عضو هیئت مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور با اشاره به تلخ بودن داستان صنعت خودروسازی کشور، گفت: «برای درک عمیق تر با یک مثال بسیار ساده به رابطه قیمت رب گوجه فرنگی، پژو ۲۰۶ و اقتصاد دستوری می پردازم تا عمق فاجعه به راحتی قابل درک باشد.»

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور، ابوالفضل شورمیج ادامه داد: «این موضوع شاید خیلی ساده باشد، اما بزرگ‌ترین و تلخ‌ترین مشکل صنعت خودروسازی کشور را با قیمت رب گوجه فرنگی توضیح می دهم.»

شورمیج بیان کرد: «از نظر من سال ۹۶، سال شوک اقتصادی در کشور بوده است. در آن سال یکی از شرکت هایی که در  همسایگی ما برند. معروفی از رب گوجه فرنگی تولید می کرد، یک قوطی ۸۲۰ گرمی را به قیمت ۴۴۵۰ تومان به فروش می رساند. در نظر داشته باشید که برای تولید این نوع محصولات غیر از زیرساخت ها و دستگاه ها و ادوات، عمده ترین مواد مورد نیازش را گوجه فرنگی و ورق قوطی تشکیل می دهد! تکنولوژی خاص و های‌تک هم ندارد و نیازی به محصولات پتروشیمی، آلومینیوم، فولاد و موادی از این قبیل هم نیست.»

وی افزود: «در سال ۹۶ قیمت یک قوطی رب ۴۴۵۰ تومان و پژو ۲۰۶، حدود ۳۸ میلیون تومان بوده است. به عبارتی یک خودرو ۲۰۶ معادل ریالی ۸۶۵۱ قوطی رب مذکور بود. در حال حاضر، قیمت همان برند رب گوجه با وجود قیمت گذاری دستوری موادغذایی ۴۵ هزار تومان است (بیش از ده برابر).

حال اگر عدد ۸۶۵۱ تعداد رب گوجه معادل خودرو ۲۰۶ را  در قیمت امروز آن ضرب کنیم عدد ۳۸۹ میلیون تومان به دست می آید. به بیان دیگر، قیمت فروش کارخانه خودرو پژو ۲۰۶ براساس افزایش قیمت رب گوجه فرنگی که تکنولوژی خاصی در آن نیز به کار نرفته است باید حداقل ۳۸۹ میلیون تومان باشد، اما آیا این مقدار رشد کرده است؟»

شورمیج اضافه کرد: «در واقع، قیمت امروز رب گوجه فرنگی براساس افزایش نرخ ارز، هزینه ها تولید و سایر هزینه های مترتب بر آن به ۴۵ هزار تومان رسیده است. در مقابل، ۲۰۶ با احتساب افزایش قیمت های جدید و دخالت های دولت و کاهش درصد افزایش، به ۱۸۲ میلیون تومان رسیده است. البته بحث من این نیست که باید و حتماً قیمت ها با افزایش شدیدی همراه شوند یا این که مشکلات صنعت خودرو پیگیری نشود، بلکه نکته اصلی در این مقایسه پرداختن به رانت حاصل از قیمت گذاری و اقتصاد دستوری است.»

وی بیان کرد: «با توجه به این آمار و ارقام در هر دستگاه پژو ۲۰۶ حداقل ۲۰۰ میلیون تومان رانت پنهان شده است. با احتساب تولید ۱۰۰ هزار دستگاه از این خودرو، فقط از طریق یک محصول و در یک سال ۲۰ هزار میلیارد تومان رانت از این طریق توزیع شده است و با توجه به این که قیمت بازار این خودرو ششصد میلیون تومان است مبلغ اعلامی فارغ از اختلاف قیمت فاحش بازار و کارخانه است که خود معزل دیگری‌ست. در واقع، بزرگ‌ترین معضل صنعت خودرو به زبان ساده همین است و منشأ اکثر مباحث کیفی و فنی و سایر بحث‌ها که قطعاً باید اصلاحات انجام شوند می تواند به همین موضوع برگردد.»

شورمیج تأکید کرد: «قیمت گذاری دستوری و غیر کارشناسی باعث می شود نقدینگی صنعت خودروسازی کشور تحلیل رفته و به چرخه تولید بازنگردد و چرخه ناقص ایجادشده در شرایطی که صنعت خودرو سازی از اصلی ترین صنایع تحریم شده است، باعث مشکلات بعدی می گردد.

اگر تنها دو ماه پول و نقدینگی به زندگی شما وارد نشود و در عین حال، همچنان افزایش تورم و نرخ ارز و هزینه ها وجود داشته باشد و در همین وضعیت تحت انواع و اقسام فشارها و محدودیت ها قرار داشته باشید؛ تحلیل کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد؛ افزایش بدهی ها- قرض- وام-سود و نهایتاً ورشکستگی.»

منبع: اسب بخار


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1369
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

قطعه سازانی که برای تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته خود نیازمند واردات هستند، ضروری است به سرعت با تکمیل عملکرد سال های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در سامانه جامع تجارت، به ثبت پیش بینی برنامه تولید خود در سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه اقدام و سپس از سوی ادارات کل صمت استان مربوطه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

شرکت ساپکو با ارسال نامه رسمی به انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اعلام کرد: تمام سازندگان قطعات خودرو کشور لازم است حداکثر تا ۱۱ خردادماه اطلاعات ثبت سفارش مرتبط با نیاز ایران خودرو را در سامانه جامع تجارت بارگذاری کنند.

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

بعد از پیگیری برخی رسانه‌ها در خصوص حجم بالای تخصیص ارز به مونتاژکاران و عدم کاهش التهابات بازار خودرو، وزیر صمت تیم کارشناسی را به جهت بررسی فرایندهای مذکور تعیین کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان برگزاری مراسم «اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی نمونه کشور و تجلیل از بانوان کارگر»، از رضا رضایی کارآفرین برتر کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تمجید کرد.

کارآفرین برتر کشور و عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: نیروی انسانی به‌ویژه کارگران با برخورداری از آموزش‌های مداوم، با ارتقای بهره‌وری و کیفیت کار در بنگاه‌ها، توان تولید را بالا می‌برند و یک سرمایه به معنای واقعی کلمه هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی «ایران اکسپو» با بیان اینکه در تولید خودرو نامدار هستیم، گفت: برخی کشورهای اروپایی طالب خودروهای ایرانی هستند.

انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به اندازه‌ تولید ۲ میلیون خودرو، ظرفیت تولید در داخل داریم، اما از آنجایی که در واردات، سودی وجود دارد که در تولید نیست، بخش زیادی به سمت واردات می‌روند.

وزیر صمت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای برای صنعت خودرو در سال جاری، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو برای امسال خبر داده و اعلام کرد که در حال حاضر تیراژ روزانه تولید خودرو به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است.

با انتشار آمار رسمی گمرک با عنوان ۱۰۰ واردکننده برتر کشور در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که پنج خودروساز اصلی بخش خصوصی در این جمع حضور پررنگی دارند.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است