درحالیکه خودروساز متعهد شده که مطالبات قطعه سازان را ۱۲۰ روزه پرداخت کند، اما برخی از قطعه سازان پس از گذشت ۱۰ ماه هم موفق به دریافت مطالبات خود از خودروساز و علی الخصوص شرکت ساپکو نشده اند.

دومینوی تعطیلی قطعه سازان/ مطالبات برخی قطعه سازان به ۱۰ ماه رسیده استبه گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور، «مهرآفاق مشهدی» مدیرعامل شرکت تولید گستر آسیا و عضو انجمن صنایع همگن و قطعه سازان استان تهران اظهار کرد که این شرکت اکنون با مشکل شدید کمبود نقدینگی مواجه بوده و منشا این نقدینگی عدم پرداخت مطالبات این شرکت از شرکت ساپکو به مدت نزدیک به ۱۰ ماه است. مطالبات این شرکت از ساپکو چیزی معادل ۱۸ میلیارد تومان بوده و طی این مدت هنوز پرداخت نشده است. این در حالیست که روکش های صندلی تولید شده شرکت تولید گستر آسیا در محصولات نصب شده و ایران خودرو این محصولات را عرضه کرده است.

مهرآفاق مشهدی در ادامه بیان کرد برخلاف پیگیری ها و نامه نگاری های متعدد با شرکت ساپکو و اعلام وضعیت موجود، این شرکت باز هم نسبت به پرداخت مطالبات این شرکت اقدامی نکرد. لازم به ذکر است که قطعه سازانی مانند تولید گستر آسیا مواد اولیه لازم برای تولید را به صورت نقدی خریداری می کنند، اما خودروساز در حالیکه متعهد شده این مطالبات قراردادی را در بازه زمانی ۴ ماه پرداخت می کند، حال ما شاهد هستیم که مطالبات برخی از قطعه سازان به ۱۰ ماه هم رسیده است.

در چنین شرایطی تولید گستر آسیا نقدینگی کافی برای پاس کردن برخی از چک های خود بابت خرید پارچه روکش صندلی را نداشته و در همین شرایط شرکت ساپکو پیگیری های متعددی برای خرید روکش صندلی خودروهای تولیدی از این شرکت می کند. این در حالیست که هیچ اقدامی مبنی بر پرداخت مطالبات انجام نشده است.

دومینوی تعطیلی قطعه سازان تولید گستر آسیا

مهرآفاق مشهدی بیان کرد که این شرکت در سال گذشته نزدیک به ۷۰ نیرو داشته و اکنون تعداد کارگران این شرکت به ۳۰ نفر کاهش یافته است. وی اظهار کرد که به دلیل عدم وصول مطالبات این شرکت از اوایل اسفند در حالت نیمه تعطیل قرار دارد و تولیدی نداشته و ساپکو مسئول این حال بد این شرکت قطعه ساز و تولید کننده تزیینات خودروست.

وی اظهار کرد که در چنین شرایطی ساپکو حتی نسبت به تامین مواد اولیه و خرید دین هم اقدامی نکرده تا باری از دوش قطعه ساز بردارد. در شرایطی که نیروی کار خبره و با تجربه به سختی پیدا می شود، از دست دادن نیروها مانند از دست رفتن سرمایه شرکت است و برگرداندن آنها به کار و جلب اعتماد آنها بسیار دشوار است.

مدیرعامل تولید گستر آسیا در ادامه بیان کرد عدم تعدیل به موقع قراردادهای قطعه سازان نیز یکی از مواردی بوده که نفس شرکت های قطعه سازی را بریده و مانع ادامه فعالیت آنها شده است. به ویژه در چنین شرایط تورمی که قیمت ها لحظه به لحظه افزایش می یابند، خودروسازان باید قراردادهایی هوشمند و منعطف را با قطعه ساز منعقد کنند که با تغییر نرخ مواد اولیه، قیمت های قرارداد نیز اصلاح شوند. اگر خودروسازان دولتی مانند ایران خودرو و سایپا به واسطه پشتوانه دولتی توان تحمل زیان انباشته را دارند، قطعه سازان عمدتا بخش خصوصی بوده و زیان انباشته برابر با ورشکستی و تعطیلی آنهاست.

شرکت تولید گستر آسیا یکی از قطعه سازانی بوده که به دلیل عدم دریافت مطالبات خود از خودروساز (ایران خودرو) در آستانه تعطیلی کامل قرار دارد. در صورتی که شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا نسبت به پرداخت مطالبات و بروزرسانی قراردادهای خود با قطعه سازان اقدام نکنند، به زودی شاهد دومینوی تعطیلی قطعه سازان خواهیم بود.

منبع: خبر قطعه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1425
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی برنامه رشد ۱۵درصدی تولید خودرو را برای سال جاری در نظر گرفته که در حال حاضر تامین مواد اولیه و قطعات موردنیاز قطعه‌سازان و خودروسازان کشور به دلیل چالش تامین ارز و البته تداوم فریز قیمت به مشکل خورده است. طبق برنامه‌ریزی «صمت»، قرار است تولید خودرو در سال جاری به بالای یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه برسد، هدفی که تحقق آن نیازمند تامین ارز و همچنین نقدینگی لازم و کافی است. این در حالی است که ظاهرا تولید خودرو در دو ماه ابتدایی امسال شرایط مناسبی ندارد و هم قطعه‌سازان و هم خودروسازان با چالش تامین ارز و نقدینگی مواجه هستند.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با انتقاد از سیاست های بانک مرکزی در تخصیص ارز به صنعت خودرو و قطعه سازان، گفت: کاری که اوباما و ترامپ نتوانستند با صنعت خودروی ما انجام دهند و آن را تعطیل کنند، بانک مرکزی به تنهایی انجام می‌دهد!

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از برگزاری میز ششم خودکفایی صنعت خودرو با همکاری بزرگترین خودروساز کشور خبر داد.

رئیس فقید دولت سیزدهم با ابلاغ فرامین هشت‌گانه خودرویی در اسفند۱۴۰۰ به نوعی در پی اصلاح ساختاری این صنعت بود. اما خطای سیاستگذار مانع از اصلاح این صنعت در دوره سه‌ساله دولت سیزدهم شد. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی با نظرسنجی و پرسش از کارشناسان، پنج اولویت بازار خودرو در دولت چهاردهم را مشخص کرده است. حذف قیمت‌گذاری دستوری، تسریع واردات خودرو، واگذاری سهام دولتی، رشد تیراژ و احیای مشارکت‌های خارجی می‌تواند اصلاح ساختاری خودرو در دولت چهاردهم را رقم بزند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران‌خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است