سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه گفت: صادرات ایران به روسیه در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، حدود ۳۰ درصد افزایش داشت و در چهار ماهه اول سال جاری نیز این نرخ رشد حفظ شده است.

تداوم روند رشد ۳۰ درصدی صادرات ایران به روسیه

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور، کاظم جلالی سه شنبه همزمان با دومین روز برپایی نمایشگاه بین المللی اتومبیلیتی ۲۰۲۳ در مسکو در گفت و گو با ایرنا افزود: در یک سال اخیر و طی ملاقات‌های مختلفی که با طرف‌های ایرانی و روس در حوزه خودروسازی و قطعه‌سازی داشتم، شاهد ابراز تمایل روس ها به همکاری بوده‌ام و برخی شرکت‌های بزرگ روسی نیز هم‌اکنون ارتباطات خوبی با شرکت‌های ایرانی برقرار کرده‌اند.
سفیر ایران در مسکو گفت: سال گذشته و در جریان برگزاری نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ که با حضور وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت نیز همراه بود، ارتباطات اولیه شرکت‌های قطعه ساز و خودروساز ایرانی با همتایان روسی شکل گرفت که در حقیقت آغاز یک راه محسوب می شود و باید با اراده قوی تداوم یابد.
جلالی با بیان اینکه در یک سال گذشته شناخت صنعتگران ایرانی و روسی از یکدیگر رو به افزایش بوده است، پیگیری مستمر را مهم‌ترین عنصر در دستیابی به موفقیت برشمرد.
سفیر ایران در مسکو گفت: یکی از مشکلات تجار ایرانی، عدم شناخت مناسب از بازار روسیه است؛ در مقابل روس‌ها نیز از بازار و ظرفیت‌های صنعتی ایران شناخت کافی ندارند.
وی معتقد است: در طول دست‌کم ۱۰۰ سال گذشته شناخت مردم دو کشور از یکدیگر کاهش یافته است و پس از فروپاشی شوروی سابق نیز ‌روس ها بیشتر به سمت غربی‌ها تمایل پیدا کردند و با آنها تجارت داشتند؛ به طوری که تا پیش از جنگ اوکراین ۵۸ درصد تجارت روس‌ها با غربی‌ها بود.
وی ادامه داد: در یک سال اخیر رفت و آمد بین ایرانی‌ها و روس‌ها زیاد شده و شناخت تجار دو کشور افزایش یافته است. در همین زمینه، خودرو، قطعات و مجموعه‌های مربوطه می‌تواند یکی از حوزه‌های همکاری باشد.
جلالی خاطرنشان‌کرد: در زمینه قطعات خودرو، هم روس‌ها امروز نیاز زیادی دارند و از طرفی قطعه سازان ایرانی نیز رشد بسیار زیادی داشته‌اند.
سفیر ایران در روسیه خاطرنشان کرد: بازدیدی از پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اتومبیلیتی داشتم که البته بخش کوچکی از توانمندی ایران در اینجا به نمایش درآمده و قابل افتخار است.
وی اظهار داشت: بسیاری از قطعات خودرویی که در گذشته به ناچار از دیگر کشورها وارد می‌شد، امروز با توانمندی تولید کنندگان و شرکت‌های دانش بنیان ایرانی با کیفیتی بسیار خوب در حال تولید است و حتی به کشورهای اروپایی صادر می‌شود.
جلالی اضافه کرد: در سال‌های گذشته تبلیغات منفی زیاد در کنار کیفیت بعضاً پایین برخی خودروهای تولیدی، سبب شد تا جریانی علیه صنعت خودروسازی داخلی شکل بگیرد؛ اما واقعیت این نیست و توانمندی شرکت‌های داخلی قطعه ساز و خودروساز ایرانی بالا است.
وی یادآور شد: سال گذشته که قطعه‌سازان ایرانی محدودتر از امسال در نمایشگاه شرکت کرده بودند، بارها شاهد تعریف و تمجید روس‌ها از توان و پتانسیل ایرانی‌ها بودیم و این روند باید استمرار داشته باشد. تجار و صنعتگران ایرانی باید با روس‌ها رفت و آمد داشته باشند و مهم‌ترین عنصر در این راستا پیگیری مستمر است.

لزوم راه‌اندازی کریدور سبز گمرکی
سفیر ایران در روسیه، مشکل دیگر فراروی توسعه مناسبات تهران – مسکو را در حوزه گمرکی برشمرد و گفت: هرچند از سال گذشته تاکنون مشکلات در این حوزه کاهش داشته، اما در برخی مناطق همچون آستارا مشکلات همچنان حل نشده باقی مانده است و ما نیز مرتب آنچه طرف‌های روس می‌گویند را گزارش می‌کنیم و درخواست داریم اصلاحاتی انجام شود.
جلالی با بیان اینکه سیاست‌های کلی گمرکی رو به پیشرفت است، افزود: باید امکانات را در گمرکات افزایش داده و با کمک شرکت‌های توانمند ایرانی “کریدور سبز” را شکل دهیم.
وی تاکید کرد: برخی کارهای خرد در حوزه گمرکی مانند بی‌نظمی‌های موجود و صفوفی که تشکیل می‌شود، باید کاهش یابد و اقداماتی همچون پلمپ دیجیتال راه‌اندازی شود تا کالاهای ایرانی به راحتی بتواند از مرز عبور کند.

مشکلات ترانزیت و لجستیک
سفیر ایران در روسیه، لجستیک و ترانزیت را دیگر مشکل بسیار بزرگ موجود بر سر راه توسعه تجارت دو کشور برشمرد و گفت: به دلیل تقاضای بالای موجود، چه در بخش حمل و نقل کامیونی و چه حمل با کشتی، هزینه حمل و نقل افزایش زیادی داشته است و در حوزه ریلی و راه آهن نیز مشکلاتی وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: اکنون در حوزه جاده‌ای حمل و نقل بین دو کشور در حال انجام است و مطابق قرارداد منعقد شده در حوزه ریلی، رشت و آستارا به یکدیگر متصل خواهند شد.

تسهیل امور پولی و بانکی
وی همچنین به ظرفیت های کریدور شرقی (ترکمنستان- قزاقستان- روسیه) اشاره کرد و گفت: این کریدور از ظرفیت بالای حمل و نقل سالیانه ۱۵ میلیون تنی برخوردار است، اما سالانه کمتر از ۲۰۰ هزار تن از این ظرفیت استفاده می‌شود و باید در این بخش بتوانیم فعال‌تر عمل کنیم.
جلالی گفت: در مسائل پولی، مالی و بانکی نیز پیشرفت‌های مناسبات تهران – مسکو در یک سال گذشته خوب بوده و بخشی از مشکلات کاهش یافته است.
سفیر ایران در مسکو بیان داشت: اکنون ارتباطات خوبی بین برخی بانک‌های ایرانی و روسی برقرار شده و پیام رسان‌های دو طرف به یکدیگر متصل شده است، اما تحقق کامل ایان امر، مستلزم انجام برخی اقدامات در این حوزه است.
جلالی تاکید کرد: امروز در آغاز یک راه هستیم و باید بتوانیم این مسیر را با اراده قوی ادامه دهیم.

به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران برای دومین سال متوالی با برپایی پاویون اختصاصی، در رویداد بزرگ نمایشگاهی اتومبیلیتی ۲۰۲۳ مسکو حاضر شده است.
امسال ۳۲ شرکت مشتمل بر شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا، ۲ شرکت بازرگانی و همچنین ۲۸ شرکت قطعه ساز، در اتومبیلتی ۲۰۲۳ حضور دارند که متراژی بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص داده‌اند.
نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۳ مسکو از ۲۱ تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۳ (۳۰ مرداد تا دوم شهریور) در مرکز نمایشگاه های بین المللی مسکو ( اکسپو سنتر) برپاست.

بنا بر اعلام برگزار کنندگان، علاوه‌بر روسیه، نمایندگان شرکت‌هایی از جمهوری اسلامی ایران، چین، کره جنوبی،هند، ترکیه، بلاروس، هنگ کنگ، بلاروس، مجارستان، آلمان، اندونزی، ایتالیا، قزاقستان، مکزیک، امارات متحده عربی، لهستان، سنگاپور، تایلند، تایوان و ازبکستان در این نمایشگاه بین‌المللی حضور یافته‌اند.

برای مدیران و فعالان صنعت خودروی ایران در این نمایشگاه، برگزاری نشست‌های تخصصی با خودروسازان و قطعه‌سازان دیگر کشورها، حضور در نشست مشترک با انجمن‌های صنعت خودرو و قطعه‌سازی روسیه و بازدید از خطوط تولید و دیدار با مدیران صنایع خودروسازی روسیه پیش‌بینی شده است.

منبع: ایرنا


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1895
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی برنامه رشد ۱۵درصدی تولید خودرو را برای سال جاری در نظر گرفته که در حال حاضر تامین مواد اولیه و قطعات موردنیاز قطعه‌سازان و خودروسازان کشور به دلیل چالش تامین ارز و البته تداوم فریز قیمت به مشکل خورده است. طبق برنامه‌ریزی «صمت»، قرار است تولید خودرو در سال جاری به بالای یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه برسد، هدفی که تحقق آن نیازمند تامین ارز و همچنین نقدینگی لازم و کافی است. این در حالی است که ظاهرا تولید خودرو در دو ماه ابتدایی امسال شرایط مناسبی ندارد و هم قطعه‌سازان و هم خودروسازان با چالش تامین ارز و نقدینگی مواجه هستند.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با انتقاد از سیاست های بانک مرکزی در تخصیص ارز به صنعت خودرو و قطعه سازان، گفت: کاری که اوباما و ترامپ نتوانستند با صنعت خودروی ما انجام دهند و آن را تعطیل کنند، بانک مرکزی به تنهایی انجام می‌دهد!

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از برگزاری میز ششم خودکفایی صنعت خودرو با همکاری بزرگترین خودروساز کشور خبر داد.

رئیس فقید دولت سیزدهم با ابلاغ فرامین هشت‌گانه خودرویی در اسفند۱۴۰۰ به نوعی در پی اصلاح ساختاری این صنعت بود. اما خطای سیاستگذار مانع از اصلاح این صنعت در دوره سه‌ساله دولت سیزدهم شد. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی با نظرسنجی و پرسش از کارشناسان، پنج اولویت بازار خودرو در دولت چهاردهم را مشخص کرده است. حذف قیمت‌گذاری دستوری، تسریع واردات خودرو، واگذاری سهام دولتی، رشد تیراژ و احیای مشارکت‌های خارجی می‌تواند اصلاح ساختاری خودرو در دولت چهاردهم را رقم بزند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران‌خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است