هرچند که بسیاری از افراد مقصر وضعیت فعلی صنعت خودرو کشور را خودروساز و قطعه ساز می دانند، اما مشکل اصلی دخالت مستقیم دولت در امور خودروساز و قطعه ساز است. امیرحسین جلالی عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشوری و عضو انجمن همگن قطعه سازان خودروی استان تهران مشکل اصلی صنعت خودروسازی را تصدی گری دولت دانست.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، وی در ادامه بیان کرد که دولت اکنون دست خودروساز و قطعه ساز را بسته و از آنها توقع فعالیت دارد. نیاز است که دولت صنعت خودرو را آزاد بگذارد تا امکان رشد و فعالیت زنجیره خودروسازی وجود داشته باشد. عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشوری افزود که خودروسازان مقصر وضعیت فعلی نیستند. وی با اشاره به انتصاب مدیران ایران خودرو و سایپا از سوی دولت و وزارت صمت بیان کرد که تمام مدیران خودروسازان دولتی مجبور به اجرای دستورها و برنامه های دولت بوده و تقریبا از خود هیچ اختیاری ندارند.

جلالی اشاره کرد که اکنون مدیران خودروسازی امکان تعیین قیمت خودرو بر اساس منابع و مصارف را ندارند و قیمت خودرو به صورت دستوری توسط شورای رقابت که از سوی وزارت صمت و دولت مسئول شده تعیین می شود. این در حالیست که قیمت مواد اولیه متناسب با نرخ روز دلار و ارز خریداری می کند. طبیعیست که چنین شرایطی چنین مدیر خودروسازی دستاوردی نخواهد داشت.

امیرحسین جلالی وزارت صمت را متولی صنعت خودروسازی دانست که با راهکارهای پیچیده در سالهای اخیر توانسته حاکمیت خود را در این صنعت تثبیت کند و جلوی خصوصی سازی آن را گرفته است. نائب رییس انجمن همگن قطعه سازان خودروی استان تهران بیان کرد که با این تفاسیر مقصر اصلی وزارت صمت بوده و در ادامه مقصر مجلس شورای اسلامی بوده که وزیر صمت را با چنین برنامه هایی تایید کرده و به آن رای اعتماد داده است.

وی تاکید کرد که برای آسیب شناسی صنعت خودرو باید نگاهی عمیق به این صنعت داشت و به ریشه های واقعی آن رجوع کرد. جلالی با اشاره به این موضوع که اکنون همه از جمله نماینده مجلس، مردم، وزارت صمت و اندیشمندان منتقد صنعت خودرو هستند، اما هیچکس به منشا این مشکلات اشاره نمی کند و صرفا با انتقاد کردن و بیانات تند علیه خودروسازان قصد جلب توجه مخاطبان را دارند.

وی در پاسخ به سوال مطرح شده بیان کرد که نمایندگان مجلسی که خود منتقد صنعت خودرو هستند و اظهار می کنند باید واردات خودرو انجام شود و مردم خودروهایی با تکنولوژی روز سوار شوند، چرا زمانیکه وزیر صمت معرفی شد، از وی در خصوص برنامه های توسعه ای صنعت خودرو سوالی نشد و به وی رای اعتماد داده شد؟

جلالی در ادامه صحبت های خود به قیمت گذاری دستوری خودرو اشاره کرد و گفت که جای تعجب است که با وجود این همه اقتصاددان و دانشمند در کشور، موضوعی به این سادگی را کسی متوجه نمی شود. مگر می شود که خودروساز را مجبور به خرید مواد اولیه از جمله مس، فولاد، آلومینیوم و … با نرخ روز کرد و بعد به صورت دستوری قیمت خودرو را پایینتر از نرخ تمام شده تعیین کرد و از صنعت خودرو انتظار حال خوب و تولید محصولاتی با کیفیت و مطابق با استاندارد روز دنیا داشت؟

عضو هیات رییس انجمن همگن قطعه سازان خودرو کشور بیان کرد که نتیجه سالها تصدی گری و دخالت دولت در صنعت خودرو، وضعیت بحرانی فعلی شده است. دولت باید دست از دخالت در صنعت خودرو بردارد تا سهامداران واقعی وارد میدان شوند و با استفاده از قانون تجارت بتوانند برای توسعه محصول و تصمیمات اقتصادی و فنی خودشان تصمیم بگیرند و چیزی به آنها به صورت دستوری دیکته نشود.

منبع: خبر قطعه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1643
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

در جریان سفر رییس‌جمهور و هیات دولت به استان سمنان، «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شرکت قطعه سازی «سامفر» از نزدیک به بازدید از خطوط تولید و محصولات این شرکت پرداخت و در جریان روند تولید در این شرکت بزرگ تولیدکننده قطعات حساس خودرویی قرار گرفت.

گمرک ایران برای اولین بار با بررسی ۲۶۱ کد تعرفه، جزئیاتی از واردات اجزاء و قطعات خودرو و موتورسیکلت در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است