محبی نژاد:

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو با تشریح اقدامات فاطمی امین در صنعت خودرو، وی را فردی خوش‌فکر و برنامه‌ریز دانست و گفت: مشکلات بازار خودرو با تغییر وزیر صنعت، معدن و تجارت رفع نمی‌شود و این اقدام فقط پاک کردن صورت مسئله است و به حل موانع کمکی نمی‌کند.

تغییر وزیر صمت مسئله بازار خودرو را حل نمی‌کند/ فاطمی امین، فردی خوش‌فکر و برنامه‌ریز است

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور، «آرش محبی نژاد» در گفت‌وگویی اظهار داشت: یکی از دلایل اعلام وصول استیضاح سید رضا فاطمی امین وضعیت بازار خودرو است که التهاب این بخش با تغییر وزیر کاهش پیدا نخواهد کرد، بلکه نیاز به اصلاح قوانین و مقررات حاکم بر این بازار دارد.

وی با بیان اینکه هر فرد دیگری جایگزین وزیر صمت کنونی شود هم نمی‌تواند تغییری در شرایط ایجاد کند، خاطرنشان کرد: برخی اقدامات خارج از حیطه اختیارات وزارت صمت است؛ زیرا با وجود قیمت‌گذاری دستوری، عدم تخصیص ارز کافی به نهاده‌های تولید، کمبود نقدینگی و زیان انباشته خودروسازان فردی که بر جایگاه وزارت می‌نشیند مهم نیست، زیرا شرایط تغییری نمی‌کند.

محبی نژاد با بیان اینکه باید برای رفع مشکلات اقدام شود، تصریح کرد: صنعت خودرو وخیم‌ترین وضعیت خود را سپری می‌کند، اما نباید برای حل موانع، صورت مسئله را پاک کرد بلکه باید درصدد حل این معادله باشیم.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو تاکید کرد: مشکلات صنایع مادر در کوتاه‌مدت رفع نمی‌شود، بلکه نیازمند برنامه‌ریزی برای اصلاح است که حتی با تغییر وزیر صمت نیز نمی‌توان انتظار تحول داشت، زیرا سیاست‌گذاری‌های غلط کلان باید اصلاح شوند.

فاطمی امین شخصی سلیم‌النفسی با عملکرد پاک است

وی با تاکید بر اینکه تغییر وزیر صمت با پیشرفت صنعت کمکی نمی‌کند، گفت: فاطمی امین شخصی سلیم‌النفسی با عملکرد پاک است که در حوزه برنامه‌ریزی و تحلیل بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنند؛ با وجود اینکه با برخی از سیاست‌های ایشان موافق نیستیم، اما عملکرد مثبت بیشتر و پررنگی داشته‌اند.

محبی نژاد با تاکید بر اینکه موضوع خودرو تبدیل به مبحثی فرا قوه‌ای و ملی شده است، بیان کرد: با توجه به شناختی که از فاطمی امین دارم اگر بداند تغییر ایشان اصلاح قوانین و فضای کسب‌وکار را در پی دارد، داوطلبانه جایگاه خود را تحویل می‌دهد، اما جایگزینی و استیضاح، شرایط را تغییر نمی‌دهد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری برای خودرو به عنوان محصول نهایی زنجیره عریض تولید با ۶۴ صنعت وابسته مشکلاتی را در خود دارد، اظهار داشت: برای محصولات پتروشیمی، فولاد و مس عرضه در بورس انجام می‌شود و گاهی نرخ‌ها حتی بیش از قیمت بازارهای بین‌المللی به فروش می‌رسد، اما برای محصول خودرو قیمت‌گذاری دستوری است.

اقدامات فاطمی امین در صنعت خودرو

وی با تاکید بر اینکه فاطمی امین فردی خوش‌فکر و برنامه‌ریز است، گفت: بعد از حضور ایشان و در یک سال و چند ماه اخیر تیراژ تولید خودرو افزایش یافته است. به صفر رسیدن انباشت خودرو در کف پارکینگ‌ها نیز در دوران وزارت وی به سرانجام رسید.

محبی نژاد گفت: جایگزینی خودروی پی نود ایرانی به جای ال نود فرانسوی از اقدامات فاطمی است؛ از سوی دیگر هیچ فردی به اندازه وزیر کنونی صمت شجاعت و جسارت کافی برای انتشار گزارش‌های کاملاً شفاف و به دور از آمارسازی را نداشت؛ زیرا هیچ فردی این‌چنین بی‌رحمانه خود را در معرض نقد قرار نمی‌دهد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو بیان کرد: با وجود نقدهایی که به برخی سیاست‌های وی وارد است، اما دستاوردهای بسیاری در بازه زمانی کوتاه وزارت فاطمی امین به ثمر نشسته است؛ به هر حال تا زمانی که اصلاح شیوه سیاست‌گذاری و قوانین و مقررات انجام نشود تغییر وزیر، پاک کردن صورت مساله است.

منبع: ایرنا


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1350
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

قطعه سازانی که برای تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته خود نیازمند واردات هستند، ضروری است به سرعت با تکمیل عملکرد سال های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در سامانه جامع تجارت، به ثبت پیش بینی برنامه تولید خود در سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه اقدام و سپس از سوی ادارات کل صمت استان مربوطه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

شرکت ساپکو با ارسال نامه رسمی به انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اعلام کرد: تمام سازندگان قطعات خودرو کشور لازم است حداکثر تا ۱۱ خردادماه اطلاعات ثبت سفارش مرتبط با نیاز ایران خودرو را در سامانه جامع تجارت بارگذاری کنند.

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

بعد از پیگیری برخی رسانه‌ها در خصوص حجم بالای تخصیص ارز به مونتاژکاران و عدم کاهش التهابات بازار خودرو، وزیر صمت تیم کارشناسی را به جهت بررسی فرایندهای مذکور تعیین کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان برگزاری مراسم «اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی نمونه کشور و تجلیل از بانوان کارگر»، از رضا رضایی کارآفرین برتر کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تمجید کرد.

کارآفرین برتر کشور و عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: نیروی انسانی به‌ویژه کارگران با برخورداری از آموزش‌های مداوم، با ارتقای بهره‌وری و کیفیت کار در بنگاه‌ها، توان تولید را بالا می‌برند و یک سرمایه به معنای واقعی کلمه هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی «ایران اکسپو» با بیان اینکه در تولید خودرو نامدار هستیم، گفت: برخی کشورهای اروپایی طالب خودروهای ایرانی هستند.

انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به اندازه‌ تولید ۲ میلیون خودرو، ظرفیت تولید در داخل داریم، اما از آنجایی که در واردات، سودی وجود دارد که در تولید نیست، بخش زیادی به سمت واردات می‌روند.

وزیر صمت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای برای صنعت خودرو در سال جاری، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو برای امسال خبر داده و اعلام کرد که در حال حاضر تیراژ روزانه تولید خودرو به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است.

با انتشار آمار رسمی گمرک با عنوان ۱۰۰ واردکننده برتر کشور در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که پنج خودروساز اصلی بخش خصوصی در این جمع حضور پررنگی دارند.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است