مدیر بازرگانی خارجی حدید مبتکران:

مدیر بازرگانی خارجی شرکت حدید مبتکران گفت: تجربه ۸ ساله حضور شرکت ما در بازار روسیه نشان می‌دهد که این کشور می‌تواند بستر مناسبی برای همکاری‌های دوجانبه صنعتی با ایران را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «میثم مُهری اصفهانی» در گفت وگویی ادامه داد: ممکن است در ابتدای مذاکرات روس‌ها درک درستی از توانمندی‌ صنعتی طرف ایرانی نداشته باشند که این امر باعث می شود شرایط ورود به این بازار در ابتدا دشوار به نظر برسد ولی با تلاش و ممارست می‌شود به راهکارهای مطمئن برای همکاری دست‌یافت.

مُهری با بیان اینکه شرکت حدید مبتکران یکی از تأمین‌کننده‌های نام‌آشنا صندلی‌های خودرو در بخش OEM  است، در خصوص همکاری شرکت‌های قطعه‌سازی با روسیه اظهار کرد: در ابتدای ورود به بازار روسیه، بازخوردها نشان از موفقیت‌آمیز بودن مذاکره با روس‌ها نمی‌داد اما به‌مرور با ادامه مذاکرات دوجانبه و طی چندین سفر کاری و حضور در نمایشگاه‌های تخصصی موفق به تثبیت جایگاه خود در بازار روسیه شدیم.

وی افزود: اکنون بیش از سه سال است که روند همکاری این شرکت با بازار روسیه بر روی ریل افتاده و بیش از یک سال است که محموله‌های صادراتی این شرکت به‌صورت ماهانه به روسیه ارسال می‌شود.

مُهری در ادامه در خصوص نحوه همکاری این شرکت با بازار روسیه توضیح داد: در بازار روسیه همانند بازار ایران، خریدار صندلی خودرو که شرکت حدید مبتکران به‌صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند عملاً خدمات پس از فروش نداشته و به همین دلیل تنها خریدار این محصولات خطوط تولید خودروسازان هستند.

وی افزود: در بازار ایران هم شرکت های خودروسازی، صندلی‌های تولیدشده توسط این مجموعه را در خط تولید بر روی محصولات خود نصب می‌کنند و عملاً افترمارکت در این صنعت معنی خاصی ندارد.

مدیر بازرگانی خارجی حدید مبتکران اضافه کرد: در بازار روسیه هم سه شرکت اصلی سازنده صندلی خودرو فعالیت می‌کنند که ما در طول این سال‌ها موفق شدیم تا با ۲ شرکت همکاری داشته باشیم و به‌عنوان یکی از تأمین‌کننده‌های اصلی آنها فعالیت کنیم.

مدیر بازرگانی خارجی شرکت حدید مبتکران در پاسخ به سؤالی در خصوص چالش‌های شروع همکاری شرکت‌های جدید قطعه ساز با بازار روسیه توضیح داد: ورود به بازار روسیه و در کل کشورهای حوزه CIS چندان کار راحتی نیست اما اصلی‌ترین دلیل این چالش در ابتدا عادت داشتن روس‌ها به همکاری با شرکت‌های اروپایی است که بعد از شروع تحریم‌ها این ارتباطات قطع یا بسیار محدودشده است.

وی با بیان اینکه بعد از این موضوع، مهم‌ترین دلیل عدم شناخت کافی روس‌ها از توانمندی‌های صنعتی بازار ایران است، ادامه داد: بعضاً از سوی شرکت‌های روسی کالاهایی درخواست می‌شود که ساخت آن سال‌هاست در ایران به‌صورت بومی سازه شده در حال انجام است ولی گویا کسی به‌صورت درست این توانمندی‌ها صنعتی ایران را به بازار  روسیه معرفی نکرده است چراکه بعد از آگاهی از توانمندی‌های خودرویی و قطعه‌سازی بازار ایران بسیار شگفت‌زده می‌شوند.

مٌهری بخش عمده‌ای از مقاومت اولیه روس‌ها برای همکاری با شرکت‌های جدید ایرانی را فضای رقابتی سنگین چینی‌ها و هندی‌ها در این بازار دانست و گفت: با اینکه در بسیاری از موارد شرکت‌های ایرانی می‌توانند محصولات بسیار مناسب باقیمت‌های رقابتی را در اختیار شرکت‌های روسیه‌ای قرار بدهند اما همان‌طور که قبل‌تر هم گفته شد لازمه ورود به این بازار، معرفی درست توانمندی‌های صنعتی است.

وی با بیان اینکه بعضاً مشاهده می‌شود که شرکت‌های حاضر در نمایشگاه، رویکرد درستی برای معرفی توانمندی‌هایشان را پیش نمی‌گیرند، اظهار کرد: نمایشگاه اتوموبیلیتی روسیه فرصتی مناسب برای توسعه همکاری و همچنین معرفی شرکت‌های جدید خواهد بود اما به شرطی که شرکت‌ها بتوانند به‌صورت اصولی و در چارچوب‌های استاندارد، خودشان را به بازار روسیه معرفی کنند.

مدیر بازرگانی خارجی شرکت حدید مبتکران گفت: گاهی می بینیم که بعضی شرکت ها حتی از آماده کردن فایل‌های معرفی شرکت به زبان انگلیسی هم امتناع می‌کنند و در این شرایطی که هیات روسی آماده شنیدن پیشنهاد‌های صنعتی از سوی شرکت‌های ایرانی بود، بسیاری از این موقعیت‌ها به دلیل نداشتن شرایط مناسب معرفی توانمندی‌ها ازدست‌رفته است.

گفتنی است، شرکت حدید مبتکران از سال ۱۳۶۵ فعالیت خود را در حوزه خودرو آغاز کرده و در حال حاضر بخش عمده‌ای از سهم بازار صندلی خودروهای تولیدی ایران به‌صورت OEM در اختیار این شرکت است.

این شرکت با نیروهای مستعد بومی، چند سالی است که رویکرد توسعه بازارهای صادراتی را در دستور کار خود قرار داده و هم‌اکنون یکی از بازیگران اصلی در حوزه صادرات محصولات خودرویی به بازارهای حوزه CIS به‌حساب می‌آید.

منبع: عصر خودرو


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1554
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راهبرد این وزارتخانه تا انتهای برنامه هفتم، طراحی و ساخت ۴۰ درصد محصولات مرتبط برقی و هیبریدی است.

این روزها و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، قطعه سازان خودروی کشور و زنجیره تامین که تاکنون توفیق چندانی در دستیابی به مطالبات شان از خودروسازان نداشته‌اند و با کوهی از بدهی مواجهند، روزهای سختی را می‌گذرانند؛ چرا که باید پاسخگوی بدهی های سررسید شده پایان سال، حقوق و مزایای کارگران در شب عید، افزایش شبانه‌روزی بهای ارز و تورم لجام گسیخته ای باشند که هزینه‌ها را لحظه به لحظه بیشتر می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزبری خودرو دست دوم بالاست و شان مردم ما خیلی بالاتر از این حرف‌ها است که خودروی کارکرده سوار شوند.

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است