رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در گفت و گو با " خودرونامه" :

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: قیمت‌گذاری دستوری سندرومی است که گریبان صنعت خودرو را گرفته و باید بگذاریم بازار روند طبیعی خود را طی کند.

محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با وب سایت خبری خودرونامه با اشاره به مشکلات قیمت‌گذاری دستوری در صنعت خودروسازی مطرح کرد: اگر دولت دست از قیمت گذاری خودرو بردارد، وضعیت قیمت خودرو بهبود خواهد یافت. دولت با قیمت گذاری پایین خود باعث می‌شود خودروساز ضرر کند و در نتیجه نتواند پول قطعه‌ساز را بدهد. ما تا ۲ میلیون دستگاه می‌توانیم تولید خودرو داشته باشیم اما با وضعیت کنونی ما در سال جاری حداکثر حدود یک میلیون خودرو بیشتر نتوانستیم تولید کنیم. اگر تامین نقدینگی مواد و قطعات صورت گیرد، مشکل صنعت خودرو حل خواهد شد و می‌توانیم نیاز کشور را برطرف کنیم.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور افزود: قیمت گذاری دستوری سندرومی است که دولت نمی‌تواند از آن عبور کند و در صورتی که این امر پایان یابد و رانت برچیده شود، شاید منافع خیلی‌ها به خطر بیافتد. متاسفانه منافع برخی افراد با وجود رانت در کشور مرتفع می‌شود لذا باید قیمت گذاری دستوری حذف شود و بگذاریم این امر روند طبیعی خود را طی کند و بازار با توجه به میزان عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند.

این کارشناس صنعت خودرو با اشاره به رشد صنعت خودرو در سال گذشته اذعان داشت: علی رغم تمام مشکلاتی که در کشور وجود دارد، صنعت خودرو در سال گذشته رشد کرد. این نشان دهنده آن است که اگر چالش‌ها برچیده شود می‌توانیم تولید بسیار بیشتری داشته باشیم. ما اکنون در حال افزایش ظرفیت به منظور بالا بردن حجم تولیدات داخلی هستیم و امیدواریم پس از رفع مشکلات تحریم‌ها ما بتوانیم این روند را حفظ کنیم و با واردات بی رویه اخلال در این صنعت ایجاد نکرده و از دستاوردهای خودمان استفاده کنیم.

وی در پایان با بی تاثیر خواندن انتخابات سال آینده ریاست جمهوری بر بازار خودرو گفت: قیمت خودرو به پارامترهای اقتصادی وابسته است نه به سیاست و بیشتر به ارز و موارد دیگر اقتصادی باز می‌گردد.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=413
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است