استاد دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: قیمت گذاری دستوری باعث شده صنعت خودروسازی به سمتی حرکت کند که موجب بی انگیزگی سرمایه گذاران شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «امیرحسن کاکایی» تاکید کرد که در چنین شرایطی سقوط صنعت خودرو قطعیست. زمانیکه پرداختن به پروژه های توسعه ای و تولید خودروی جدید سودی برای خودروساز نداشته باشد، طبیعیست که زنجیره تامین و سرمایه گذار و خودروساز وقت و هزینه خود را برای پروژه های جدید هدر ندهد و همین راه کج را ادامه دهد.

کاکایی با ذکر مثالی به تایید صحبت های خود پرداخت و گفت تفاوت تیراژ تولید پژو پارس و تارا دقیقا بیانگر بی انگیزگی سرمایه گذاران است. چرا خودرویی مانند تارا تیراژ نگرفت ولی خودرویی مانند پژو پارس همچنان در تیراژ بالا تولید می شود؟ چراکه برای سرمایه گذاران و زنجیره تامین تا وقتی که عرضه خودرو زیانده باشد توجیهی وجود ندارد که به پروژه های توسعه ای خودرویی جدید بپردازند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت اظهار کرد که باید مالکیت بخش خصوصی و بازار را در ایران به رسمیت شناخت. همین دو موضوع بود که سبب شد شوروی با آن عظمت از هم فرو بپاشد. وی اشاره کرد که دلیل پیشرفت چین به رسمیت شناختن بخش خصوصی و بازار بوده که متاسفانه در ایران تمام تلاش دولت زمین زدن بخش خصوصی بوده و بازار نیز به رسمیت شناخته نمی شود.

وی در صحبت های خود به دشمنی دولت و مجلس با صنعت خودرو اشاره کرد که در تایید صحبت های خود به مصاحبه های متعدد مجلس در خصوص حذف موانع واردات خودرو اشاره داشت. این در حالیست که مجلس تا به امروز هیچ سنگی از جلوی پای تولیدکننده خودرو و قطعه ساز در این سالها نه تنها برنداشته، بلکه تمام تلاش خود را در ضربه زدن به صنعت خودرو کرده است.

کاکایی در صحبت های خود اشاره ای به داستان بورس کالا و سود حاصل از فروش خودرو در بورس داشت و بیان کرد وکلای مجلس که خود در ابتدا طرفدار عرضه در بورس کالا بودند، مدعی دریافت سود حاصل از فروش خودرو در بورس شدند. به عبارت دیگر وکلای مجلس عقیده داشتند که مابه التفاوت قیمت خودرو در بورس و کارخانه باید توسط مجلس تقسیم شود که نزدیک به ۱۵ درصد آن به خودروساز و مابقی آن در جیب دولت رفته و بخش کمی از آن در قالب وام و تسهیلات به خودروساز پرداخت می شود. پس از اینکه خودروسازان با این رویه مخالف کردند، همین وکلای مجلس که طرفدار عرضه خودرو در بورس بودند، مخالف بورس شدند.

کاکایی در صحبت های خود اشاره کرد که سیاست گذار در ایران به قوانین اعتنایی نمی کند و صرفا هدف خود را دنبال می کند. به اعتقاد دولت و مجلس، هدف منابع مردم و به نوعی وانمود می کنند که منافع تولیدکننده ضد منافع مردم بوده و منافع واردکننده هم راستا با منافع مردم است.

کاکایی معتقد است که در صورت عرضه خودرو در بورس و واگذاری کامل خودروسازی به بخش خصوصی، در کوتاه مدت می توان مشکل صنعت خودرو را حل کرد. کاکایی اشاره کرد اکنون دیگر به بورس کالا هم نیازی نیست. بلکه الان بهترین فرصت برای آزادسازی قیمت خودروست. اکنون با توجه به کاهش قیمت دلار، قیمت بازار و نزدیک شدن قیمت کارخانه به بازار، بهترین فرصت برای آزادسازی قیمت خودرو است.

آزادسازی قیمت خودرو چه سودی دارد؟

عضو هیات علمی دانشکده مکانیک دانشگاه علم و صنعت بیان کرد که اگر قیمت خودرو آزاد شود، بسیاری از افرادی که در قالب دلالی خودرو ثبت نام کرده اند پول خود را پس می گیرند و انصراف می دهند. در این شرایط باید خودروسازان به دنبال جذب مشتری باشند و با شرایط فروش مختلف و اقساطی بتوانند مشتریان را نسبت به خرید محصولات خود جذب کنند که این اقدام با جذب سرمایه های سرگردان محقق می شود. در این شرایط خودروساز روی ریل صحیح اقتصادی قرار می گیرد و با طی کردن مسیر درست، پروژه های توسعه ای نیز سرعت می گیرند. در این شرایط با توجه به اینکه ممکن است مشتریان نتوانند به صورت نقدی اقدام به خرید خودرو کنند، شرایط فروش لیزینگی دوباره فعال می شود و سرمایه های سرگردان موجود در بازار جذب صنعت خودرو می شوند.

سعید مدنی مدیرعامل اسبق گروه خودروسازی سایپا در خصوص آزادسازی قیمت خودرو بیان کرد که در این شرایط خودروسازان برای جذب مشتری رقابت می کنند و شاهد یک بازار سودآور و رقابتی خواهیم بود.

منبع: خبر قطعه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1674
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است