روایت دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی از نشست هم اندیشی فعالان صنعت خودرو با وزیر صمت:

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: گزارش پیشرفت تحول صنعت خودرو کشور در راستای برنامه ۸ ماده ای رئیس جمهوری در یک بسته کامل از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور، آرش محبی نژاد با تشریح مسائلی که در نشست هم اندیشی فعالان صنعت خودرو با وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شد، اظهار کرد: اینکه وزارت صمت، به صورت شفاف و براساس برنامه هایی که قبلا اعلام کرده، پیشرفت خودش را رصد و گزارش آن را نیز ارائه کند، تقریباً کم‌سابقه است؛ به ویژه آنکه وزیر از فعالان صنعت خودرو خواست که این گزارش و عملکرد وزارت صمت را در معرض نقد صریح و روشن قرار دهند.
محبی نژاد افزود: علاوه بر این و براساس برنامه زمانبندی وزارت صنعت که به صورت عمومی نیز منتشر شده است، واگذاری سهام خودروسازان و در واقع واگذاری تصدی گری دولت تا مهرماه انجام خواهد شد و به نظر می رسد آقای فاطمی امین برای اجرای این امر بسیار جدی هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه بحث مهمی دیگری که در این نشست مطرح شد، موضوع عرضه خودرو در بورس کالا بود، افزود: وزیر صمت به صراحت اعلام کردند که با این عرضه مخالف نیستند؛ هر چند که انجمن صنایع همگن قطعه سازی اعتقاد دارد این شیوه، بهترین روش نیست اما در برابر قیمت گذاری دستوری و با توجه به اینکه مواد اولیه صنعت قطعه سازی نیز در بورس کشف قیمت می شود، واگذاری خودرو در بورس فعلاً جزو معدود مسیرهای موجود است که می تواند ما را از این وضعیت خارج کند.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اظهار کرد: بحث دیگری که در دیدار وزیر صمت و فعالان صنعت خودرو مورد تاکید قرار گرفت، الزامات و پیش‌نیازهای تحقیق برنامه تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو در سال بود که پیشنهادات مختلف از جمله موارد مدنظر انجمن همگن کشوری در حال جمع آوری است تا براساس آن و تامین این پیش نیازها و الزامات، مسیر تحقق این هدف پیگیری شود.
محبی نژاد گفت: مشکلات خودروسازان و قطعه‌سازان با نهادهایی مانند سازمان استاندارد، سازمان حمایت، پلیس راهور و … نیز در این نشست مطرح و مقرر شد وزارت صنعت، معدن وتجارت راهکارهای مناسبی برای رفع این مشکلات اتخاذ و اجرایی کند.
وی با بیان اینکه طبق اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارش پیشرفت تحول صنعت خودرو کشور هر سه ماه یکبار به روزرسانی می شود، ادامه داد: وزیر صمت از فعالان صنعت خودرو خواستند که این گزارش را مورد نقد قرار دهند که برهمین اساس نظرات حاضران در جلسه پیرامون نقاط ضعف و قابل بهبود آن با معاون صنایع حمل و نقل و مدیرکل دفتر صنایع خودرو مطرح شد.
محبی نژاد افزود: براساس آنچه ارائه شده و آنچه که فعالان صنعت خودرو شاهد و درگیر آن هستند، می توان گفت پیشرفت های خوبی در مسیر تحول صنعت خودرو در حال رخ دادن است؛ برای تقویت و تسریع این تحول لازم است که تمام ارکان و نهادهای موثر و مرتبط هم افزائی و هم سویی داشته باشند که وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان محور سیاست گذار گزینه مناسبی برای محوریت این هم افزائی است.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در پایان گفت: براساس آنچه که از جلسه اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان صنعت خودرو برداشت شد، می توان گفت این وزارت خانه سه مشکل بسیار مهم و اساسی صنعت خودرو ، شامل بحث نحوه قیمت گذاری، واگذاری سهام های تودلی و دولتی خودروسازان و پیامد آن رفع تصدی‌گری دولتی و جایگزینی هدایت راهبردی و نظارتی توسط وزارت صمت را به جد در دستور کار دارد و با حل این مشکلات در میان مدت مسائل زیان دهی و کمبود نقدینگی هم حل خواهد شد و میتوان روزهای خوبی را برای مردم و صنعت خودرو انتظار داشت


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=565
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است