عضو هیات مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی قائم گفت: این گروه صنعتی با تجربه بیش از سه دهه تولید لاینر و حضور در بالاترین سطح خاورمیانه، بدون واهمه از حضور ترک‌ها و چینی‌ها، مهیای حضور در بازار بزرگ روسیه است.

“محمدرضا پارسا مقدم” مدیرعامل بزرگترین تولید کننده لاینر (بوش موتور) در خاورمیانه، در دومین روز از نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ مسکو در گفت‌وگو با سایت انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور افزود: این شرکت با توان مهندسی بالا، تجربه‌ای بالغ بر ۳۰ سال فعالیت در تولید برای حوزه های OE و AM را دارد.
وی گفت: گروه صنعتی قائم هم‌اکنون به بیش از ۱۲ کشور جهان از جمله چهار کشور اروپایی به صورت مستقیم صادرات دارد.
پارسا مقدم خاطرنشان کرد:
بیش از سه دهه تجربه و برخورداری از دانش فنی لازم، همچنین مزیت‌هایی همچون هزینه‌های ارزان انرژی، نیروی انسانی و مواد اولیه در کشور، این شرکت را به بزرگترین تولیدکننده لاینر در خاورمیانه تبدیل کرده که مورد توجه بسیاری شرکت‌های مطرح جهانی نیز هست.
وی ادامه داد: از نظر دانش فنی، این شرکت در توسعه سه موتور اصلی شامل یک موتور ملی دیزل سنگین (برای مباحث ریلی و نیروگاهی) و همچنین یک موتور گازسوز (طراحی انگلیس) فعالیت داشته و تولید لاینر این موتور ها با این شرکت بوده است.
وی یادآور شد: گروه صنعتی قائم از این پتانسیل‌ها برای ارتقای ظرفیت‌های صادراتی خود بهره برده است، به طوری که این روزها و در کوران نمایشگاه بزرگ اتومبیلیتی مسکو شاهد حضور شرکت‌های روسی و شرکت‌هایی از دیگر کشورها هستیم که علاقه‌مند به همکاری با ما هستند.
عضو هیات مدیره گروه صنعتی قائم بیان‌داشت: علاوه بر همکاری با شرکت‌های موتورساز و پشتیبانی در مساله افتر ماکت در صنایع سنگین، ریلی و کشاورزی، ما می‌توانیم در حوزه خودروهای تجاری و سنگین که روسها در این زمینه با تحریم های اروپایی ها مواجه اند، به کمک آن‌ها بشتابیم و پتانسیل بالایی برای همکاری ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: مسائلی همچون همسایگی و همجواری با روسیه، روابط بسیار خوب سیاسی و همچنین پتانسیل‌های فنی شرکت‌های ایرانی، سبب شده تا حضور ترک‌ها و چینی ها را در بازار روسیه به هیچ عنوان تهدیدی برای ایرانی‌ها نبینیم و در این زمینه شاهدیم حتی برخی شرکت‌های ترکیه‌ای به دلیل عدم صرفه اقتصادی، سفارشات تولید خود را به ایرانی‌ها می دهند.
وی یادآور شد: روسیه با توجه به جمعیت مستقیم و غیرمستقیم اطراف خود، به‌طور بالقوه بازار بزرگ مصرفی در جهان محسوب می‌شد و امروز که با تحریم های غربی ها مواجه شده، فرصتی مضاعف برای شرکتهای ایرانی برای حضور در این بازار بزرگ به وجود آمده است.
نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ مسکو که از ۳۱ مرداد با حضور معاون نخست وزیر روسیه، سفیر ایران در روسیه و وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان افتتاح شد تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ (برابر با ۲۲ تا ۲۵ اوت ۲۰۲۲) در محل نمایشگاه‌های بین المللی مسکو (Expo Center) با حضور حدود ۶۰۰ شرکت از ۱۸ کشور از جمله چین و ترکیه و در ۳۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی برگزار می‌شود.
این بزرگترین حضور نمایشگاهی ایران در سطح بین‌المللی است، به‌طوری که جمهوری اسلامی ایران در پاویونی با یک‌هزار و ۷۰۰ متر مربع سالن اختصاصی و ۹۰۰ متر غرفه، بزرگترین کشور حاضر در این نمایشگاه است که در طول تاریخ نمایشگاه های برون‌مرزی بی‌نظیر است و شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز ایرانی آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید قرار دادند.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=631
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید طرح مالی زنجیره تامین را مدنظر قرار دهد تا تسهیلات لازم در اختیار زنجیره تامین اعم حوزه تامین مواد اولیه، قطعه سازان، مجموعه سازان و خودروسازان قرار گیرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو ایران امری بسیار ضروری است و باید ساختار معیوب خودروسازی کشور تغییر پیدا کند.

تهران- ایرنا- رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: اوراق گام با توجه به تضمین نقدشوندگی اوراق در سر رسید توسط بانک عامل، در تامین مالی قطعه‌سازان دارای کاربرد مناسبی است.

به‌منظور برون‌رفت از فعالیت گلخانه‌ای صنعت خودرو در ایران، کاهش حمایت‌ها و دخالت‌های غیرضرور نیازمند برنامه میان مدت هستیم.

گام اصلی اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور، خروج دولت از مدیریت صنعت خودرو و عدم دخالت در مقوله قیمت گذاری آن است.

اگر خصوصی سازی ایران خودرو و سایپا انجام شود، عموم مشکلات این صنعت حل خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور استفاده هرچه تمام‌تر از مزایای حضور در پیمان شانگهای، باید دیپلماسی اقتصادی بیش از پیش فعال شده و بخش خصوصی درگیر این مساله شود.

پنجمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با نگاهی به مغفول ماندن سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه خودرو و تیتر ” ۸ سال غفلت، ۳ سال فرصت” منتشر شد.

چهارمین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

سومین شماره نشریه تخصصی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور منتشر شد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با یکی از رسانه ها، ضمن انتقاد شدید از تصدی گری دولتی در دو خودروساز بزرگ کشور، مدیریت خودروسازی در چنین شرایطی را دشوار توصیف کرده و کمترین تقصیر را در ضرر و زیان خودروسازان برای مدیران این شرکت ها قائل شده است، با این وجود، خبرنگار محترم این رسانه، با تقطیع جملات، تیتری انتخاب کرده که مفهوم اصلی را تغییر داده و مدیریت در خودروسازی را شبیه جوک توصیف کرده است.

در پی در ج خبری با عنوان جایگزین پراید به بازار می آید از قول دبیر انجمن صنایع همگن توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارائه می شود.

اعضای انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور نامه ای سرگشاده با موضوع «درخواست جلوگیری از بروز فاجعه در صنعت قطعه سازی کشور» به رئیس جمهوری نوشتند.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور امضاء شد. جزئیات این تفاهم نامه به شرح ذیل می باشد.

نشست هم اندیشی قطعه سازان که به همت انجمن صنایع همگن قطعه سازان که روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه برگزار شده با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بزرگترین گردهمایی قطعه سازان خودرو کشور با موضوع مشکلات و معضلات صنعت قطعه سازی کشور روز یکشنبه ۱۰ تیر ماه در محل تشکل های اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.

با برگزاری مجمع عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، هیئت مدیره جدید این انجمن برای مدت سه سال آینده انتخاب شد.

با امضاء وزیرصنعت، معدن و تجارت پروانه تاسیس اولین انجمن تخصصی کشوری زیر نظر این وزارت خانه ابلاغ شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است