معاون صادرات شرکت صبا باتری در دیدار با رئیس بخش سرمایه‌گذاری بین المللی وزارت سرمایه گذاری و صنعت استان مسکو، سه خواسته اصلی برای توسعه مراودات با روس‌ها عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور ، “سید محمودرضا موسوی” در بازدید “لئونید آناتولیویچ پیچلنیکف” رئیس بخش سرمایه‌گذاری بین‌الملل وزارت سرمایه گذاری و صنعت استان مسکو از غرفه صبا باتری در نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۳ خواستار آن شد تا این وزارتخانه زمینه ارتباط این شرکت با شرکت‌های خودروساز روسی در ایام باقیمانده از این نمایشگاه فراهم کند.
وی همچنین خواستار آن شد تا شرکت صبا باتری در مقوله کریدور سبز گمرکی قرار بگیرد.
موسوی همچنین با اشاره به اینکه صباباتری در حال مذاکره برای انتخاب شرکای تجاری خود است، خواستار آن شد تا وزارت سرمایه گذاری و صنعت استان مسکو، سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه‌های قطار شهری، مخابرات، مترو، پنل‌های خورشیدی و غیره که باتری صنعتی مصرف می‌کنند را به این شرکت معرفی کند.
وی در ادامه با ارائه کلیپی از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های صبا باتری، توضیح داد: هم اکنون مس کاتدی تولیدی این شرکت به اتحادیه اروپا صادر می‌شود و حوزه تولید باتری این شرکت در گستره‌ای به وسعت ۶۰۰ هکتار واقع شده است.
معاون صادرات شرکت صبا باتری اظهار داشت: این شرکت، شهرک صنعتی صباشهر را در اختیار داشته و حوزه تولید فلزات، معادن و انرژی‌های تجدید پذیر آن نیز جدا هستند که در مجموع بیش از یک هزار و ۵۰۰ هکتار فضای کارخانجات تولیدی آن است.
وی در خصوص اینکه آیا صبا باتری برنامه‌ای برای تولید یا مونتاژ در سطح روسیه دارد، گفت: ابتدا باید شرکای خود را بشناسیم تا محصولاتمان وارد بازار روسیه شود؛ در این زمینه اگر توسط دولت روسیه پیشنهاداتی داده شود روی آن کار خواهیم کرد.

** صادرات صباباتری به بیش از ۱۰ کشور
موسوی تصریح کرد: هم اکنون محصولات این شرکت به بیش از ۱۰ کشور جهان صادر می‌شود، اما در حال بررسی این موضوع هستیم که یکی دو کشور مهم را برای تولید مشترک در نظر بگیریم.
وی تاکید کرد: راه‌اندازی خطوط مونتاژ در دیگر کشورها شاخص‌هایی دارد که یکی از آنها حمایت‌ها و آفرهایی (نظیر زمین رایگان، وام‌های سرمایه‌گذاری با دوره تنفس مناسب و تامین بخشی از سرمایه مورد نیاز) است که دولت متبوع ارائه می‌دهد.
این مقام مسئول شرکت صبا باتری تاکید کرد: بازار روسیه یکی از اهداف اصلی صبا باتری است و ما مصمم به ورود قوی به آن هستیم.
وی گفت: ما توانایی داریم مطابق نظر طرف روسی برای آنها به تولید محصول بپردازیم، با این حال با توجه به حضور در نمایشگاه اتومبیلیتی و اهمیت ارتباط چهره به چهره، خواهان آن هستیم تا وزارتخانه به معرفی شرکت‌های خودروساز و همچنین سایر شرکت‌هایی که نیازمند باتری هستند به ما بپردازد.
موسوی، همچنین هماهنگی بابت برگزاری یک جلسه در اتاق بازرگانی مسکو به منظور ارائه توانمندی‌های این شرکت را خواستار شد و تصریح کرد: حتی آمادگی داریم تا طی تفاهم نامه‌ای با استانداری مسکو به معرفی همه توانمندی‌های خود بپردازیم.

** تولید مشترک باتری در روسیه
در این نشست، لئونید آناتولیویچ پیچلنیکف، رئیس بخش سرمایه‌گذاری بین‌الملل وزارت سرمایه گذاری و صنعت استان مسکو نیز بر آمادگی این وزارتخانه برای معرفی متخصصان و فعالان صنعتی به شرکت صبا باتری اعلام آمادگی کرد.
وی تاکید کرد: چنانچه امکان تولید مشترک باتری در روسیه وجود داشته باشد، می‌توان زمین رایگان و وام در اختیار صباباتری قرار داد.
پیچلنیکف، همچنین خواستار ارسال و ارائه گواهینامه‌های موجود در شرکت صبا باتری و همچنین اعلام اهداف و تمایلات و نیازهای آن شرکت شد.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=1915
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

در جریان سفر رییس‌جمهور و هیات دولت به استان سمنان، «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شرکت قطعه سازی «سامفر» از نزدیک به بازدید از خطوط تولید و محصولات این شرکت پرداخت و در جریان روند تولید در این شرکت بزرگ تولیدکننده قطعات حساس خودرویی قرار گرفت.

گمرک ایران برای اولین بار با بررسی ۲۶۱ کد تعرفه، جزئیاتی از واردات اجزاء و قطعات خودرو و موتورسیکلت در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است