عضو هیئت مدیره آذرین البرز خواستار شد:

عضو هیئت مدیره شرکت آذرین البرز تولید کننده انواع پولی و مجموعه های خودرو در استان قزوین گفت: شرکت های کوچک و متوسط برای حضور در بازارهای جهانی و انجام صادرات، از آموزش های مناسب به خصوص در زمینه قوانین و مقررات کشور را بهره‌مند نیستند بهره مند نیستند به خصوص در زمینه قوانین و مقررات کشورها بهره‌مند نیستند. در این زمینه و همچنین ارائه مشوق‌های صادراتی انتظار می رود شرکت ها مورد حمایت قرار گیرند.

“حمیدرضا زارع نژاد” که به منظور شرکت در نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ مسکو در روسیه به سر می برد، در گفت‌وگو با سایت انجمن همگن قطعه‌سازی کشور افزود: مطالعه تجارب کشورهایی همچون کره جنوبی، چین و ترکیه که روند توسعه خود را با شرکت های کوچک و متوسط و حمایت و توجه به آنها آغاز کرده‌اند، بر اهمیت جمایت از SMEها می افزاید.
وی تاکید کرد: به طور قطع ارائه آموزش ها و مشوق‌های صادراتی برای شرکت های کوچک و متوسط، تجربیات ارزنده ای در اختیار این شرکت ها برای بزرگ شدن و قرار گرفتن در مسیر توسعه قرار خواهد داد و در مجموع به نفع صادرات و بهره‌مندی عموم جامعه از مواهب آن خواهد بود.
زارع نژاد با تقدیر از مسئولان انجمن همگن قطعه‌سازی که اقدامات فوق‌العاده‌ای برای انجام هماهنگی ها و حضور شرکت ها در این دوره از نمایشگاه مسکو انجام داده‌اند، ادامه داد:
گر چه حضور شرکتها در رویدادهای نمایشگاهی بسیار مهم است، اما پیگیری های بعد از آن مهم تر بوده و در این زمینه مایلیم از تجارب شرکت های موفق بهره‌مند شویم.
وی بیان داشت: با گذشته دو روز از نمایشگاه اتومبیلیتی روسیه شاهد مراجعه شرکت های متعدد روسی به غرفه این شرکت بودیم که راغب به تهیه قطعات و محصولات مورد نیاز خود از شرکت ما بودند.
عضو هیات مدیره شرکت آذرین البرز خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه های پایین تمام شده تولید در ایران، همچنین بهره مندی بسیاری از شرکت ها از فناوری های نوین و تجارب ارزنده در زمینه خودرو و متعلقات، احساس می کنیم در زمینه قطعات مربوط به موتور حتی از روسها جلوتر باشیم و این توانایی را در خود می‌بینیم که تجارب خود را به نحوی به آنها انتقال دهیم.
این فعال تولیدی تصریح کرد: حال که منافع ما با کشور روسیه گره خورده است انتظار داریم شرکت‌های روسی نیز تولیدکنندگان ایرانی را به تولیدکنندگان سایر کشورها از جمله ترکیه ترجیح دهند، هر چند در این راه ما تولید کنندگان نیز باید بتوانیم با ایجاد مزیت رقابتی در قیمت و بهبود کیفیت تولیدات، زمینه تثبیت خود در این بازار بزرگ را فراهم کنیم.
به گفته وی، شرکت آذین البرز اکنون با ۱۷۰ نفر نیروی کار مستقیم و ۶۰۰ نفر نیروی کار غیر‌مستقیم، سه سایت تولیدی در شهرک صنعتی البرز قزوین داشته و روزانه ۱۲ هزار عدد پولی و مجموعه های خودرو تولید می‌کند.
نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ مسکو که از ۳۱ مرداد با حضور معاون نخست وزیر روسیه، سفیر ایران در روسیه و وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان افتتاح شد تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ (برابر با ۲۲ تا ۲۵ اوت ۲۰۲۲) در محل نمایشگاه‌های بین المللی مسکو (Expo Center) با حضور حدود ۶۰۰ شرکت از ۱۸ کشور از جمله چین و ترکیه و در ۳۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی برگزار می‌شود.
این بزرگترین حضور نمایشگاهی ایران در سطح بین‌المللی است، به‌طوری که جمهوری اسلامی ایران در پاویونی با یک‌هزار و ۷۰۰ متر مربع سالن اختصاصی و ۹۰۰ متر غرفه، بزرگترین کشور حاضر در این نمایشگاه است که در طول تاریخ نمایشگاه های برون‌مرزی بی‌نظیر است و شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز ایرانی آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید قرار دادند.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=620
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است