کارشناس صنعت خودرو گفت: قیمت گذاری دستوری کمکی به مهار تورم نخواهد کرد؛ قیمت گذاری باید واقعی و تاثیرگذار و به دور از سیاسی گذاری احساسی باشد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور، «امیرحسن کاکایی» با انتقاد از سیاست گذاری‌های غلط سال‌های گذشته برای مهار تورم گفت: در چند سال اخیر سرکوب قیمت‌ها در شرکت‌های خودروساز به خصوص ایران خودرو و سایپا در راستای مهار تورم بوده و سبب زیان ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی در این صنعت شده است.
وی افزود: با توجه به این که محصولات ایران خودرو مانند پژو پارس و سمند از سوی مردم مورد استقبال قرار دارد، ایران خودرو برای همراهی با مردم و کنترل بازار اقدام به تولید این محصولات با زیان کرده است تا در بازار کمبودی احساس نشود.
این کارشناس صنعت خودرو یادآور شد: روش قیمت گذاری دستوری و زیان‌های انباشته در خودروسازان باعث عدم توسعه خطوط تولید، کاهش سرمایه گذاری در قطعه سازی و خدمات پس از فروش شده است.
وی قیمت گذاری دستوری را از نکات منفی در صنعت دانست و گفت: رانت خواری، لاتاری، زیان صنعت خودرو و سهامداران و نارضایتی مردم، از زیان‌های بارز قیمت گذاری دستوری است.
کاکایی با بیان این که گره قیمت گذاری صنعت خودرو با آزادسازی آن باز خواهد شد، گفت: قیمت گذاری دستوری به زیان صنعت و مردم است و دولت مردان لازم است ضمن آزاد سازی قیمت و اجازه قیمت گذاری واقعی، از زیان بیش‌تر خودروسازان جلوگیری کنند.
وی با اذعان به این که عرضه خودرو در بورس گام مثبتی برای کاهش زیان خودرو سازان و رضایت مشتریان واقعی بود، افزود: اگر روند عرضه خودرو در بورس ادامه دار بود هم خودروسازان از زیان خارج می‌شدند و هم مشتریان واقعی خودرو مورد نظر را خریداری می‌کردند، ولی با اقدامات پوپولیستی و مخالفت با عرضه خودرو در بورس کالا در سال گذشته شاهد آشفتگی شدید بازار و افزایش بی حساب و کتاب قیمت خودرو در بازار بودیم.
وی با بیان این که افزایش عرصه لزوما باعث کاهش قیمت خودرو نخواهد شد، افزود: خودروسازان در سال گذشته اقدام به افزایش تولید خودرو کردند ولی مشاهده کردیم تا زمانی که نوسات نرخ ارز و تاثیر زیاد آن در بازار کنترل نشود، حتی با افزایش تولید، قیمت خودرو کاهش نخواهد یافت.
کاکایی به نقش شورای رقابت اشاره کرد و گفت: شورای رقابت در راستای کاهش زیان خودروسازان، قیمت گذاری واقعی و جلوگیری از رانت خواری اقدام به اصلاح قیمت‌ها با توجه به نرخ تورم خواهد کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت افزود: از آذرما سال ۱۴۰۰ تاکنون هیچ افزایش قیمت خودرو از سوی کارخانه‌ها صورت نگرفته است درحالی که در طی همین مدت شاخص قیمت‌ها بیش از ۷۰ درصد افزایش یافته است؛ پس لازم است قیمت گذرای منطقی و اثرگذار صورت گیرد و حداکثر در فاصله فصلی به روز شود.
این کارشناس صنعت خودرو با بیان این که آزاد سازی قیمت‌های در برخی از صنایع نقش مثبتی در بازار داشت، افزود: برای کاهش تورم، آزادسازی قیمت راه حل نهایی است به طوری که تولیدکننده بتواند محصولات خودرو در یک فضای اقتصادی و رقابتی عرضه کند که می‌توان به صنایع لوازم خانگی اشاره کرد و خودروساز این اجازه را برای عرضه خودرو با قیمت واقعی و بدون زیان داشته باشد.
وی در ادامه گفت: سال گذشته سودآورترین بازار برای واسطه گران، خودرو بود در حالی که دو خودروساز اصلی فقط متحمل زیان شدند. مسوولان باید یک برای همیشه این شجاعت را داشته باشد و قیمت‌ها در راستای ارتقا این صنعت به طورکامل اصلاح کنند و از قیمت گذاری ناقص و مرحله‌ای جلوگیری کنند که مجددا شاهد افزایش زیان بیش‌تر نباشیم.
کاکایی به ارزیابی مجدد استاندارد‌های ۸۵ گانه اشاره کرد و گفت: دولت در خردادماه سال جاری استاندارد‌های ۸۵ گانه را به طور کامل اجرایی خواهد کرد که با اجرای آن‌ها شاهد افزایش حداقل هزینه‌های ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلاری به ازای هر خودرو خواهیم بود که در آخر باعث افزایش قمیت خودرو خواهد شد.
این استاد دانشگاه با اشاره به عدم توسعه در دیگر بخش‌های صنعت که نقش مهمی در خودروسازی دارند گفت: صنعت خودرو در شرایط سخت، اقدام به توسعه خطوط تولید و محصولات جدید عرضه کرده است. اما به عنوان مثال صنایعی مانند فولاد با این همه درآمدزایی همپا با این صنعت برای تولید ورق‌های مورد نیاز سرمایه گذرای لازم انجام نداده است.
کاکایی با بیان این که رشد واقعی تولید اقتصادی باعث مهار تورم خواهد شد، افزود: برای مهار تورم افزایش تولید بر مبنای اصول اقتصادی باید صورت گیرد که این اقدام و هم چنین سیاست‌های بانکی نقش مهمی در افزایش قدرت پول ملی و ارزش آفرینی در کشور خواهد شد.
وی خودرو را یکی از صنایع ارزش آفرین در کشور دانست و گفت: به طور متوسط هر خودرو دو هزار دلار ارزبری دارد ولی معادل ۱۰ هزار دلار کالا در کشور تولید می‌شود که نشان می‌دهد به ازای تولید هر خودرو هشت هزار دلار در کشور ارزش آفرینی صورت می‌گیرد.
منبع: تابناک

لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1310
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت، گفت: در سال جاری حدود ۷۴۲ هزار دستگاه خودروی سواری بصورت عبور مستقیم و کامل تولید شده که در مقایسه با ۶۲۱ هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال، رشد ۲۰درصد را نشان می دهد.

امیرحسین جلالی، عضو هیات رییسه انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است: دولت هیچ وقت تولیدکننده خوبی در هیچ کجای دنیا نبوده است.

در بازدیدی که رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ریاست‌جمهوری از شرکت ایران خودرو داشت، توافق‌نامه همکاری برای ایجاد دفتر طراحی خودروی برقی بین این مرکز و شرکت ایران خودرو منعقد شد.

رئیس هیات مدیره تعاونی تأمین نیاز قطعه‏‬ سازان کشور در یادداشتی به بررسی سیر تکوین صنعت خودروسازی در جهان پرداخت.

در حالی‌که بیش از پنج‌ماه از صدورمجوز ورود خودروهای کارکرده از سوی مجلس می‌گذرد ، اما هنوز آیین‌نامه‌ای در این خصوص ابلاغ نشده است. تامین ارز و ارائه خدمات پس از فروش دو مانع بزرگ در این زمینه است. در بسیاری از کشورها، نمایندگی خودروسازان به ارائه خدمات پس از فروش کارکرده‌ها می‌پردازند حال آنکه در ایران بعد از توقف واردات، بسیاری از نمایندگی‌ها منحل شده‌اند.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است که ریشه همه عیوب موجود در صنعت خودروسازی از جمله زیان انباشته خودروسازان و قیمت تمام شده تولیدات، به مشکل تصدی‌گری دولت بازمی‌گردد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت گفت: اگر بخواهیم به سمت بازار برقی‌سازی خودروها برویم باید بگویم این بازار ما است و اگر می‌خواهید این بازار را در اختیار شما قرار دهیم دیگر روش‌های سی‌کی‌دی و اس‌کی‌دی معنا ندارد و باید به طراحی مشترک فکر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که تا پایان سال زیرساخت های شارژ ٢٠٠ تا ٣٠٠ هزار تاکسی فراهم می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: با برداشته شدن بزرگترین شرط واردات خودروهای کارکرده و دست دوم که داشتن نمایندگی آن خودروها بود، سیاستگذاران صنعت خودرو در عمل قاچاق تجهیزات و لوازم یدکی این خودروها را توسعه و رونق می‌دهند.

درحالیکه ۸ ماه از سال جاری گذشته، مطالبات معوق قطعه سازان از خودروسازان همچنان به قوت پاربرجاست و بدعهدی خودروسازان در زمینه پرداخت مطالبات همچنان ادامه دارد.

رییس انجمن همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: در صورتی که دولت دست از مدیریت خودروسازی و قیمت‌گذاری دستوری در این صنعت بردارد، ۹۰ درصد مسائل و مشکلات خودروسازی کشور حل و فصل خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی از تامین یک میلیارد یورو ارز برای واردات خودروهای برقی خبر داد.

مطالبات قطعه‌سازان به‌قدری افزایش یافته که دیگر آن‌ها توان ادامه فعالیت ندارند. در این بین به‌رغم دستور وزیر صمت، خودروسازان هم اراده‌ای برای تسویه بدهی‌های خود ندارند. به نظر می‌رسد بحران زنجیره تأمین به تهدید جدید برای تولید خودرو در ایران تبدیل شده است.

رئیس انجمن صنعت موتورسیکلت ایران اعلام کرد: صنعت تولید موتورسیکلت در ایران هیچگونه تفاوتی با دنیا ندارد. علت هم این است که اداره استاندارد ایران نظارت جدی و دقیقی بر این صنعت دارد.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت از تداوم واردات خودرو‌های برقی حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت بعد از آن محصولات برقی داخلی تجاری‌سازی و عرضه می‌شوند.

تولید خودرو و قطعات در مهر امسال نسبت به مهر سال گذشته، طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس سقوط ۳۲.۱ درصدی را تجربه کرده است، در حالی که در فروردین امسال تولید خودرو و قطعات نسبت به سال گذشته رشد ۴۰.۱ درصدی داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر ایران بخواهد صنعتی شود باید خودروساز باشد و این بخش صنعتی ایران و نیازمند توجه بیشتر است.

بیست و سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو عصر چهارشنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد آغاز به کار کرد.

معاون وزیر صمت و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: تامین منابع نقدینگی از مهم ترین دغدغه تولیدکنندگان قطعات خودرو کشور است که برای تحقق آن برنامه های ویژه ای در دستور کار است.

وزیر صمت با اعلام اینکه “در زمان حاضر ‌تشخیص قیمت‌گذاری خودرو به‌عهده شورای رقابت است”، افزود: البته در چشم‌انداز می‌خواهیم رقابت در تولید خودرو به‌گونه‌ای باشد که نیازی به قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت نباشد و این خواست ما و دولت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از غرفه گروه صنعتی ایران‌خودرو در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو، بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی در توسعه خودروهای برقی تاکید کرد.

شرکت ‌های خودروسازی داخلی و برخی از شرکت های وارد کننده خودرو در دومین نمایشگاه تحول خودرو حضور پیدا کردند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است