تیراژ تولید خودرو در کشور رو به کاهش است؛

سیاست انقباضی دولت در مقابل صنعت خودرو و قطعه سازان در سال جاری، گره دیگری به این کلاف درهم پیچیده اضافه کرده و سبب تیره تر شدن روابط زنجیره تامین با خودروساز و همچنین کاهش تولید خودرو در سالی که نام گذاری آن بر اساس حمایت از تولید داخل بوده شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، یکی از اعضای انجمن همگن قطعه سازان تهران در خصوص کاهش تیراژ خودرو در سال جاری بیان کرد که مشکلات نقدینگی و کاهش سرمایه در گردش، به چالش بسیار بزرگی برای قطعه سازان تبدیل شده و به صورت مستقیم روی تیراژ تولید قطعات آنها تاثیر منفی گذاشته است. به دنبال کاهش تولید قطعات، تولید خودرو نیز در ماه های آتی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

البته که پرداخت دیر هنگام مطالبات قطعه سازان از سوی خودروساز، تنها دلیل کاهش تیراژ تولید قطعه سازان نیست. بلکه عدم تخصیص ارز و پروسه بسیار دشواری که امسال واحدهای تولیدی برای دریافت ارز باید طی کنند، خود موجب کندی ورود قطعات و مواد اولیه لازمه تولید شده است. این موضوع نه تنها تیراژ تولید قطعه سازان را کاهش داده، بلکه هزینه های تولید آنها نیز افزایش یافته است. چراکه گاهی اوقات خط منتظر یک قطعه یا مواد اولیه بوده و در این شرایط قطعه ساز مجبور است با حمل و نقل هوایی که قیمت به مراتب بیشتری داشته، نیاز خود را تامین کند. ترخیص از گمرک هم که خود چالش های خود را دارد.

به نظر می رسد در سالی که با نام حمایت از تولید داخل نامگذاری شده، تلاش تمام نهادها ضربه زدن به تولید داخل باشد. در سالهای گذشته قطعه سازان گپ نقدینگی خود را حداقل به وسیله تسهیلات بانکی تامین می کردند و یا اینکه خودروساز بخشی از بدهی خود را از طریق خرید دین به قطعه ساز پرداخت می کرد. اما امسال تمام بانک ها اعم از دولتی و خصوصی سیاست از سیاست انقباضی دولت الگو گرفته اند. چراکه خرید دین خودروسازان را به روال سال گذشته انجام نمی دهند و با این موضوع مانند دریافت وام و حتی سختتر برخورد می کنند.

همچنین به دلیل کاهش نقدینگی و سرمایه در گردش، حد اعتباری بسیاری از قطعه سازان نسبت به سال گذشته افت پیدا کرده و سقف خرید دین آنها کاهش یافته است. این در حالیست که هزینه های تولید متناسب با نرخ تورم افزایش چشمگیری داشته است.

 

کاهش نقدینگی قطعه ساز به دلیل عدم بروزرسانی قیمت قطعات توسط خودروساز

به راستی چرا خودروسازان نسبت به بروزرسانی قیمت قطعات خریداری شده بی توجه هستند؟ اکنون که در سال ۱۴۰۲ هستیم قطعه سازان به تازگی موفق شده اند نرخ مصوب سال ۱۴۰۱ با به تثبیت برسانند و قطعات خود را با قیمت یکسال قبل به خودروساز می فروشند. چگونه ممکن است که قطعه ساز مواد اولیه را با نرخ روز خریداری کند و قطعات خود را با قیمت سال گذشته به خودروساز بفروشد؟ این روند مانند ذره ذره مکیده شدن خون قطعه ساز بوده و توان مالی و نقدینگی آن را هدف قرار می دهد. خودروساز به جای اینکه با یکسال یا دو سال تاخیر نسبت به تصویب قیمت قطعات خریداری شده اقدام کند و بعدها ما به التفاوت قیمت را به قطعه ساز پرداخت کند (که خود مشمول مالیات می شود)، باید به صورت داینامیک و دوره ای نسبت به بروزرسانی قیمت ها اقدام کند. این پروسه انقدر که خودروساز نشان می دهد پیچیده نیست!

عضو انجمن همگن قطعه سازان استان تهران اظهار کرد در صورتی که خودروساز و دولت این روند را پیش بگیرند، تیراژ خودرو به شدت کاهش می یابد و نه تنها دولت به اهداف خود در زمینه تولید خودرو دست پیدا نمی کند، بلکه همین تیراژ سال گذشته نیز محقق نخواهد شد. وی صنعت خودروسازی کشور را به مریض بدحالی تشبیه کرد که دیگر جراحی زیبایی برای آن کارساز نیست. بلکه مستقیم باید به سراغ درمان اعضای حیاتی آن اقدام کرد.

وی در پایان صحبت های خود بیان کرد که بسیاری از قطعه سازان سود نو بودن دستگاه های خود را می خورند و تصور می کنند که در حال کسب سود هستند. اما چند سال بعد زمانیکه خودروساز قصد دارد پروژه جدیدی مانند K125 ایران خودرو را لانچ کند، آنجاست که متوجه می شود تعداد بسیار کمی قطعه ساز توانمند در کنار خود دارد و باقی زنجیره تامین دارای دستگاه های مستهلک و قدیمی هستند. اکنون قطعه سازان برای خروج از بحران به شدت به بروزرسانی قیمت ها در سر موعد، محاسبه هزینه سربار و دستمزد ساعتی متناسب با نرخ روز و همچنین پرداخت به موقع مطالبات خود نیاز دارند. در غیر این صورت نمی توان امیدی به پیشرفت خودروسازان داخلی داشت.

منبع: خبر قطعه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1783
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راهبرد این وزارتخانه تا انتهای برنامه هفتم، طراحی و ساخت ۴۰ درصد محصولات مرتبط برقی و هیبریدی است.

این روزها و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، قطعه سازان خودروی کشور و زنجیره تامین که تاکنون توفیق چندانی در دستیابی به مطالبات شان از خودروسازان نداشته‌اند و با کوهی از بدهی مواجهند، روزهای سختی را می‌گذرانند؛ چرا که باید پاسخگوی بدهی های سررسید شده پایان سال، حقوق و مزایای کارگران در شب عید، افزایش شبانه‌روزی بهای ارز و تورم لجام گسیخته ای باشند که هزینه‌ها را لحظه به لحظه بیشتر می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزبری خودرو دست دوم بالاست و شان مردم ما خیلی بالاتر از این حرف‌ها است که خودروی کارکرده سوار شوند.

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است