عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان:

نائب رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با انتقاد از وضعیت تخصیص ارز قطعه سازان با وجود گذشت حدود چهار ماه از سال جدید، به طرح این پرسش پرداخت که چگونه است که برای واردات ارز داریم، اما برای تولید نه؟

به گزارش انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «مهدی مطلب‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: این روزها همچون ماه‌های گذشته واحدها با مشکلات و دشواری‌های زیادی در تامین و تخصیص ارز مورد نیاز خود مواجهند.

وی گفت: پس از تخصیص ارز نیز باید از صرافی‌های مختلف به دنبال تامین آن باشیم و در برخی موارد شاهد بازار سیاه نیز هستیم؛ در مجموع فرآیند ثبت سفارش تا تامین و تخصیص ارز بین ۲ تا سه ماه زمان می‌برد.

عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان بیان‌داشت: این موارد در سرمایه در گردش قطعه سازان تاثیر منفی می‌گذارد و تولیدات آتی را با چالش مواجه خواهد کرد.

وی ادامه‌داد: با وجود این، آمارها حاکی از افزایش تولید خودروسازان در سه ماهه نخست امسال است؛ این مهم نشان می‌دهد که از موجودی انبارها برای رسانیدن قطعات به خطوط تولید استفاده می‌شود و این موجودی به زودی کاهش خواهد یافت.

مطلب‌زاده توضیح‌داد: همچنین برخی قطعه‌سازان به‌جای حمل و نقل دریایی، از طریق هواپیما اقدام به رسانیدن قطعات به خطوط تولید می‌کنند که افزایش هزینه‌های تمام شده را به دنبال خواهد داشت.

وی به طرح این پرسش پرداخت که اگر ارز موجود نیست، پس ارز مورد نیاز واردات خودرو قرار است چگونه تامین شود؟ آیا ارز را به‌جای صنعت به واردات داده‌اند و چرا سیاست‌های ما با یکدیگر همخوانی ندارد؟

عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان هشدار داد: این صنعت با این وضعیت محکوم به فناست؛ صنعتی که پوپولیست‌ها از هر فرصتی برای حمله به آن استفاده می‌کنند.

وی ، تصادف یک دستگاه پراید با یک کامیون اسکانیا در روزهای اخیر که منجر به فوت تنی چند از هموطنان شد را یادآوری کرد و گفت: در این حادثه در حالی گروه خودروسازی سایپا مقصر شمرده شد که هیچ کس از سرعت دو خودرو در لحظه برخورد سوال نکرد، هیچ کس نپرسید آیا خودرو لاستیک خودرو صاف بوده یا عاج داشته؟ راننده خواب بوده است یا خیر؟ و غیره؛ هیچ کس نمی‌خواهد این موارد را بررسی کند، بلکه همه به دنبال عوامفریبی و همگی به دنبال واردات هستند.

 

قطعی برق صنایع به ۲ روز در هفته رسید

نائب رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در ادامه با اشاره به قطعی برق صنایع، گفت: برنامه قطعی برق صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی به مدت یک نیم روز و از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۳ در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: از امروز (سه شنبه، ۲۰ تیر) به دلیل افزایش دمای هوا و بدون اطلاع رسانی قبلی، برق را به مدت ۶ ساعت قطع کرده اند؛ به این ترتیب ۲ روز از هفت روز هفته را به همین دلیل از دست می‌دهیم.

مطلب‌زاده تصریح‌کرد:‌ محدودیت در تامین برق و گاز، تبعات منفی خود را بر تولید و قیمت تمام شده باقی خواهد گذاشت و هر بار قطعی برق آسیب‌های جدی به خطوط تولید ، بُردهای الکترونیکی و موتورها وارد می‌کند.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1606
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است