دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی در گردهمائی زنجیره تامین ایران خودرو:

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور گفت: دستاوردهای بزرگی مانند خروج خودروهای قدیمی از سبد محصولات و تولید خودروهای غیرمونتاژی که عمده قطعات آنها توسط سازندگان داخلی قطعات تامین شد، نتیجه اجرای نهضت ساخت داخل بود اما متاسفانه مشکلاتی که به صنعتگران خودرو و قطعه سازی کشور تحمیل شد، ادامه این نهضت و تیراژ تولید را دچار چالش کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور، آرش محبی نژاد در گردهمائی زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: افزایش چشمگیر تیراژ تولید در مقایسه با سال قبل به همراه افتخار مضاعف تولید خودروهای غیرمونتاژی و عرضه محصول جدید تارا از جمله افتخارات گروه صنعتی ایران خودرو است که در سایه تلاش مدیران و کارکنان این خودروسازی و تعامل مثبت با زنجیره تامین به دست آمده است.
محبی نژاد افزود: باوجود توقف همکاری شرکت پژو با ایران خودرو و عدم تولید محصول پژو۳۰۱، ایران خودرو طراحی و تولید محصول تارا را روی همان پلتفرم در دستور کار قرار داد و باعث شد سرمایه گذاری های صورت گرفته توسط زنجیره تامین روی پروژه های ایکاپ مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی در ادامه انجام برخی اقدامات جهت حل مشکلات قطعه سازان خودرو کشور را ضروری دانست و افزود: نخستین و مهمترین کاری که باید در اسرع وقت انجام شود، هوشمند شدن قراردادهای خودروسازان با زنجیره تامین در جهت اصلاح فوری و شناور شدن قیمت قطعات از سوی ایران خودرو است تا در صورت تغییر نرخ نهاده های تولید، بلافاصله قیمت قطعات نیز اصلاح شود.
محبی نژاد جلوگیری از ایجاد منابع تامین جدید (سورس های موازی) به دلیل عدم امکان عمل به تعهد ایران خودرو در قبال تامین کنندگان قبلی را نیز نقد کرد و گفت: با اتخاذ این رویکرد، تمام منابع تامین قبلی و جدید در باتلاق مطالبات معوق فرو خواهند رفت.
وی تدوین روش تسویه نظام مند و عادلانه بدهی های معوق به زنجیره تامین و پرداخت کل تسهیلات دریافتی از محل ۵هزار میلیارد تومانی مصوب شورای پول و اعتبار یا سایر منابع در اختیار ایران خودرو را نیز ضروری خواند و افزود: استقلال گردش نقدینگی پروژه تارا از سایر پروژه های سرمایه گذاری جاری می تواند تا اندازه زیادی شرایط همکاری و تعامل گروه صنعتی ایران خودرو با زنجیره تامین را بهبود ببخشد.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در پایان گفت: عقد قراردادهای برنده-برنده برای پروژه تارا، مشابه قراردادهای پژو یا رنو نیسان و سایر قراردادهای بین المللی منعقد شده با قطعه سازان منجر می شود تا تعهدات دو طرفه مثل جبران هزینه دیرکرد پرداخت از سوی خودروساز به صورت منصفانه در نظر گرفته شود.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=371
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: هرچند تداوم تحریم‌ها و قوانین و مقررات داخلی شرکت‌ها مانعی بر سر راه رسانه‌ای کردن تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فیمابین شرکت‌های قطعه‌ساز و خودروساز ایرانی و روسی است، اما تاکنون تعاملات و قراردادهای خوبی بین فعالان صنعتی دو کشور شکل گرفته است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است