گزینه پیشنهادی وزارت صمت گفت: معتقد به قیمت گذاری دستوری نیستم اما این موضوع راهکارهای خود را دارد و باید مطابق قانون عمل کنیم و با درنظر گرفتن شرایط به سمتی حرکت کنیم که قیمت گذاری دستوری نداشته باشیم.

وزیر پیشنهادی صمت: به قیمت‌گذاری دستوری اعتقادی ندارم

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور،، «عباس علی‌آبادی» گفت: وزیر پیشنهادی از دو موضع باید منتخب مردم باشد؛ یک بار از جانب رئیس‌جمهور منتخب مردم و بار دیگر هم از سوی مجلس به عنوان منتخبان مردم. بنابراین وزیر کسی است که از دو ناحیه از سوی مردم انتخاب می‌شود و باید در جهت منافع ملت فعالیت کند. امیدوارم مجلس به بنده رای اعتماد لازم را بدهد.

گزینه پیشنهادی وزارت صمت، درباره اطلاعش از مشکلات این وزارتخانه، گفت: برنامه خود را به مجلس ارائه کرده ام و اگر معتقد به این بودم که نمی‌توانم مشکلات این بخش را حل کنم، برای تصدی این وزارتخانه نمی‌آمدم؛ بنابراین فکر می‌کنم که می‌توان مشکلات این بخش را حل کرد، منتها این راه سختی دارد و همه باید با هم این کار را انجام دهیم.

علی آبادی با بیان اینکه مجلس و مردم باید برای پیشبرد اهداف وزارت صمت کمک کنند، ادامه داد: ما در یک گذرگاهی هستیم که نیاز به یک اراده ملی داریم. این اراده ملی از سوی دولت شروع شده و به مجلس می‌رسد و از سوی مجلس هم به کف جامعه راه پیدا می‌کند. همه باید با هم به یک اعتقاد برسند تا یک طرح و موضوع را با هم اجرا کنند وگرنه اگر مجلس قانون بگذارد و اما دولت اجرا نکند و مردم تبعیت نکنند، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

گزینه پیشنهادی وزارت صمت گفت: اگر مجلس به بنده اعتماد کرد، پاسخ این اعتماد را خواهم داد و سعی می‌کنم همه تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم به کار گیرم.

علی آبادی با بیان اینکه از مردم می‌خواهم به بنده کمک کنند، گفت: به هر حال ما در شرایط سختی قرار داریم و تحریم هستیم و در داخل نیز مشکلاتی داریم اما باید بدانیم که همه ما داخل یک کشتی هستیم و ان شاءالله اگر همه ما با همدیگر همدل شدیم و با یاری خداوند می‌توانیم گره‌ها را باز کنیم.

گزینه پیشنهادی وزارت صمت در پاسخ به سوالی در زمینه کنترل و جلوگیری از رهاشدگی بازار، بیان کرد: بازار باید توسط همه مدیریت شود. بازار باید توسط مردم مدیریت شود.

وی با بیان اینکه باید بازار را از رهاشدگی نجات دهیم، تاکید کرد: این مهم باید توسط دولت، مجلس و مردم صورت پذیرد و من سهم خود در جلوگیری از رهاشدگی بازار را انجام خواهم داد.

علی آبادی تصریح کرد: معتقد به قیمت گذاری دستوری نیستم اما این موضوع راهکارهای خود را دارد و ما باید مطابق قانون عمل کنیم. ما باید مطابق قانون و با درنظر گرفتن شرایط به سمتی حرکت کنیم که قیمت گذاری دستوری نداشته باشیم و من به این موضوع معتقد هستم.

چشم انداز را روشن می‌بینم

علی آبادی همچنین پس از پایان نشست با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین برنامه من پس از تصدی وزارت صمت، تجمیع نظرات عقلای کشور است.

گزینه پیشنهادی وزارت صمت با بیان اینکه برنامه ای که مطابق با علم، دانش و تجارب به دست آمده در کشور نباشد، قابل اتکا نیست، تصریح کرد: بنابراین این رویکرد برنامه کلان من برای مدیریت وزارت صمت است.

علی آبادی در ادامه با اشاره به تهیه برنامه‌ای با در نظر گرفتن نقطه نظرات نمایندگان و نقطه نظرات کمیسیون ها به ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی و صنایع و معادن مجلس، بیان کرد: به نظر من این برنامه به نقطه ای رسیده که قابل اعتنا است لذا این برنامه می تواند مبنا و زیرساخت توسعه باشد. ان شاءالله بعد از طی مراحل آن قسمت هایی که تحت اختیار ما بود دنبال خواهیم کرد و  فکر می کنم بدین وسیله می توانیم برخی از گره‌های کار را با کمک مردم باز کنیم.

علی آبادی با بیان اینکه یکی از مسائل در زمینه تدوین یک برنامه این است که مردم در برنامه نقش داشته باشند، ادامه داد: در غیر اینصورت شاید مردم چیزی را بخواهند و ما چیز دیگری و اینها با هم همخوانی ندارد. ان شاءالله با امید به خدا در این زمینه حرکت خواهیم کرد. بنده چشم انداز کار را روشن می بینم

منبع: ایرنا


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1504
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

در جریان سفر رییس‌جمهور و هیات دولت به استان سمنان، «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شرکت قطعه سازی «سامفر» از نزدیک به بازدید از خطوط تولید و محصولات این شرکت پرداخت و در جریان روند تولید در این شرکت بزرگ تولیدکننده قطعات حساس خودرویی قرار گرفت.

گمرک ایران برای اولین بار با بررسی ۲۶۱ کد تعرفه، جزئیاتی از واردات اجزاء و قطعات خودرو و موتورسیکلت در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است