عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان همگن عنوان‌کرد:

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: پایین بودن هزینه‌های دستمزد و حمل و نقل می‌تواند عامل توفیق قطعه سازان ایرانی در بازار ترکیه حتی در رقابت با شرکت‌های چینی باشد.

پایین بودن هزینه‌های دستمزد و حمل و نقل، عامل توفیق قطعه‌سازان ایرانی در بازار ترکیه

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «ابراهیم دوست‌زاده» در گفت‌وگویی با اشاره به حضور برخی قطعه سازان ایرانی در نمایشگاه «اتومکانیکا» ترکیه که از ۱۸ الی ۲۱ خرداد در نمایشگاه بین‌المللی استانبول برگزار شد، افزود: در این دوره از نمایشگاه شاهد حضور پر رنگ چینی‌ها بودیم، به طوری که ۲ سالن کامل نمایشگاه را در اختیار داشتند و علاوه بر آن در سه سالن دیگر نیز نمایندگان این کشور به چشم می‌خوردند.

وی بیان‌داشت: سازندگان و تولیدکنندگان ترکیه در کنار شرکت‌های تجاری و بازرگانی این کشور نیز حضوری چشمگیر داشتند، با این حال به‌جز آلمان حضور سایر کشورهای اروپایی کمرنگ بود و تولیدکنندگان و فعالان صنعتی هندی نیز در جای جای نمایشگاه به چشم می‌خوردند.

دوست‌زاده خاطرنشان‌کرد: این نمایشگاه فرصت خوبی برای شرکت‌ها و تولیدکنندگان ایرانی بود تا با شناخت از ظرفیت‌های این کشور و همچنین توانمندی سایر رقبا، خود را برای حضور پر رنگ‌تر در بازار این همسایه غربی محک بزنند.

وی معتقد است: به دلیل پایین تر بودن نرخ دستمزد و همچنین نزدیکی فاصله دو کشور، اقبال بالایی برای شرکت‌های ایرانی (حتی در مقایسه با شرکت‌های چینی) در بازار اجزا و قطعات ترکیه می‌توان متصور بود.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان همگن ادامه‌داد: با اینکه چینی‌ها هرکجا و هر بازاری که ورود می‌کنند عرصه را بر دیگر رقبا تنگ می‌کنند، اما می‌توان امیدوار بود در بازار ترکیه حضور خوبی از سوی بخش خصوصی ایرانی داشته باشیم.

وی توضیح‌داد: اکنون متوسط هزینه حقوق ماهانه یک کارگر چینی ۸۰۰ دلار است که در ایران به زور به ۲۰۰ دلار می‌رسد، به همان نسبت حقوق و دستمزد کارشناسان، مدیران و سایر عوامل پایین‌تر است.

دوست‌زاده با بیان اینکه امروز حمل و نقل درصد قابل توجهی از هزینه تمام شده کالاها و خدمات را در جهان تشکیل می‌دهد، خاطرنشان‌کرد: با توجه به همجواری ایران و ترکیه، هزینه‌های حمل و نقل ما در مقایسه با چینی‌ها بسیار پایین‌تر تمام می‌شود که مزیت بزرگی برای حضور شرکت‌های ایرانی در ترکیه خواهد بود.

یک دهه عقب‌ماندگی در به‌روز رسانی زیرساخت‌های تولید

وی در عین حال، پاشنه آشیل صنعت قطعه‌سازی ایران را عقب ماندن از فناوری‌های روز جهان عنوان کرد و گفت: زنجیره تامین خودروسازی کشور دست‌کم در یک دهه گذشته سرمایه‌گذاری مناسبی در زیرساخت‌های خود نداشته و فناوری، امکانات تست و آزمون و تجهیزات خطوط تولید آن نیازمند به‌روز رسانی است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان همگن با تاکید بر اینکه این مساله یکی از دغدغه‌های جدی قطعه‌سازان است، ادامه داد: در جلسات متعدد با مسوولان وزارت صمت، موضوع افزایش میانگین سن زیرساخت‌های زنجیره تامین به‌کرات مطرح شده است و به نظر می‌رسد در این زمینه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می‌تواند نقش پر رنگ‌تری داشته و به ایفای نقش بپردازد.

وی همچنین برنامه تیراژ ۱.۷ میلیون دستگاهی خودرو در سال جاری را متذکر شد و گفت: به طور قطع تحقق این برنامه‌ها نیازمند متناسب‌سازی زیرساخت‌ها و پیش‌نیازها و نوسازی آنهاست، چراکه هرچقدر کمتر به این مساله بپردازیم، در سال‌های آینده خلا موجود خودش را بیشتر نشان خواهد داد.

منبع: ایرنا


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1519
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راهبرد این وزارتخانه تا انتهای برنامه هفتم، طراحی و ساخت ۴۰ درصد محصولات مرتبط برقی و هیبریدی است.

این روزها و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، قطعه سازان خودروی کشور و زنجیره تامین که تاکنون توفیق چندانی در دستیابی به مطالبات شان از خودروسازان نداشته‌اند و با کوهی از بدهی مواجهند، روزهای سختی را می‌گذرانند؛ چرا که باید پاسخگوی بدهی های سررسید شده پایان سال، حقوق و مزایای کارگران در شب عید، افزایش شبانه‌روزی بهای ارز و تورم لجام گسیخته ای باشند که هزینه‌ها را لحظه به لحظه بیشتر می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزبری خودرو دست دوم بالاست و شان مردم ما خیلی بالاتر از این حرف‌ها است که خودروی کارکرده سوار شوند.

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است