عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور گفت: اگر قیمت گذاری دستوری ادامه دار و مستمر باشد نباید انتظار توسعه و ارتقای صنعت خودروسازی و صنایع مرتبط با این صنعت مهم را داشته باشیم.

به گزارش انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «مهدی مطلب زاده» افزود: خودروسازان و قطعه سازان در کنار کارشناسان صنعت خودرو در چند سال اخیر نظرات و مستندات خود را در  خصوص تاثیر منفی  قیمت گذاری دستوری بر صنعت ارایه کردند اما گوش شنوایی نیست.

وی ادامه داد: چقدر خودروسازان، قطعه سازان و کارشناسان در این چند سال براساس علم اقتصاد و تولید گفتند که قیمت گذاری دستوی بلای جان کل صنعت خواهد شد ولی انگار گوش شنوایی نیست.

مطلب زاده افزود: برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان مجلس شواری اسلامی، شورای قیمت گذاری و دیگر نهادهای مسوول در این خصوص هم گره ای از مشکلات باز نکرد و شاهد ادامه روند زیان ده ها هزار میلیارد تومانی در این صنعت هستیم.

وی  با بیان این که اصرار بر ادامه کار نتایج زیان باری خواهد داشت افزود: عدم پاسخگویی به تعهدات، تاخیر در تحویل خودرو، تاخیر در پرداخت معوقات مالی قطعه سازان، تاثیر منفی در بازار داخلی و شرکت ها و بازارهای  خارجی از نتایج قیمت گذاری دستوری است.

وی با بیان این که صنعت خودروسازی از انتقادات سازنده استقبال می کند، افزود: کاش سیاست گذاران به جای انتقاد یک طرفه و بدون آگاهی از صنعت خودرو و حمایت از قیمت گذرای دستوری، در جلسات کارشناسی و تخصصی اطلاعات لازم را در خصوص نقش قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی را دریافت و سپس اظهار نظر می کردند.

مطلب زاده ادامه داد: اگر ارز مورد نیاز برای واردات خودرو دست دوم موجود است چرا این ارز در اختیار خودروساز و قطعه ساز قرار نمی گیرد تا تولید توسعه صنعت داخلی کشور رونق یابد. این در شرایطی است که نخستین صنعتی که مورد تحریم غرب قرار گرفته خودروسازی بود و این بیان گر اهمیت ایجاد چالش در تولید کشور از سوی کشورهای غربی است.

وی گفت: متولیانی که مشتاق واردات خودروهای دست دوم هستند آیا فکری به حال خدمات پس از فروش این خودروها کردند، کدام نمایندگی به این خودروها خدمات پس از فروش ارایه خواهند داد؟ به طور حتم پس از واردات، شاهد وابستگی مجدد برای تامین قطعات یدکی و منابع ارزی برای خرید قطعات خواهیم بود.

وی افزود: صنعت پرافتخار خودروسازی و قطعه سازی رانت خوار نیستند و به عنوان یک صنعت گر و خودروساز در شرایط سخت تحریمی اقدامات موثری در توسعه، اشتغال زایی و تامین نیاز بازار قدم برداشته اند.

مطلب زاده با تاکید براین که خودروسازان درخواست غیرمنطقی ندارند افزود: در گام اول فراهم بودن عرضه خودرو در بورس کالا می تواند راهکار برون رفت خودروسازی از زیان باشد.

منبع: مشرق نیوز


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1657
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

قطعه سازانی که برای تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته خود نیازمند واردات هستند، ضروری است به سرعت با تکمیل عملکرد سال های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در سامانه جامع تجارت، به ثبت پیش بینی برنامه تولید خود در سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه اقدام و سپس از سوی ادارات کل صمت استان مربوطه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

شرکت ساپکو با ارسال نامه رسمی به انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اعلام کرد: تمام سازندگان قطعات خودرو کشور لازم است حداکثر تا ۱۱ خردادماه اطلاعات ثبت سفارش مرتبط با نیاز ایران خودرو را در سامانه جامع تجارت بارگذاری کنند.

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

بعد از پیگیری برخی رسانه‌ها در خصوص حجم بالای تخصیص ارز به مونتاژکاران و عدم کاهش التهابات بازار خودرو، وزیر صمت تیم کارشناسی را به جهت بررسی فرایندهای مذکور تعیین کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان برگزاری مراسم «اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی نمونه کشور و تجلیل از بانوان کارگر»، از رضا رضایی کارآفرین برتر کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تمجید کرد.

کارآفرین برتر کشور و عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: نیروی انسانی به‌ویژه کارگران با برخورداری از آموزش‌های مداوم، با ارتقای بهره‌وری و کیفیت کار در بنگاه‌ها، توان تولید را بالا می‌برند و یک سرمایه به معنای واقعی کلمه هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی «ایران اکسپو» با بیان اینکه در تولید خودرو نامدار هستیم، گفت: برخی کشورهای اروپایی طالب خودروهای ایرانی هستند.

انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به اندازه‌ تولید ۲ میلیون خودرو، ظرفیت تولید در داخل داریم، اما از آنجایی که در واردات، سودی وجود دارد که در تولید نیست، بخش زیادی به سمت واردات می‌روند.

وزیر صمت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای برای صنعت خودرو در سال جاری، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو برای امسال خبر داده و اعلام کرد که در حال حاضر تیراژ روزانه تولید خودرو به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است.

با انتشار آمار رسمی گمرک با عنوان ۱۰۰ واردکننده برتر کشور در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که پنج خودروساز اصلی بخش خصوصی در این جمع حضور پررنگی دارند.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است