مصوبه مذکور نافی سایر قوانین جاری کشور در خصوص کالاهای پذیرفته شده در بورس کالا است.

یک کارشناس بازار سرمایه شورای رقابت را مسبب ریزش بورس و آب شدن سرمایه میلیون‌ها نفر از مردم و سهامداران دانست و گفت: اقتصاد، پادگان نیست که اعلام شود به قیمت‌هایی که ما می‌گوییم باید محصول تولیدی خود را به فروش برسانی و این روش باعث زیان هزاران میلیارد تومان در صنعت خودرو خواهد شد.

یک کارشناس مسایل اقتصادی گفت: بهتر است با عرضه خودرو در بورس کالا و حذف قیمت‌گذاری دستوری، فضای رقابتی در صنعت خودرو بیش از گذشته توسعه یابد.

دستورالعمل تنظیم بازار خودرو از سوی شورای رقابت در حالی به تصویب رسیده است که ماده ۲ این مصوبه در تضاد آشکار با مصوبه ۷ آبان ماه هیات وزیران در خصوص عرضه خودروهای وارداتی در بورس کالا است!

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: دستورالعمل اخیر شورای رقابت برای تنظیم بازار خودرو و اصرار برای فروش خودرو در سامانه یکپارچه فروش، در واقع اصرار به تکرار همان روش اشتباهی است که منجر به تحمیل زیان ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی به سهامداران خودروسازی کشور شد.

 مدیر سابق نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با اعتقاد بر عدم موفقیت روش قبلی شورای رقابت اعلام کرد: شرکت‌های تولیدی سرمایه مردم هستند و براساس سرمایه مردم شکل گرفته‌اند، بنابراین نمی‌شود با سرکوب قیمت خودرو، توقع تعادل بازار و رشد کیفیت خودرو را از تولیدکنندگان داشت.

نخستین مدیرعامل فرابورس ایران گفت: اهداف اصلی عرضه خودرو در بورس، «شفافیت و کشف عادلانه و واقعی قیمت»، «سود همزمان مصرف کننده و خودروساز»، «ایجاد بازار رقابتی» و «تولید خودروهای با کیفیت‌تر» است که با تداوم عرضه، بخش عمده این موارد که می‌تواند صنعت خودرو را متحول کند، محقق خواهد شد.

یک فعال صنعتی گفت: فرمایشات مدبرانه رهبر معظم انقلاب به‌ویژه تاکیدات معظم‌له بر فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز به‌منظور جلوگیری از مهاجرت نخبگان، تامین اشتغال مناسب برای جوانان و جبران عقب‌ماندگی‌ها به‌ویژه در حوزه‌ فناوری، باید سرلوحه مسوولان و بخش خصوصی باشد.

ادامه و استمرار عرضه خودروها در بورس کالا در حالی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته که نظرات متعددی در خصوص نحوه عرضه خودروهای داخلی وجود دارد دبیر انجمن قطعه‌سازان ضمن گلایه از این موضوع، عنوان کرد: برای فروش ساده یک کالا که در همه دنیا بر اساس عرضه و تقاضا انجام می‌شود، چندین راه و شیوه عجیب و غریب طراحی کرده‌اند، اما در اجرای همین شیوه‌ها هم تردید وجود دارد و هر روز با یک تصمیم جدید مواجه هستیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: عرضه کمتر از ۵۰ هزار خودرو در بورس کالا، بیش از ۱۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از جیب واسطه‌ها و دلالان خارج کرد و به چرخه تولید و مردم بازگشت.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی خودروی کشور گفت: پس از چند ماه عرضه خودرو در بورس که قطعه سازان و خودروسازان به امید آن، تولیداتشان را افزایش داده بودند، به‌یکباره شاهد دخالت نهادهایی مثل شورای رقابت هستیم که مردم و تولیدکنندگان را بلاتکلیف گذاشتند.

عرضه خودرو در بورس‌کالا این روزها با بازگشت شورای رقابت دچار چالش شده و ادامه این شیوه موافقان و مخالفان خاص خود را دارد. هرچند خودروسازان با توجه به بهبود اوضاع نقدینگی‌شان به واسطه عرضه محصولاتشان در بورس کالا، ادامه این شیوه را می‌پسندند، اما قطعه‌سازان می‌گویند چندان نفعی از «خودروی بورسی» به آنها نرسیده است. در گفت‌وگویی که با بابک کریم‌خان مدیرعامل شرکت قطعه‌سازی پیک افروز غرب و سید‌حسین بحرینیان مدیرعامل شرکت قطعه‌سازی تکلان طوس (هر دو از اعضای انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی) انجام داده‌ایم، به موضوع نفع قطعه‌سازان از عرضه خودرو در بورس‌کالا و همچنین مسائلی مانند زیان‌دهی خودروسازان و چالش نقدینگی قطعه‌سازها پرداخته‌ایم.

کارشناس بازار سرمایه با طرح این پرسش که مخالفان عرضه خودرو در بورس کالا باید به صراحت اعلام کنند که راهکار و روش فروش منصفانه و عادلانه خودرو از نظر آن‌ها چیست؟ گفت: همه باید از اقدام دولت سیزدهم یعنی عرضه کالاها از جمله خودرو در بستر شفاف بورس کالا حمایت کنند. 

تعدادی از فعالان بازار سرمایه در نامه‌ای به آیت‌الله رییسی، با اشاره به تصمیم شورای رقابت برای لغو عرضه خودرو در بورس کالا و افت ۱۰۰‌هزار میلیارد تومانی ارزش بورس، خواستار حمایت عملی رئیس جمهوری شدند.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: روش عرضه خودرو در بورس کالا به دلیل حذف قیمتگذاری دستوری مورد تایید است و امیدواریم میدان برای عرضه همه خودروهای کشور در بورس کالا فراهم شود تا علاوه بر رونق عرضه خودرو در بورس، شاهد رشد شفافیت و خرید آسان مردم از بورس باشیم. 

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: موتورسیکلت‌سازان کشور در ۱۰ ماهه امسال نزدیک به ۳۸۰ هزار دستگاه موتورسیکلت تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۱۹۸ هزار دستگاه) رشد بیش از ۸۸  درصدی نشان می‌دهد.

با گذشت بیش از ۱۰ ماه از سال جاری و با وجودی که تولید خودرو در این مدت از مرز یک میلیون دستگاه گذشته و خودروسازان به دنبال کسب رکورد جدیدی تا پایان سال هستند، اما قطعه سازان می‌گویند هنوز آن‌طور که باید قراردادهای فیمابین آنها و خودروسازان مطابق با نرخ تورم و دیگر شاخص‌ها اصلاح نشده است.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است