شرکت ایران خودرو در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی را برای توسعه خودرو‌های برقی در کشور انجام داده است همچنین، این شرکت در حال توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای شارژ خودرو‌های الکتریکی با شرکت‌های نظیر مپنا است.

تولید خودرو برقی و راه‌اندازی زیر ساخت‌های آن درایران خودرو شتاب گرفت/ بعد از «تارا برقی»، «ری‌ر‌ا برقی» مهرماه رونمایی می‌شود

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور،  توسعه خودروهای برقی در سال‌های اخیر به شدت توجه شده است. این روند به منظور کاهش آلودگی هوا، وابستگی به سوخت‌های فسیلی و افزایش بهره‌وری انرژی در حمل و نقل شهری و بین شهری آغاز شده است.

یکی از عوامل مهم در توسعه خودروهای برقی، پیشرفت تکنولوژی باتری‌ها است. با بهبود راندمان و ظرفیت باتری‌ها، خودروهای برقی قادر به طی مسافت‌های بیشتری با یک بار شارژ می‌شوند و قابلیت رقابت با خودروهای سوختی را دارند.

همچنین، توسعه شبکه‌های شارژ برقی نیز برای پذیرش خودروهای برقی بسیار حائزاهمیت است.علاوه بر این، تحقیقات و توسعه در زمینه هوش مصنوعی، رانندگی خودکار و اتصال به شبکه‌های اینترنت اشیاء (IoT) نیز در توسعه خودروهای برقی نقش مهمی ایفا می‌کند.

این فناوری‌ها به خودروهای برقی امکاناتی مانند خودرانی، ارتباطات هوشمند و اشتراک‌گذاری اطلاعات را می‌دهند. در کل، روند توسعه خودروهای برقی به منظور حفظ محیط زیست و بهره‌وری انرژی در حمل و نقل در حال پیشروی است.

الگوبرداری از خودروسازان برتر جهان
توسعه جهانی خودروهای برقی با الگوبرداری از خودروسازان برتر جهان دارای روندی پیچیده است. در سال‌های اخیر، شاهد رشد چشمگیر صنعت خودروهای برقی در سراسر جهان بوده‌ایم. خودروسازان برتر جهان مانند تسلا، نیسان، ب.ام.و و شرکت‌های دیگر در زمینه توسعه خودروهای برقی پیشرو هستند.

یکی از عوامل اصلی موفقیت این خودروسازان برتر، تمرکز بر فناوری و نوآوری است. آن‌ها از سیستم‌های پیشرفته باتری، موتورهای الکتریکی قدرتمند و سیستم‌های شارژ سریع استفاده می‌کنند. علاوه بر این، طراحی مدرن و جذاب، امکانات هوشمند و اتصال به شبکه‌های اینترنت اشیاء (IoT) نیز در خودروهای آنها وجود دارد.

الگوبرداری از خودروسازان برتر جهان در توسعه خودروهای برقی به معنای تحلیل و برداشت از تجربیات و تکنولوژی‌های آن‌ها است. این شامل مطالعه و بررسی طراحی، فناوری و عملکرد خودروهای برقی برتر، استفاده از مواد و قطعات با کیفیت بالا و بهینه‌سازی فرآیندهای تولید می‌شود.

همچنین، توسعه شبکه‌های شارژ سریع و تأمین باتری‌های با ظرفیت بالا نیز از جمله چالش‌های مهم در روند توسعه خودروهای برقی است. تضمین برقراری زیرساخت‌های لازم برای شارژ سریع و آسان، افزایش ظرفیت باتری‌ها و بهبود عمر آن‌ها از اهداف اصلی در این حوزه است.

در نهایت، همکاری بین کشورها و خودروسازان مختلف نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. تبادل دانش و فناوری، توسعه استانداردها و قوانین مشترک، اشتراک تجربیات و همکاری در زمینه تحقیق و توسعه می‌تواند به سرعت رشد صنعت خودروهای برقی در سطح جهانی کمک کند.

مهرماه؛رونمایی از نسخه برقی ری را
بر اساس این گزارش، در کشورمان نیز شرکت ایران خودرو در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی را برای توسعه خودروهای برقی در کشور انجام داده است. این اقدامات شامل تحقیق و توسعه، تولید و عرضه خودروهای برقی در بازار ایران می‌شود، که بر همین اساس، پیش بینی می‌شود در صورت ایجاد الزامات، در کمتر از دو سال آینده نخستین خودروی برقی ایران خودرو به صورت انبوه و تجاری وارد بازار شود.

یکی از اقدامات اصلی ایران خودرو در توسعه خودروهای برقی، طراحی و تولید خودروهای برقی مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته است، که همانگونه که اشاره شد، در آینده این خودروها وارد بازار خواهند شد این خودروها از سیستم‌های قدرت برقی استفاده می‌کنند و به صورت کاملاً صفر انتشار دی‌اکسید کربن عمل می‌کنند. همچنین، ایران خودرو در حال توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای شارژ خودروهای الکتریکی با شرکت‌های نظیر مپنا است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است، ایران خودرو در مهر ماه از نسخه برقی محصول «ری را» رونمایی کند، همچین از پاییز امسال برنامه ریزی برای تامین قطعات این خودرو را آغاز خواهد شد و طبق برنامه طی ۱۸ ماه تا دو سال این خودرو را به تولید انبوه خواهد رسید.

همچنین ایران‌خودرو قصد دارد، با همکاری دولت و وزارت صمت، با اختصاص صرفه‌جویی حاصل از کاهش مصرف سوخت به تولید خودروی برقی، سالانه ۱۰ هزار دستگاه تاکسی برقی تولید کند که این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بعد از تارا برقی، نسخه هیبریدی تارا 
از سویی یکی دیگر از برنامه‌های ایران خودرور، تولید خودروهای هیبریدی است، بر این اساس و بعد از رونمایی از نسخه برقی تارا در سال گذشته، نمونه اولیه تارای هیبریدی ایران خودرو ظرف ۱۶ ماه آینده به تولید خواهد رسید.

بر همین اساس تارا برقی قدرت ۱۶۰ اسب بخاری و گشتاور ۳۰۰ نیوتون-متری دارد و با یک‌بار شارژ می‌تواند مسافت ۳۰۰ کیلومتری را طی کند. این خودرو از قابلیت شارژ سریع ۲۰ دقیقه‌ای سود می‌برد. گفته می‌شود که تارا در نسخه برقی به منظور خدمت‌رسانی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی تولید خواهد شد و سازمان تاکسی‌رانی یکی از مشتریان اصلی این خودرو خواهد بود.

تیراژ اولیه مناسب برای این پروژه سالانه بیشتر از ۵ هزار دستگاه عنوان شده، البته ایران خودرو در افق بلند مدت تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی برقی را در دستور کار خود قرار داده است.در واقع هدف نهایی از تولید خودرو برقی رسیدن به خودکفایی و ایجاد ارزش افزوده است. در این عرصه ایران خودرو هیچ‌گاه به دنبال واردات قطعات نخواهد بود، چرا که توانمندی‌های گروه مپنا و گروه صنعتی ایران خودرو در حوزه تولید خودرو و ایجاد زیرساخت شارژ برخی اثبات شده است.

بر همین اساس با توجه به توافقی که بین شرکت ایران خودرو و گروه مپنا صورت گرفته، مپنا شروع به نصب جایگاه‌های شارژ خودروهای برقی کرده که این موضوع به صورت آزمایشی و در چند نقطه در شهر تهران آغاز شده و به تدریج در شهرهای بزرگ دیگر کشور نیز این موضوع عملیاتی شده است، بنابراین می‌توان گفت، ایران‌خودرو همزمان که در زمینه تولید و واردات خودروهای برقی نقش فعالی را برعهده گرفته، در زمینه ایجاد و راه‌اندازی زیر ساخت‌های لازم برای تردد خودروهای برقی در کشور نیز به صورت عملی وارد که اثرات اولیه آن در شهر تهران قابل مشاهده است.

واردات ۶ هزار خودروی برقی توسط ایران خودرو
ایران خودرو علاوه بر تولید خودروهای برقی، در زمینه واردات این نوع محصولات نیز اقدام کرده، بر همین اساس، قرار است تا پایان امسال ۶ هزار خودروی برقی از شرکت دانگ فنگ چین و همچنین تعدادی هایمای برقی توسط ایران خودرو وارد شود.

در همین رابطه عباس علی‌آبادی وزیر صمت نیز گفته است: واردات خودروهای برقی که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارند، در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهند بود، که در این زمینه شرکت ایران‌خودرو پیشقدم شده است، همچنین از سال آینده خودروهای برقی به‌صورت انبوه برای مردم عرضه خواهد شد که در این زمینه دو شرکت از جمله ایران‌خودرو در ساخت خودروهای برقی از بقیه جلوتر هستند.

منبع: تیتر۲۰


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2001
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

درحالیکه شنیده شده بود سامانه یکپارچه خودرو به طور کامل حذف شده و عرضه خودرو به صورت مستقیم توسط خودروساز صورت می گیرد، اکنون زمزمه هایی از دور سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو شنیده می شود. ظاهرا دور سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو در شرایطی برگزار می شود که ایران خودرو و سایپا از تعهدات خود عقب هستند و این دو شرکت غایبین اصلی این دور سامانه خواهند بود.

گروه خودروسازی سایپا و گروه مپنا با هدف استفاده از فناوری‌های نوین و برقی‌سازی خودروهای سواری و تجاری گروه سایپا،‌ تفاهم‌نامه تولید و تامین سلول و باتری پک خودروهای برقی را امضاء کردند.

یکی از واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با ساخت سنسور اکسیژن یکی از چالش‌های خودروسازان داخلی را رفع کرد.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: با بلاتکلیفی موجود در تامین نقدینگی زنجیره خودروسازی و قطعه سازان، به نظر می‌رسد افزایش تیراژ ۳۰ درصدی مد نظر خودروسازان تا پایان سال محقق نخواهد شد.

یک کارشناس صنعت خودرو نسبت به بروز بحران در صنعت خودرو و قطعه‌سازی هشدار داد و تاکید کرد که ما ممکن است در آینده نزدیک، دچار توقف خطوط تولید شویم.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور  گفت: استراتژی و برنامه مشخصی برای تولید خودروهای برقی سواری و تجاری در کشور وجود ندارد، در حالی که گام نخست برای تحقق این مهم در کشور است.

اندیشکده امیرکبیر در تحلیلی اعلام کرد: قیمت فروش عمده خودروهای سایپا و ایران خودرو نظیر کوییک و پژو پارس ارزان‌تر از ارزان‌ترین خودروهای خارجی است، البته این به معنای سوء مدیریت و اهمال کاری در ایران خودرو و سایپا نیست.

بر اساس آمار و ارقامی که رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه در سال گذشته اعلام کرد، در ایران سالیانه حدود ۱۰۰ میلیارد دلار یارانه پنهان انرژی در بخش‌هایی نظیر برق، بنزین، گازوئیل و…، از سوی دولت به مردم داده می‌شود. که رقم بسیار هنگفتی است.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: اکنون رقبای ایران در بازار قطعات روسیه، ترکیه و چین هستند؛ اما مزیت نزدیکی مسیر، ایران را در اولویت قرار داده و حل مشکل تبادلات بانکی، مسیر فعالیت را هموار‌تر کرده است.

در شرایطی که خودروسازان جهان نزدیک به دهه است که در حال تحقیق و توسعه خودروهای برقی هستند و کشوری مانند چین نیز در این میان تبدیل به پیشتاز این عرصه شده است اما خودروسازان ایرانی با محصولاتی نظیر خودرو ریرا برقی و خودرو تارا برقی تازه در ابتدای این مسیر قرار دارند. توسعه خودروهای برقی نیازمند یک حمایت همه جانبه از سوی نهادهای مختلف از شهرداری‌ها تا سیستم بانک‌داری و نهادهای دولتی است.

در مرداد سال ۱۴۰۲ شاخص فروش رشته فعالیت خودرو و قطعات برمبنای شرکتهای بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش ۳۰.۵درصدی و نسبت به ماه قبل کاهش ۴۱.۸درصدی داشته است.

بیش از یک دهه است که صنعت خودروسازی با قیمت گذاری دستوری برای خودروهای تولیدی بخش دولتی دست و پنچه نرم می کند و به تازگی این موضوع به خودروهای تولیدی بخش خصوصی نیز سرایت پیدا کرده است. تصدی گری دولت تنها در بخش قیمت گذاری نبوده و اکنون نحوه فروش را هم به خودروساز دیکته می کند. بدین ترتیب عملا خودروساز هیچ اختیاری از خود در زمینه قیمت گذاری و تعیین شرایط فروش نداشته و تمام دستورها از سوی دولت دیکته می شود. همین سیاست های غیرکارشناسی و غلط دولت در این سالها ضربه سنگینی به قطعه سازان و خودروسازان زده و اکنون در شرایط بسیار بحرانی به سر می برند.

عضو هیات مدیره انجمن همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: بن‌بست قیمت‌گذاری دستوری همراه با زیان انباشته ایران‌خودرو و سایپا، خودروسازی و قطعه سازی را را به بحران نزدیک کرده است.

 عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به رقابت سرسخت ایران و چین در بازار قطعه و خودرو روسیه اظهار داشت: با توجه به قیمت تمام شده بالا قطعات خودرو در ایران قاعدتا قطعه سازان چینی سهم بیشتری در بازار روسیه خواهند داشت. مگر اینکه دولت شرایط را برای افزایش توان رقابتی صنعتگران کشور در روسیه فراهم کند.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: در صورتی که دو موضوع اساسی قیمت‌گذاری دستوری و مدیریت دولتی از سر صنعت خودروسازی برداشته شود، این صنعت حال و روز بهتری خواهد داشت. این در حالی است که در شرایط فعلی همگان بر طبل واردات می‌کوبند و تامین ارز مورد نیاز این صنعت، خود چالش و سوالی اساسی است.

با وجود پتانسیل بسیار بالای صنعت قطعه سازی و خودروسازی در ایران، این صنعت به دلیل سیاست های غلط دولت های پیشین و فعلی عقب مانده است. اما این عقب ماندگی نباید باعث شود که ما به این صنعت پشت کنیم و کمر به نابودی آن ببندیم. چراکه داشتن صنعت خودروسازی که خود یکی از صنایع پیشران است، آرزوی بسیاری از کشورهای دنیاست و کشورهای همسایه است.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور، در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح اساسی‌ترین مشکلات و چالش‌های بحران زا در صنعت قطعه سازی کشور، خواستار جلسه‌ای حضوری با وزیر صنعت جهت تبیین این شرایط شده است.

امروز دارا بودن واحد‌های تحقیق و توسعه برای شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی از اهمیت بسزایی برخوردار است، زیرا این واحد‌ها در زمینه توسعه محصول می‌توانند بسیار مثرثمر باشند و قطعه‌سازان را با تکنولوژی‌های روز مجهز سازند.

بررسی صورت‌های مالی تلفیقی ایران‌خودرو و سایپا از سال ۹۷ به این سو نشان می دهد که هزینه تمام شده تولیدات این شرکت ها بیش از مبلغ حاصل شده از فروش محصولاتشان بوده است.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: با توجه به عدم تدوین شیوه‌نامه تامین قطعات خودروهای وارداتی، واردات خودرو و قطعه خواهیم داشت.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به‌منظور رشد کلان اقتصادی در کشور و دستیابی به مواهب توسعه، ناگزیر از رشد فناوری و دانش فنی تولید هستیم.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور گفت: با پایان یافتن سناریوی قرعه‌کشی خودرو از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم، ‌تغییرات گسترده‌ای انجام شد که مهمترین آن حذف قرعه‌کشی و ایجاد سامانه یکپارچه برای تخصیص نوبت حتی به متقاضیان واقعی خودرو بود. اختلاف قیمت خودرو در بازار و کارخانه رو به کاهش است و تداوم می‌یابد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است