عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی:

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور با تاکید بر اینکه تداوم دشواری تامین ارز، منجر به افت تیراژ تولید خودرو می شود، خواستار آن شد تا بانک مرکزی، بانک ها و دستگاه های ذیربط، قطعه سازان را دریابند.

«رضا رضایی» در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: مشکلات ارزی صنایع و همچنین افزایش نرخ ارز، مربوط به دیروز و امروز نیست و سال هاست در دولت های مختلف با این معضل اساسی دست به گریبان هستیم.

وی گفت: بخشی از این نوسانات مربوط به تحریم ها و تورمی است که از سوی دشمنان به ما تحمیل می شود که اجتناب ناپذیر است، اما در مجموع در آنچه تحت اختیار و کنترل خودمان بوده و تامین ارز از طریق صادرات نفت و محصولات پتروشیمی، کشاورزی، صنایع دستی و غیره نیز توفیق خوبی نداشتیم.

این عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور یادآور شد: در گذشته و حتی تا چند ماه اخیر نوساناتی در تامین ارز و قیمت آن وجود داشت، اما میزان تلورانس آن به گونه ای بود که قابل تحمل بود، ولی در شرایط فعلی وضعیت به گونه ای شده که نگرانی شدیدی در بین فعالان بخش خصوصی به وجود آورده است.

وی بیان داشت: هرچند صنعت قطعه سازی در سال های گذشته با وجود همه دشواری ها و مشکلات به ویژه تحریم ها توفیق خوبی در داخلی سازی تولیدات داشته و در برخی محصولات پرتیراژ توان ساخت داخل حتی به بیش از ۹۰ درصد رسیده است، اما بهرحال همچنان در تامین اجزا و قطعاتی همچون چیپست ها، قطعات هایتک، گیربکس و غیره وابستگی به خارج وجود دارد.

رضایی ادامه داد: در ماه های اخیر و با افزایش شدید نرخ ارز که در روزهای گذشته حتی به بیش از ۵۰ هزار تومان رسیده و دسترسی به آن نیز دشوار شده است، شاهد تشدید مشکلات قطعه سازان و تولیدکنندگان هستیم.

وی اظهار داشت: در هفته های اخیر نیز تامین ارز نیمایی به دشواری و پاسخ دهی بانک مرکزی به ثبت سفارشات با معطلی ۳۰ تا ۴۰ روزه انجام می شد، اما این روزها شاهدیم بانک مرکزی این شرایط را بلاک کرده و بانک ها نیز اعتباردهی خود را محدود کرده اند.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور تصریح کرد: همه این شرایط سبب شده تا مشکلات قطعه سازان که باید قطعات را به روز به دست خودروسازان برسانند، دوچندان شود و در ادامه برای کل زنجیره تامین خودروسازی مشکل ساز می شود.

وی گفت: این مساله یکی از نگرانی های جدی ما است که بارها به دولت نیز تذکر دادیم که ما فعالان بخش خصوصی، فضای کسب و کار مطمئن می خواهیم، زیرا می خواهیم دست کم به مدت چند سال برنامه ریزی کنیم و لازم است در این زمینه قوانین مزاحم از سر راه برداشته شود.

رضایی خاطرنشان کرد: هرچند تاکنون سعی کردیم با آینده نگری و مدیریت مساله به تامین قطعات بپردازیم و از ذخیره انبارها استفاده کنیم، اما تداوم این مشکل به طور قطع در هفته های پایانی سال روی تیراژ تولید خودرو اثر منفی برجای خواهد گذاشت و روند تامین نقدینگی را دچار اختلال خواهد کرد.

وی تصریح کرد: عدم ثبات شرایط اقتصادی و قوانین، مقررات و دستورالعمل های خلق الساعه، نگرانی های زیادی بین صنعتگران و قطعه سازان به وجود آورده است.

 

 قرارداد بسیاری از قطعه سازان هنوز به روز رسانی نشده است

این عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور همچنین به مشکلات به روز نشدن قیمت ها و قراردادهای قطعه سازان با خودروسازان اشاره کرد و گفت: امروز با افزایش هر روزه نرخ ارز، اختلاف قیمت ها فاحش شده است و اکثر قطعه سازان تاکنون موفق به به روز رسانی قراردادها نشده اند.

وی افزود: در گذشته قطعه سازان بخشی از مواد اولیه مورد نیازشان را به صورت اعتباری از شرکت ها می خریدند، اما امروز همان شرکت ها مطالبه نقدی می کنند که به مشکلات قطعه سازان افزوده است.

رضایی ابراز امیدواری کرد: در هفته های اندک باقی مانده تا پایان سال که شرکت ها و قطعه سازان به طور معمول باید به تسویه حساب کارگران و ابواب جمعی خود و پرداخت حقوق چند برابری و عیدی بپردازند، دستگاه های ذیربط و بانک ها همراهی بیشتری داشته باشند.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1234
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی برنامه رشد ۱۵درصدی تولید خودرو را برای سال جاری در نظر گرفته که در حال حاضر تامین مواد اولیه و قطعات موردنیاز قطعه‌سازان و خودروسازان کشور به دلیل چالش تامین ارز و البته تداوم فریز قیمت به مشکل خورده است. طبق برنامه‌ریزی «صمت»، قرار است تولید خودرو در سال جاری به بالای یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه برسد، هدفی که تحقق آن نیازمند تامین ارز و همچنین نقدینگی لازم و کافی است. این در حالی است که ظاهرا تولید خودرو در دو ماه ابتدایی امسال شرایط مناسبی ندارد و هم قطعه‌سازان و هم خودروسازان با چالش تامین ارز و نقدینگی مواجه هستند.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با انتقاد از سیاست های بانک مرکزی در تخصیص ارز به صنعت خودرو و قطعه سازان، گفت: کاری که اوباما و ترامپ نتوانستند با صنعت خودروی ما انجام دهند و آن را تعطیل کنند، بانک مرکزی به تنهایی انجام می‌دهد!

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از برگزاری میز ششم خودکفایی صنعت خودرو با همکاری بزرگترین خودروساز کشور خبر داد.

رئیس فقید دولت سیزدهم با ابلاغ فرامین هشت‌گانه خودرویی در اسفند۱۴۰۰ به نوعی در پی اصلاح ساختاری این صنعت بود. اما خطای سیاستگذار مانع از اصلاح این صنعت در دوره سه‌ساله دولت سیزدهم شد. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی با نظرسنجی و پرسش از کارشناسان، پنج اولویت بازار خودرو در دولت چهاردهم را مشخص کرده است. حذف قیمت‌گذاری دستوری، تسریع واردات خودرو، واگذاری سهام دولتی، رشد تیراژ و احیای مشارکت‌های خارجی می‌تواند اصلاح ساختاری خودرو در دولت چهاردهم را رقم بزند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران‌خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است