انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور و بانک ملی با امضای یک تفاهم نامه همکاری، گسترش تعاملات و ارتقای سطح خدمات بانکی را در دستور کار قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور، براساس این تفاهم نامه که به امضای محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک ملی و محمدرضا نجفی منش، رئیس، آرش محبی نژاد، دبیر و امیرحسین جلالی عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور رسید، بر ارتقاء و گسترش همکاری های طرفین از طریق ارائه خدمات بانکی به ویژه بانکداری الکترونیک و تمرکز منابع و فعالیت های بانکی اعضا انجمن نزد بانک ملی تاکید شد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور در جلسه امضای این تفاهم نامه گفت: بعد از نفت، خودرو و قطعه سازی کشور نخستین صنعتی است که تحت تحریم های غرب قرار گرفت، اما چرخ‌های تولید در این صنایع حتی یک روز هم متوقف نشد و با وجود برخی فراز و نشیب ها، امروز به نقطه ثبات رسیده است.

محمدرضا نجفی منش ادامه داد: قطعه سازان کشور علاوه بر اینکه چالش های ناشی از تحریم ها را پشت سر گذاشته اند، دستاوردهای ارزشمندی در زمینه داخلی سازی قطعات خودرو نیز به دست آورده و به سطحی از توانمندی رسیده اند که در حال توسعه و گسترش همکاری های بین المللی هستند.

وی اظهار کرد: با وجود این شرایط، بزرگترین مشکل صنایع خودرو و قطعه سازی کشور موضوع نقدینگی به شمار می رود که این معضل هم به دلیل سیاست غلط قیمتگذاری دستوری و هزاران میلیارد زیان انباشته خودروسازان به وجود آمده است.

این مقام صنفی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های بانک ملی ایران برای رفع نیازهای راهبردی قطعه سازان خودرو کشور لازم و ضروری است، افزود: یک سری قوانین دست و پا گیر بانکی نیز وجود دارد که اصلاح آنها می تواند زمینه افزایش نقش آفرینی نظام بانکی در حوزه تولید را فراهم کرده و فشار به بدنه صنعت کشور را کاهش دهد.

در ادامه دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور نیز با بیان اینکه بانک ملی ایران، صرفاً یک بانک نیست و یکی از ارکان اقتصادی کشور به شمار می آید، اظهار کرد: بانک ها یکی از بازوهای قوی در تامین سرمایه ثابت و نقدینگی مورد نیاز صنعت کشور بودند اما این شرایط تغییر پیدا کرده است؛ اگر تحقق و احیای آن نقش کلیدی، از بانک ملی ایران شروع شود، می توان به موفقیت آن امیدوار بود.

آرش محبی نژاد گفت: به روز آوری ماشین آلات و تجهیزات نیاز مبرم و اساسی خطوط تولید صنایع خودرو و قطعه سازی کشور است که انجام آن، حمایت همه جانبه نظام بانکی کشور را طلب می کند.

در ادامه عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور نیز با بیان اینکه مذاکرات برای عقد این تفاهم نامه در یک سال و نیم گذشته انجام شده، افزود: می توان امیدوار بود بخش قابل توجهی از مشکل تامین مالی و سرمایه در گردش قطعه سازان حل شود.

امیرحسین جلالی افزود: انجمن ها می توانند پایه گذار همکاری های تجاری بزرگ باشند و این شروعی برای اقدامات موثر انجمن همگن قطعه سازان است.

وی با اشاره به این موضوع که تسهیل جریان تامین مالی می تواند در افزایش تیراژ و کیفیت خودرو در ایران تاثیر اساسی داشته باشد، ادامه داد: در این جریان تامین مالی، انجمن همگن نیرومحرکه و صنایع همگن بازوی به عنوان واسط بین قطعه سازان و بانک ملی این فرآیند را مدیریت خواهد کرد و عملیاتی شدن آن به همکاری خودروسازان برای تامین ضمانت های لازم و وثایق نیازمند است.

 

هدایت زنجیره ارزش خدمت اعتباری بانک ملی به سمت رونق تولید

مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این جلسه گفت: بانک ملی ایران در راستای توسعه کشور با ارائه خدمات مالی به شرکت ها و مجموعه های بزرگ زمینه رونق تولید، اشتغالزایی و صادرات محصولات این شرکت ها را فراهم کرده است.

محمدرضا فرزین، به تشکیل بانکداری جامع و شرکتی در بانک ملی ایران اشاره و اظهار کرد: بانک ملی ایران با نگاه بلندمدت برای توسعه و گسترش فعالیت های موثر خود ارائه خدمات گسترده بانکی و امور مالی را براساس نیاز به شرکت های بزرگ در اولویت قرار داده است.

وی با بیان این که بانک ملی ایران با وجود شبکه ارزی منحصربه‌فرد و بدون رقیب در داخل و خارج کشور می‌تواند خدمات ارزی گسترده ای را به شرکت های قطعه ساز در کشور ارائه دهد، افزود: مصمم هستیم زنجیره ارزش خدمات اعتباری بانک را با اولویت حمایت از صنعتگران و صاحبان صنایع به سمت رونق تولید هدایت کنیم.

براساس این تفاهم نامه، بانک ملی ایران اقداماتی را به‌منظور ارائه خدمات در سه بخش بانکداری شرکت های عضو انجمن، کارکنان شرکت های قطعه سازی و اعضای انجمن انجام خواهد داد.

پایان خبر////


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=686
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است