مدیرعامل گروه صنعتی مهارت و فناوران اراک:

مدیرعامل گروه صنعتی مهارت و فناوران اراک معتقد است: شناخت درست استاندارد و نیازمندی‌های صنعتی، مؤثرترین عامل برای همکاری با روس‌هاست و علاوه بر خودرو، همکاری با روس ها در صنایع دیگر را نیز آغاز کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، همکاری‌های صنعتی شرکت‌های ایرانی با روسیه در سال‌های گذشته بسیار توسعه پیداکرده اما بعضاً عنوان می‌شود که روس‌ها تمایلی به همکاری با ایران‌های ندارند و دائماً شرکت‌های ایرانی را با شرکت‌های چینی و هندی جایگزین می‌کنند.

در همین راستا با احمدرضا رعنایی، مدیرعامل گروه کارخانجات صنعتی مهارت و فناوران اراک که حدود یک سال است با بازار روسیه تعاملات صنعتی خود را آغاز کرده است گفت‌وگویی داشتیم. در این گفت‌وگو رعنایی به شرکت‌های جدیدی که می‌خواهند به بازار روسیه وارد شوند توصیه‌هایی را ارائه کرد.

وی بابیان اینکه خبر عدم تمایل همکاری روس‌ها با شرکت‌های ایرانی صحیح نیست، افزود: روس‌ها اتفاقاً برای تعامل صنعتی با ایران آماده هستند، به‌طور مثال همکاری این مجموعه با بازار روسیه منجر به شروع همکاری هفت شرکت دیگر نیز در همین یک سال گذشته شده است.

رعنایی در ادامه افزود: عدم توانایی در مذاکره و همچنین معرفی ناصحیح توانمندی‌ها ممکن است باعث شود تا شرکت‌های روسی برای همکاری با شرکای ایرانی به قطعیت نرسند.

وی ادامه داد: هیات‌های مذاکره‌کننده از سوی روسیه چندین بار برای بازدید کارخانه‌های ما به ایران آمده‌اند و اتفاقاً نتایج بسیار خوبی برای توسعه بازارهای صادراتی و تولیدی نیز در این دیدارها حاصل‌شده است.

رعنایی در ادامه بابیان این موضوع که تعامل با روس‌ها نیازمند رعایت چند نکته مهم است، گفت: شناخت نیازمندی‌های بازار روسیه، توجه به استانداردهای قطعات سازی (بسته به نوع قطعه)، شناخت صحیح خصوصیات اخلاقی و اجتماعی و… همه و همه جز عوامل بسیار مهم در ایجاد روابط مؤثر و پایدار با شرکت‌های روسیه‌ای می‌شود.

مدیرعامل گروه کارخانجات صنعتی مهارت و فناوران اراک افزود: روس‌ها در انتخاب بسیار سختگیر هستند و این سختگیری دلایل متعددی دارد  که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سابقه همکاری با برندهای اروپایی، مزیت قیمتی محصولات چینی‌ها و هندی‌ها در بازار این کشور و همچنین سابقه بسیار زیاد روسیه در صنعت متالورژی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: روسیه به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین قطب‌های متالورژی جهان شناخته می‌شود و به همین دلیل در انتخاب شرکای تجاری خود که به نحوی به صنایع ریخته‌گری و یا متالورژی مرتبط باشند بسیار سخت‌گیرانه‌تر از صنایع دیگر عمل می‌کند.

رعنایی افزود: ورود شرکت‌های قطعه‌سازی به بازار روسیه می‌تواند در ابتدا با همکاری در صنایع خودروسازی آغاز شود ولی به‌مرور می‌تواند به سمت صنایع مرتبط دیگر نیز بسط پیدا کند. به‌عنوان‌مثال نظر به اینکه بخش عمده‌ای از استاندارد صنایع ریلی کشور ما با استانداردهای روسیه ساخته‌شده، شرکت ما هم‌اکنون در حال مذاکره با بلاروس و ارمنستان برای ایجاد یک پل چهارگانه در حوزه صنایع ریلی است.

وی در انتها با رد کردن این موضوع که روس‌ها فقط با واحد ارز روبل با ایران معامله می‌کنند گفت: تمامی معاملتی که ما در مدت این‌یک سال با روس‌ها داشتیم با واحد یورو انجام‌شده و  این موضوع که روس‌ها صرفاً با روبل معامله می‌کنند صحت ندارد.

رعنایی همچنین افزود: برای همکاری با روس‌ها نمی‌توان با شوآف کردن کاری از پیش برد بلکه باید با بهره‌گیری از دانش و آگاهی افراد و شرکت‌هایی که سابقه بیشتری در این همکاری‌ها دارند اقدام به شروع مذاکره با روس‌ها کرد.

گفتنی است شرکت کارخانجات صنعتی مهارت و فناوران اراک بنیان‌گذار تولید بوش سیلندر و سیت سوپاپ خودرو به روش سانتریفیوژ است که بیش از نیم‌قرن سابقه و تجربه در تولید انواع محصولات صنعتی برای صنایع مختلف را دارد. این مجموعه حدود یک سال است که در بازار کشور روسیه نیز فعالیت صادراتی خود را آغاز کرده و در همین مدت کوتاه موفق به همکاری با تأمین‌کنندگان بزرگی در بازار این کشور شده است.

منبع: عصر خودرو

 


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1559
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راهبرد این وزارتخانه تا انتهای برنامه هفتم، طراحی و ساخت ۴۰ درصد محصولات مرتبط برقی و هیبریدی است.

این روزها و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، قطعه سازان خودروی کشور و زنجیره تامین که تاکنون توفیق چندانی در دستیابی به مطالبات شان از خودروسازان نداشته‌اند و با کوهی از بدهی مواجهند، روزهای سختی را می‌گذرانند؛ چرا که باید پاسخگوی بدهی های سررسید شده پایان سال، حقوق و مزایای کارگران در شب عید، افزایش شبانه‌روزی بهای ارز و تورم لجام گسیخته ای باشند که هزینه‌ها را لحظه به لحظه بیشتر می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزبری خودرو دست دوم بالاست و شان مردم ما خیلی بالاتر از این حرف‌ها است که خودروی کارکرده سوار شوند.

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است