عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور:

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور گفت: اگر به تاریخچه ضرر و زیان های صنعت خودرو و افزایش قیمت ها در بازار آزاد نگاه کنیم و زمان پیدایش پدیده تفاوت قیمت بازار و کارخانه را بررسی کنیم، به زمان آغاز به کار شورای رقابت خواهیم رسید!

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور، سعید صبوری اظهار کرد: این شورا با قیمت گذاری دستوری خودروسازان را وادار کرد محصولات خود را حتی با زیان بفروشند؛ حالا امروز که می خواهیم آن را به قیمت واقعی برسانیم، تفاوت فاحشی پیدا می کند و برای آن مانع تراشی می شود.
صبوری ادامه داد: از صنعت خودرو که بگذریم، در دیگر صنایع هم، به خصوص صنایع وابسته به معاش مردم، مثال های مشابه فراوانی وجود دارد که نشان میدهد در هر صنفی که شورای رقابت با قیمت‌گذاری دستوری در سرکوب قیمت‌ها ورود کرده باعث از بین رفتن تولیدکنندگان آن صنف شده است.
وی افزود:با قیمت گذاری دستوری و سرکوب قیمت ها، زیان تولیدکننده را باعث شدند و در نتیجه با افت تولید، کاهش عرضه و افزایش تقاضا در بازار، قیمت ها به جای صعود با یک شیب نرمال، دستخوش افزایش های شدید، تند و غیرمعمول شد.
صبوری به دفن کردن دو و نیم میلیون جوجه یکروزه توسط یک مرغدار در سال گذشته اشاره کرد و افزود: مرغدار تخم مرغ خریده بود و با هزینه های مترتب بر تولید، باید با قیمتی مشخص مرغ را در بازار عرضه می کرد اما وقتی دید در صورت پرورش جوجه ها، با قیمت گذاری دستوری، با زیان رو به رو می شود، تصمیم به معدوم کردن جوجه ها گرفت.
وی افزود: قیمت گذاری دستوری که به صورت کارشناسی هم اتخاذ شده بود، باعث شد مرغداران دست از کار بکشند و در مدت زمان کوتاهی، بحران مرغ در کشور ایجاد شد و امروز هم می بینیم با چندین برابر قیمت های قبل فروخته می شود. اگر اجازه داده بودند، مرغداران، مرغ را با قیمت های واقعی عرضه کنند، امروز شاهد این قیمت های چندبرابری نبودیم.
عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور ادامه داد: قیمت گذاری دستوری خودرو به عنوان یک محصول نهایی در حالی اتفاق افتاده است که در صنایع فولاد و پتروشیمی و سایر مواد اولیه تولید خودرو، قیمت گذاری دستوری نداریم و مواد اولیه تولید به نرخ روز جهانی عرضه می شود.
صبوری با بیان اینکه به نظر می رسد تا زمانی که ریشه این صنعت مادر در کشور سوزانده نشود، درس نخواهیم گرفت، افزود: اگر به شروع زیان دهی صنعت خودرو نگاهی بیاندازیم و زیان انباشته خودروسازان را بررسی کنیم به نکات ارزنده ای دست خواهیم یافت.
وی با طرح این پرسش که چرا حساسیتی که بر قیمت خودرو وجود دارد، بر روی افزایش قیمت کالاهای اساسی و ارزاق مردم وجود ندارد، تصریح کرد: باید اجازه بدهیم که اقتصاد کشور مانند بقیه دنیا آزاد باشد و فضای رقابتی ایجاد شده به تعادل بازار کمک کند تا مثل امروز خودرو به عنوان یک کالای سرمایه ای نباشد و به کالای مصرفی مردم تبدیل شود.
صبوری ادامه داد: از چند سال گذشته که زیاندهی صنعت خودرو آغاز شد، هربار فریاد زدیم اجازه بدهید خودرو به قیمت تمام شده به اضافه یک سود منطقی به فروش برسد اما گوش شنوایی وجود نداشت.
این صنعتگر اظهار کرد: ما از ابتدای دولت خواستار شدیم برای هر صنف یا صنعتی با حضور باتجربه ها و نخبگان و انجمن های تخصصی یک اتاق فکر تشکیل شود تا صدها و هزاران سال تجربه و قدمت کاری در اختیار رئیس جمهور و وزرا قرار گیرد تا آنها تصمیم هایی درستی برای اقتصاد کشور بگیرند؛ اما متاسفانه دیده می شود که تصمیم های نادرستی گرفته می شود و به اقداماتی مثل سرکوب قیمت ها می رسیم؛ در حالی نیاز به هیچیک از اینها نیست.
وی با اشاره به اینکه در زنجیره کامل صنعت خودرو حدود ۵ میلیون نفر مستقیم و غیرمستقیم اشتغال دارند و در صورت نابودی این صنعت، از کار بیکار می‌شوند، افزود: اگر صنعت خودرو را آزاد نگذارند و قیمت گذاری دستوری خودرو حذف نشود، خودروسازی و به تبع آن صنعت بزرگ قطعه سازی محکوم به ورشکستگی محض است.
عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور در پایان گفت: تصمیم گیران و تصمیم سازان این صنعت باید بدانند که تمام این زنجیره از جمله خودروساز، قطعه ساز و سهامداران واقعی و مصرف کنندگان این شرکت ها که همان مردم هستند دارند زیان می بینند و تنها دلالان هستند که سود می برند.
این صنعتگر اظهار کرد: ما از ابتدای دولت خواستار شدیم برای هر صنف یا صنعتی با حضور باتجربه ها و نخبگان و انجمن های تخصصی یک اتاق فکر تشکیل شود تا صدها و هزاران سال تجربه و قدمت کاری در اختیار رئیس جمهور و وزرا قرار گیرد تا آنها تصمیم های درستی برای اقتصاد کشور بگیرند؛ اما متاسفانه دیده می شود که تصمیم های نادرستی گرفته می شود و به اقداماتی مثل سرکوب قیمت ها می رسیم؛ در حالیکه نیاز به هیچ یک از اینها نیست.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=498
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است