دولت باید اجازه دهد که صنعت خودروسازی کشور توسط بخش خصوصی مدیریت شود و در این صورت، قطعا شرایط خودروسازی کشور تغییر پیدا می‌کند.

به عقیده بنده اگر امروز قرار است معایب و مشکلات صنعت خودرو کشور را اصلاح کنیم و به سمت توسعه و پیشرفت در خودروسازی حرکت کنیم نباید از نو پیچ و چرخ را اختراع کنیم. در واقع باید به سراغ خودروسازی‌های بزرگ برویم؛ کاری که در دهه اخیر انجام شد و با شرکت‌های «نیسان»، «کیا» و «سوزوکی» همکاری کردیم. در نتیجه این همکاری‌ها خودروهایی مناسب و با کیفیت تولید شد که البته به دلیل مسائل سیاسی موجود در کشور، هزینه‌های گزافی هم برای راه‌اندازی این خط‌های تولید پرداخت کردیم.

صنعت خودروسازی و قطعه سازی ترکیه در گذشته چه وضعیتی داشت؟ آیا اساسا ترکیه دارای صنعت خودروسازی بود؟ امروز اما می‌بینیم که ترکیه چقدر پیشرفت کرده است و ما به دلیل مسائل سیاسی موجود در کشور عقب مانده ایم‌؛  بیش از ۲۰ سال  از خودروسازی دنیا عقب هستیم.

ما قبل از انقلاب خودروسازی‌ بزرگی داشتیم و خودروهای متفاوتی از جمله شورلت، بیوک، کادیلاک، بنز و جیپ تولید می‌کردیم. در آن زمان رتبه ما در خاورمیانه و منطقه اول بود اما متاسفانه سرانجام این فعالیت‌ها به‌ علت مشکلات و مسائل سیاسی و اقتصادی کشور متوقف شد و نتوانستیم راه خود را به خوبی ادامه دهیم.

آخرین تلاش‌های ما مشارکت با خودروسازی سیتروئن بود و در حالی که زیرساخت‌های بسیاری برای این همکاری فراهم شده بود اما باز هم به علت مشکلات سیاسی کشور، توسط خودروسازی سیتروین به حال خود ماندیم.

یکی از مشکلات عمده امروز کشور، عقب‌افتادگی تکنولوژی‌ و دانش فنی است که نیاز جدی به نوسازی و به روزرسانی دارند و اگر در این زمینه به ‌روز شویم، امکان رقابت داریم. علاوه‌بر این دسترسی به مواد اولیه و انتقال پول موضوعات مهم دیگری هستند که درنتیجه آن تولید خودروهای ما با قیمت‌های مناسب‌تری انجام می‌شود؛ برای رسیدن به این مهم راهی نداریم جز اینکه سراغ مشارکت با خودروسازهای بزرگ دنیا برویم، آن زمان است که می‌توانیم تولید داخلی را تقویت کرده و خودرویی تولید کنیم که استانداردهای لازم برای صادرات را دارا باشد.

مساله مهم دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد اصلاح ساختار خودروسازی کشور است؛ به طور مثال هزینه‌های سربار منابع انسانی که با تغییر هر مدیر به صنعت خودروسازی کشور وارد و تحمیل می‌شود، برای صنعت قطعه سازی و خودروسازی کشور سنگین تمام می شود. در گزارشی از شرکت هیوندا که مربوط به‌ سال ۲۰۱۶ آمده است شرکت هیوندا با ۶۳ هزار نفر نیروی انسانی موفق به تولید چهار میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو برای صادرات به آمریکا و اروپا شده‌ است و این در حالی است که تولید خودرو در خودروسازی داخلی ما مانند سایپا و ایران‌خودرو با حدود همین تعداد نیروی انسانی به یک میلیون دستگاه هم نمی‌رسد.

از پیامدهای عدم مدیریت صحیح، تحمیل نیروهای انسانی به بخش خودروسازی کشور، عدم توان رقابتی و کاهش تیراژ تولید در رقابت با دیگر خودروسازان رقیب منطقه‌ای و خارجی است.

باید دولت اجازه دهد که صنعت خودروسازی توسط بخش خصوصی مدیریت و اداره شود، چراکه در این صورت قطعا شرایط خودروسازی کشور تغییر پیدا می‌کند. همچنین نقش وزارت صمت این است که بستر لازم برای دسترسی قطعه‌سازان به مواد اولیه و عوامل تولید مناسب را فراهم کند. متاسفانه قیمت گاز برای صنایع از هر مترمکعب ۱۰۰ تومان به ۷۰۰ تومان افزایش پیدا کرد و به دنبال آن هزینه آب و برق، حامل‌های انرژی، حمل و نقل، مواد اولیه از جمله فولاد و مواد پتروشیمی که وابسته به حامل‌های انرژی هستند، افزایش پیدا کرد و درنتیجه این مسائل رقابت و توان تولید صنعت قطعه سازی و بعد از آن خودروسازی کشور خود به ‌خود دشوار می‌شود.

 

علیرضا خلیلی- عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=681
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: برداشته شدن استانداردهای غیرضروری خودرویی و ایجاد مراکز تست در داخل کشور، دو درخواست فعالان صنعت خودرو از سازمان ملی استاندارد است.

 رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان به اصلاح قیمت‌گذاری‌ها در راستای خروج شرکت‌ها از زیان اشاره کرد و گفت: واگذاری ضمن ورود نقدینگی به خودروسازان باعث تقویت نقدینگی آنان می‌شود، پس از انجام این واگذاری باید مدیریت را به سهامداران مجموعه واگذار و قانون تجارت اعمال شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان زیان انباشته ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی ۲ خودرو ساز بزرگ کشور، گفت: درباره قیمت گذاری محصولات نهایی باید تا انتهای سال به سمتی برویم که شاهد شیب نزولی قیمت محصولات باشیم و نتیجه این است که عملا این خودروسازها از زیان خارج می‌شوند.

نایب رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: صنعت خودروسازی باید آزاد باشد، دولت دست از دخالت و تصدی گری در این صنعت بردارد و فقط به سیاستگذاری بپردازد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: کلیدی‌ترین کار در موضوع ارتقای کیفی خودروهای داخلی این است که خودروسازان به تولید خودروهای روز که از کیفیت بالاتری برخوردارند، بپردازند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس گزارش مرکز آمار ایران، تورم تولید در بخش خودرو در تابستان ۲ درصد و به معنای آن است که هزینه ملزومات ساخت خودرو در تابستان نسبت به بهار فقط ۲ درصد افزایش داشته است.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: انتظار می‌رود شورای پول و اعتبار به منظور ارتقای بخش صنعت کشور دو اقدام اساسی را در دستور کار خود قرار دهد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با اشاره به زیان انباشته ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو، آن را حاصل سیاست‌گذاری اشتباه در سال‌های گذشته به‌ویژه قیمت‌گذاری دستوری خودرو برشمرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به تجربه موفق استفاده قطعه سازان از اوراق گام، آن را ابزاری مناسب برای تامین مالی تولیدکنندگان برشمرد.  

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: در چند وقت گذشته شاهد کاهش زیان انباشته در صنعت خودرو بوده‌ایم که این اتفاق تحت تاثیر عرضه خودرو در بورس کالا انجام شده است.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان، تحقق صادرات ۶ میلیارد دلاری قطعات و لوازم‌یدکی خودرو که در افق ۱۴۰۴ به آن اشاره شده را تحقق‌پذیر برشمرد و خواستار آن شد تا قطعه‌سازان بازارهای روسیه، عراق‌، ترکیه و ونزوئلا را جدی بگیرند.

رییس  انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان گفت: دولت باید رگولاتور و تنظیم‌گر بوده، اما اقتصاد باید دست بخش خصوصی باشد.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با بیان این که آیین نامه واردات خودرو ایرادهای اساسی دارد گفت: در آئین نامه اشاره نشده واردات خودرو از کشورهایی که صنعت خودروی ما را تحریم کردند و یا از تحریم‌ها تبعیت کردند ممنوع باشد.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: با همکاری سایپا با کنسرسیوم قطعه‌سازان، مردم از یک خودروی با کیفیت و با قیمت مناسب بهره‌مند خواهند شد و این خودرو در سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید.

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: قطعه‌سازان ایرانی از توان و ظرفیت بالایی برای تولید خودروی اقتصادی برخوردارند.

مدیرعامل سایپا گفت: در بازار کشورمان پس از حذف پراید، خودرویی برای قشر متوسط به پایین نداشتیم و اکنون حرکتی برای تولید خودروی اقتصادی و برخوردای اقشار متوسط به پایین جامعه از آن آغاز شده است.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: برای دستیابی به خودروی اقتصادی با کیفیت و با قیمت ارزان، ساز و کار مدرنی پیش‌بینی شده تا فتح بابی در رابطه تعاملی بین خودروسازان و قطعه‌سازان باشد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: کیفیت یک بحث فراگیر است و با همکاری خودروساز، قطعه‌ساز، مصرف‌کنندگان و افرادی که به ارائه خدمات می‌پردازند، کیفیت جامع حاصل خواهد شد.

مذاکرات تجاری و نشست تخصصی قطعه سازان ایران و ترکیه از سوی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور آذر ماه امسال به میزبانی استانبول برگزار می‌شود.

تفاهم‌نامه همکاری برای تولید خودروی اقتصادی بین گروه سایپا و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان به امضا رسید.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو امروز (دوشنبه، نهم آبان‌ماه) با حضور معاونان صنایع عمومی و حمل و نقل وزارت صمت افتتاح شد و آغاز به‌کار کرد.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: عملکرد شفاف و بر اساس اصول کلان اقتصادی و سیاست‌های توسعه‌ای کشور با نگرش به آینده، از جملگی ویژگی‌های اصلی فاطمی امین است.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است