در جلسه اتاق بازرگانی تهران مطرح شد؛

سالهاست که دولت با مداخله گری و وضع سیاست های غلط در صنعت خودرو، نه تنها ترمز پیشرفت و توسعه در دومین صنعت بزرگ و قدیمی ایران را کشیده، بلکه موجب عقبگرد آن هم شده است. تصمیم های غیرکارشناسی دولت در صنعت خودرو بنه تنها دست زنجیره خودروسازی را بسته، بلکه موجب نفرت عمومی از صنعت خودرو شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «بهمن عشقی» دبیر کل اتاق بازرگانی استان تهران در جلسه اتاق بازرگانی پیرامون موضوع شکست سیاستی دولت در تولید خودروهای تجاری در داخل بیان کرد که امروزه تقریبا تمام مردم از صنعت خودرو متنفر هستند و دلیل این نفرت عمومی تنها و تنها سیاست های غلط دولت و نقش حاکمیتی در ریزترین امور خودروسازان و قطعه سازان است.

محمد فاضلی پژوهشگر و بهمن عشقی دبیر کل اتاق بازرگانی تهران، ضمن اشاره به نامه واردات ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس دست دوم با کارکرد زیر ۵ سال اظهار کردند که این نامه سند رسوایی و ناکارآمدی سیاست های دولت و شکست سیاست دولت در زمینه تولید خودروهای تجاری است. به عبارت دیگر سختگیری های دولت در زمینه استاندارد در این سالها باعث شد که تیراژ تولید خودروهای تجاری افت پیدا کند و شرکت های تولید کننده نتوانستند نیاز بازار را تامین کنند. البته که خودروسازان تجاری ما در صورت وجود تقاضا از سوی نهادهای دولتی به خوبی قادر به تامین بازار داخلی هستند.

ا این وجود دولت طی نامه ای دستور واردات ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس کارکرده بین شهری برای اربعین را با کارکرد زیر ۵ سال داده و اظهار کرده که این اتوبوس ها با نصف تعرفه مصوب و همچنین با استاندارد ۵ سال پیش در کشور مبدا می توانند به ایران وارد شوند. سوال اینجاست که دولت چرا خودروساز تجاری داخلی را ملزم به رعایت استانداردهای ۸۵گانه ای می کند که از استانداردهای اروپا نیز سختگیرانه تر بوده و بعد برای واردات اتوبوس های دست دوم که نشان دهنده شکست دولت در سیاست گذاری بوده، همه موانع را از سر راه وارد کننده بر می دارد؟

دولت به دلیل سیاست ناکارآمد خود در صنعت خودروسازی، برای اینکه مخالفان خود را همراه خود کند، با دادن رانت های نهاده ای ارزانتر از نرخ واقعی مانند ارز، زمین و انرژی به قطعه سازان و خودروسازان سواری و تجاری سعی دارد تا رضایت آنها را جلب کند. البته که ناکارآمدی دولت به حدی رسیده که چند ماهی می شود که در تامین ارز هم برای خودروسازان و قطعه سازان موفق نبوده است.

 

عدم حضور قطعه سازان ایرانی در زنجیره تامین خودروسازان جهان

امروزه قطعه سازان بزرگی در ایران فعالیت می کنند و لازم به ذکر است که برخی از آنها سابقه حضور در زنجیره تامین و ارزش خودروسازان دنیا از جمله پژو را داشته اند. اما متاسفانه تحریم ها و تصمیم های غلط پشت غلط دولت باعث شده که قطعه سازان و خودروسازان ایران از زنجیره ارزش خودروسازان دنیا جدا شوند. هرچند قطعه سازی و تولید خودرو در ایران نوعی ارزش آفرینی و ارزش افزوده محسوب می شود، اما یقینا اتصال قطعه سازان ایران به بازارهای جهان و قرار گرفتن در زنجیره تامین خودروسازان دنیا موجب رشد و شکوفایی اقتصادی و طبیعتا اشتغال زایی و ارز آوری می شود.

امروزه شاهد مشارکت بالای قطعه سازان خودرو در صنعت خودروی سواری هستیم. دلیل مشارکت بالای قطعه سازان، مساعدت های دولت نیست. بلکه دولت در این سالها هرکاری کرده تا به صنعت خودرو لطمه بزند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکرده است. دلیل مشارکت بالای قطعه سازان در زمینه تولید قطعات خودروهای سواری و داخلی سازی بسیاری از قطعات، تیراژ یک میلیون دستگاهی خودرو سواری در ایران و وجود اجزای مشترک در بین بسیاری از خودروها بوده که سبب شده سرمایه گذاری قطعه سازان در زمینه داخلی سازی و ساخت قالب و دیگر پیش نیازهای تولید قطعه منطقی و سودآور باشد.

محمد فاضلی جامعه شناس ایرانی و پژوهشگر در جلسه اتاق بازرگانی تهران بیان کرد که اما در زمینه خودروهای تجاری این چنین نیست. چراکه نیاز بازار ایران به کشنده ها و کامیون و کامیونت سالانه کمتر از ۲۰ هزار دستگاه بوده و همین تعداد خودروی تجاری نیز توسط ۱۰ شرکت تولیدکننده تامین می شود. بدین ترتیب تنوع خودروهای تجاری در بازار ایران بسیار زیاد بوده و به دلیل عدم حضور داشتن خودروسازان تجاری و قطعه سازان در زنجیره ارزش و تامین خودروسازان چینی و جهانی، داخلی سازی قطعات خودروهای تجاری در ایران صرفه اقتصادی ندارد.

دولت در همکاری های مشترک با چین و برنامه های اقتصادی خود، هیچ توجهی نسبت به اهمیت قرارگیری صنعت خودروسازی ایران در زنجیره ارزش جهانی و پتانسیل های بالای موجود در قطعه سازی نداشته و همین موضوع سبب شده تا با تصمیم های غیرکارشناسی و غلط، روز به روز این صنعت ضعیف تر شود.

منبع: خبر قطعه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1687
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

قطعه سازانی که برای تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته خود نیازمند واردات هستند، ضروری است به سرعت با تکمیل عملکرد سال های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در سامانه جامع تجارت، به ثبت پیش بینی برنامه تولید خود در سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه اقدام و سپس از سوی ادارات کل صمت استان مربوطه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

شرکت ساپکو با ارسال نامه رسمی به انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اعلام کرد: تمام سازندگان قطعات خودرو کشور لازم است حداکثر تا ۱۱ خردادماه اطلاعات ثبت سفارش مرتبط با نیاز ایران خودرو را در سامانه جامع تجارت بارگذاری کنند.

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

بعد از پیگیری برخی رسانه‌ها در خصوص حجم بالای تخصیص ارز به مونتاژکاران و عدم کاهش التهابات بازار خودرو، وزیر صمت تیم کارشناسی را به جهت بررسی فرایندهای مذکور تعیین کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان برگزاری مراسم «اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی نمونه کشور و تجلیل از بانوان کارگر»، از رضا رضایی کارآفرین برتر کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تمجید کرد.

کارآفرین برتر کشور و عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: نیروی انسانی به‌ویژه کارگران با برخورداری از آموزش‌های مداوم، با ارتقای بهره‌وری و کیفیت کار در بنگاه‌ها، توان تولید را بالا می‌برند و یک سرمایه به معنای واقعی کلمه هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی «ایران اکسپو» با بیان اینکه در تولید خودرو نامدار هستیم، گفت: برخی کشورهای اروپایی طالب خودروهای ایرانی هستند.

انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به اندازه‌ تولید ۲ میلیون خودرو، ظرفیت تولید در داخل داریم، اما از آنجایی که در واردات، سودی وجود دارد که در تولید نیست، بخش زیادی به سمت واردات می‌روند.

وزیر صمت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای برای صنعت خودرو در سال جاری، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو برای امسال خبر داده و اعلام کرد که در حال حاضر تیراژ روزانه تولید خودرو به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است.

با انتشار آمار رسمی گمرک با عنوان ۱۰۰ واردکننده برتر کشور در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که پنج خودروساز اصلی بخش خصوصی در این جمع حضور پررنگی دارند.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است