اگر بخواهیم در صنعت خودروسازی پیشرفت کنیم باید محصولی تولید شود که مورد تایید کشورهای هدف و بازار مصرف باشد و تولیدکننده مواد اولیه، قطعه‌ساز، خودروساز، دولت و حاکمیت برای تحقق یک هدف متعالی تلاش کنند.

متاسفانه در بحث اصلاح ساختار صنعت خودرو بدون توجه به زیرساخت‌های موجود کشور، شعارهای زیادی سر داده شده است. انجام هر کاری مستلزم وجود پیش نیازهایی است؛ برای مثال در موضوع ثبات نرخ مواد اولیه، تولیدکنندگان مواد اولیه چه در بخش فولاد و چه در بخش پتروشیمی و… همگی دولتی هستند.

قانون می‌گوید قیمت مواد اولیه ۹۵ درصد قیمت پایه جهانی باشد و از آنجا که مواد اولیه در بورس عرضه می‌شود و میزان عرضه کمتر از نیاز است، بنابراین رقابتی میان خریداران بخش صنعتی شکل می گیرد و در نهایت قیمت افزایش یافته و به بیش از قیمت جهانی می‌رسد و متاسفانه زیرساخت مناسبی برای ایجاد ثبات وجود ندارد. اگرچه لزومی ندارد که قیمت مواد اولیه ثابت باشد اما باید توجه داشت که در نهایت قیمت محصول نهایی نیز متغیر باشد. نمی‌توان ورودی مواد اولیه یک کالا را به صورت آزاد خریداری کرد اما خروجی مواد اولیه که کالا است را ثابت نگه داشت و متعاقب آن شرایط به وضعیت فعلی صنعت خودرو منجر می‌شود. در عین حال بدون توجه به نرخ مواد اولیه و قیمت خروجی محصول، قیمت‌گذاری خودرو انجام می‌شود و در نهایت شاهد زیان انباشته چند ده هزار میلیاردی دو خودروساز و همچنین بدهی بالای آنها به زنجیره تامین هستیم. از مبلغ بالای بدهی خودروسازان، بخشی تعیین تکلیف شده و بخشی هم هنوز تعیین تکلیف نشده است و تا زمانی که مطالبات پرداخت نشود به عنوان تعهد قطعه‌ساز نزد بانک تلقی می‌شود.

تدوین قوانین جدید در جهت اصلاح ساختار صنعت خودرو بسیار مناسب است؛ مانند سند چشم انداز ۱۴۰۴ که طی آن قرار بود یک میلیون خودرو و به ارزش ۱۰ میلیارد دلار قطعه صادر شود. این هدف محقق نشده چراکه یک پایش مناسب وجود ندارد تا بتوان عملکرد صنعت خودرو را طبق برنامه مورد نظر رصد کرد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو نیازمند برنامه‌ریزی و پایش بسیار دقیق است و اگر قصد داریم در راستای صادرات گام برداریم و شاهد پیشرفت صنعت خودروسازی باشیم، نیازمند تعامل مناسب با جهان هستیم. روابط سیاسی کشور باید به گونه‌ای شکل بگیرد که بتوان صادرات خودرو و قطعات را انجام داد؛ به عنوان مثال سفارتخانه‌های ایران در سایر کشورها در زمینه بازاریابی برای حوزه خودروسازی و قطعه‌سازی کشور چه اقداماتی انجام داده اند؟ ثبات و تعامل سیاسی با همه کشورها و حداقل کشورهای هدف باید به شکل مناسب وجود داشته باشد که متعاقب آن بتوان تعاملات اقتصادی مناسب را برقرار کرد.

برای اصلاح ساختار صنعت خودرو کشور به یک طرح جامع‌تر و عملیاتی نیاز دارد که خارج از شعارزدگی باشد و به صورت دائمی پایش شود و مورد رصد قرار گیرد و در صورت بروز هرگونه مشکل در نخستین فرصت بتوان موانع را برطرف کرد؛ در این شرایط است که هم پیشرفت اتفاق می‌افتد و هم صادرات خودروسازی کشور به شکل مناسب و مطلوب پیش می رود.

وقتی به دنبال قانون هوای پاک و استاندارد یورو ۶ هستیم، نخستین نیاز کیفیت و استاندارد سوخت است زیرا اگر خودرو از استاندارد مناسب استفاده کند اما سوخت استاندارد نداشته باشد، موتور خودرو آن سوخت را به صورت ناقص می‌سوزاند و عملا خام سوزی می کند و در نهایت تحت این شرایط قانون هوای پاک بی معنی است.

اگر بخواهیم در صنعت خودروسازی پیشرفت کنیم باید محصولی تولید شود که مورد تایید کشورهای هدف و بازار مصرف باشد و این امر نیازمند تشکیل کارگروهی در سطح عالی است که در آن از تولیدکننده مواد اولیه تا قطعه‌ساز، خودروساز، دولت و حاکمیت برای یک هدف متعالی فعالیت کنند.

 

یادداشت از: مهدی مطلب‌زاده، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=703
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان کشور گفت: برداشته شدن استانداردهای غیرضروری خودرویی و ایجاد مراکز تست در داخل کشور، دو درخواست فعالان صنعت خودرو از سازمان ملی استاندارد است.

 رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان به اصلاح قیمت‌گذاری‌ها در راستای خروج شرکت‌ها از زیان اشاره کرد و گفت: واگذاری ضمن ورود نقدینگی به خودروسازان باعث تقویت نقدینگی آنان می‌شود، پس از انجام این واگذاری باید مدیریت را به سهامداران مجموعه واگذار و قانون تجارت اعمال شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان زیان انباشته ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی ۲ خودرو ساز بزرگ کشور، گفت: درباره قیمت گذاری محصولات نهایی باید تا انتهای سال به سمتی برویم که شاهد شیب نزولی قیمت محصولات باشیم و نتیجه این است که عملا این خودروسازها از زیان خارج می‌شوند.

نایب رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: صنعت خودروسازی باید آزاد باشد، دولت دست از دخالت و تصدی گری در این صنعت بردارد و فقط به سیاستگذاری بپردازد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: کلیدی‌ترین کار در موضوع ارتقای کیفی خودروهای داخلی این است که خودروسازان به تولید خودروهای روز که از کیفیت بالاتری برخوردارند، بپردازند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس گزارش مرکز آمار ایران، تورم تولید در بخش خودرو در تابستان ۲ درصد و به معنای آن است که هزینه ملزومات ساخت خودرو در تابستان نسبت به بهار فقط ۲ درصد افزایش داشته است.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: انتظار می‌رود شورای پول و اعتبار به منظور ارتقای بخش صنعت کشور دو اقدام اساسی را در دستور کار خود قرار دهد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با اشاره به زیان انباشته ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو، آن را حاصل سیاست‌گذاری اشتباه در سال‌های گذشته به‌ویژه قیمت‌گذاری دستوری خودرو برشمرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به تجربه موفق استفاده قطعه سازان از اوراق گام، آن را ابزاری مناسب برای تامین مالی تولیدکنندگان برشمرد.  

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: در چند وقت گذشته شاهد کاهش زیان انباشته در صنعت خودرو بوده‌ایم که این اتفاق تحت تاثیر عرضه خودرو در بورس کالا انجام شده است.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان، تحقق صادرات ۶ میلیارد دلاری قطعات و لوازم‌یدکی خودرو که در افق ۱۴۰۴ به آن اشاره شده را تحقق‌پذیر برشمرد و خواستار آن شد تا قطعه‌سازان بازارهای روسیه، عراق‌، ترکیه و ونزوئلا را جدی بگیرند.

رییس  انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان گفت: دولت باید رگولاتور و تنظیم‌گر بوده، اما اقتصاد باید دست بخش خصوصی باشد.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با بیان این که آیین نامه واردات خودرو ایرادهای اساسی دارد گفت: در آئین نامه اشاره نشده واردات خودرو از کشورهایی که صنعت خودروی ما را تحریم کردند و یا از تحریم‌ها تبعیت کردند ممنوع باشد.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: با همکاری سایپا با کنسرسیوم قطعه‌سازان، مردم از یک خودروی با کیفیت و با قیمت مناسب بهره‌مند خواهند شد و این خودرو در سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید.

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: قطعه‌سازان ایرانی از توان و ظرفیت بالایی برای تولید خودروی اقتصادی برخوردارند.

مدیرعامل سایپا گفت: در بازار کشورمان پس از حذف پراید، خودرویی برای قشر متوسط به پایین نداشتیم و اکنون حرکتی برای تولید خودروی اقتصادی و برخوردای اقشار متوسط به پایین جامعه از آن آغاز شده است.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: برای دستیابی به خودروی اقتصادی با کیفیت و با قیمت ارزان، ساز و کار مدرنی پیش‌بینی شده تا فتح بابی در رابطه تعاملی بین خودروسازان و قطعه‌سازان باشد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: کیفیت یک بحث فراگیر است و با همکاری خودروساز، قطعه‌ساز، مصرف‌کنندگان و افرادی که به ارائه خدمات می‌پردازند، کیفیت جامع حاصل خواهد شد.

مذاکرات تجاری و نشست تخصصی قطعه سازان ایران و ترکیه از سوی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور آذر ماه امسال به میزبانی استانبول برگزار می‌شود.

تفاهم‌نامه همکاری برای تولید خودروی اقتصادی بین گروه سایپا و انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان به امضا رسید.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو امروز (دوشنبه، نهم آبان‌ماه) با حضور معاونان صنایع عمومی و حمل و نقل وزارت صمت افتتاح شد و آغاز به‌کار کرد.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: عملکرد شفاف و بر اساس اصول کلان اقتصادی و سیاست‌های توسعه‌ای کشور با نگرش به آینده، از جملگی ویژگی‌های اصلی فاطمی امین است.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است