مدیر تیم توسعه نرم‌افزار مرکز تحقیقات شرکت کروز در گفت و گوبا تیتر ۲۰ خبر داد:

امروز دارا بودن واحد‌های تحقیق و توسعه برای شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی از اهمیت بسزایی برخوردار است، زیرا این واحد‌ها در زمینه توسعه محصول می‌توانند بسیار مثرثمر باشند و قطعه‌سازان را با تکنولوژی‌های روز مجهز سازند.

 هدفگذاری صادرات ایربگ به روسیه در فاز اول

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، در این رابطه مدیر تیم توسعه نرم‌افزار مرکز تحقیقات شرکت کروز در گفتگویی با اشاره به اینکه این مرکز از سال ۹۰ شروع به فعالیت کرده است، گفت: در حال حاضر حدود ۱۲ سال است که فعالیتمان را به صورت جدی شروع کرده‌ایم و تقریبا در تمامی ای‌سی‌یوهایی که در خودروهای بازار ایران استفاده می‌شود، ما طراحی‌ و سبد محصول خودمان را داریم.

حمید حسین‌زاده با اشاره به مهندسی معکوسی که در مرکز تحقیقات شرکت کروز انجام می‌شود، اظهار داشت: به‌صورت کلی ما محصولاتی را که طراحی می‌کنیم، عمدتا کل طراحی را خودمان انجام می‌دهیم هم دانش سخت‌افزارش را داریم، هم دانش نرم‌افزارش را، در سال‌های ابتدای شروع کارمان در بعضی از محصولات که هنوز آن دانش به صورت کامل داخلی نشده بود، ما برای شناسایی، بحث مهندسی معکوس را انجام داده‌ایم.
وی اظهار کرد: بعد از شناسایی و طراحی سیستم، ما، طراحی اختصاصی را مطابق با خواسته خودروساز تیون می‌کنیم، آن محصولی که بنچ مارک و مهندسی معکوس کردیم را مطابق با نظر خودروساز تیون و داخلی‌سازی می‌کنیم و به نوعی یک فرآیند بازطراحی را انجام می‌دهیم که بتوانیم کیفیت محصول را حفظ و ارتقاء دهیم.

مدیر تیم توسعه نرم‌افزار مرکز تحقیقات شرکت کروز ادامه داد:از ابتدا که مهندسی معکوس انجام می‌دهیم تا انتهای کار که تست است، ‌باید تحت کنترل باشد که بتوانیم کیفیت کار را حفظ کنیم. از سویی چون تیراژ تولید بالاست، نمی‌توانیم بدون تنظیم کیفیت، محصول را وارد بازار کنیم. در این رابطه معضلات برگشت محصول خیلی بیشتر از هزینه‌ای است که ما در ابتدای کار صرف می‌کنیم برای این‌که محصول را کاملا دانش آن را داخلی سازی کنیم.

حسین زاده با اشاره به محصولاتی که در این مرکز داخلی‌سازی شده است، بیان کرد: تعداد محصولاتی که زیاد است و من اگر بخواهم به تفکیک بیزینس، نام ببرم، اسامی طولانی می‌شود، به عنوان مثال محصول ایربگ ما در سال ۹۸ اولین نسلش وارد بازار شد که ما در سال اخیر تقریبا توانستیم به آن را توسعه و ارتقاء دهیم هشت،که از جمله این پیشرفت‌ها این است که تصادف از بغل را هم تشخیص دهیم. همچنین در قسمت مالتی مدیا، جلو آمپر،ایمبولایزر، در تمام ان‌سی‌یوهای الکترونیکی که در مارکت استفاده می‌شود، ما سبدی از محصول داریم.

این فعال صنعت قطعه سازی با اشاره به داخلی سازی ایربگ، گفت: محصول ایربگ کروز به طور کامل دانش آن بومی شده، نسل اول ایربگ داخلی‌سازی شده در سال ۹۸ وارد بازار شد و فاز توسعه محصول از سال ۹۲ آغاز کردیم. ما حدود هفت سال کار مداوم انجام دادیم تا توانستیم نسل اول ایربگ را به تولید برسانیم و از آن موقع کار را ادامه دادیم که در حال حاضر بر روی توسعه آن کار می‌کنیم، همینطور برای  صادرات در فاز اول نیز بازار روسیه  مدنظر را قرار دادیم و این مسئله در حال اقدام است.

وی با اشاره به اینکه نسل جدید ایربگ‌های کروز در تیراژ بالا به تولید رسیده، خاطر نشان کرد: در محصولات ایران خودرو و سایپا از سال ۹۸ این ایربگ‌ها به کار می‌رود و مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

مدیر تیم توسعه نرم‌افزار مرکز تحقیقات شرکت کروز با اشاره به صرفه‌جویی ارزی صورت گرفته توسط این قطعه‌ساز، اضافه کرد: ما در تمام این ۱۲ سال هر محصولی که داخلی سازی کردیم، طبیعتا ارزبری آن قطع شده و فقط تهیه کامپوننت است که به هر حال آی‌سی‌یوهایی مثل میکرو کنترل‌ها، پردازنده‌ها، درایورهای جریان بالا که این‌ها باید خریداری شود، ولی از نظر دانش مهندسی کاملا داخلی شده است و ارز دیگر بابت آن از کشور خارج نمی‌شود.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه درصد داخلی‌سازی قطعات هر محصول با دیگری متفاوت است، گفت: باید به این نکته مهم اشاره کرد که از نظر توانایی تقریبا ای‌سی‌یویی در خودرو وجود ندارد که ما دانش طراحی آن را نداشته باشیم. البته موارد نادری نیز وجود دارد، ولی می‌توان گفت بالای ۸۰ تا ۹۰ درصد محصولات را ما به صورت داخلی طراحی می‌کنیم.به بیان دیگر توانایی داخلی‌سازی در هر خودرو متفاوت است و گروه کروز به لحاظ توان داخلی سازی قادر به تامین تمامی قطعات ECU عرضه شده در بازار افترمارکت ایران بوده و در این زمینه صاحب دانش است.

لازم به ذکر است شرکت کروز درابتدا مرکز تحقیق و توسعه  را راه اندازی کرد و در ادامه و از سال ۱۳۹۹ این مجموعه به مرکز تحقیق و نوآوری ارتقا یافته است.

منبع: تیتر۲۰


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2015
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

قطعه سازانی که برای تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته خود نیازمند واردات هستند، ضروری است به سرعت با تکمیل عملکرد سال های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در سامانه جامع تجارت، به ثبت پیش بینی برنامه تولید خود در سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه اقدام و سپس از سوی ادارات کل صمت استان مربوطه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

شرکت ساپکو با ارسال نامه رسمی به انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اعلام کرد: تمام سازندگان قطعات خودرو کشور لازم است حداکثر تا ۱۱ خردادماه اطلاعات ثبت سفارش مرتبط با نیاز ایران خودرو را در سامانه جامع تجارت بارگذاری کنند.

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

بعد از پیگیری برخی رسانه‌ها در خصوص حجم بالای تخصیص ارز به مونتاژکاران و عدم کاهش التهابات بازار خودرو، وزیر صمت تیم کارشناسی را به جهت بررسی فرایندهای مذکور تعیین کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان برگزاری مراسم «اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی نمونه کشور و تجلیل از بانوان کارگر»، از رضا رضایی کارآفرین برتر کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تمجید کرد.

کارآفرین برتر کشور و عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: نیروی انسانی به‌ویژه کارگران با برخورداری از آموزش‌های مداوم، با ارتقای بهره‌وری و کیفیت کار در بنگاه‌ها، توان تولید را بالا می‌برند و یک سرمایه به معنای واقعی کلمه هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی «ایران اکسپو» با بیان اینکه در تولید خودرو نامدار هستیم، گفت: برخی کشورهای اروپایی طالب خودروهای ایرانی هستند.

انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به اندازه‌ تولید ۲ میلیون خودرو، ظرفیت تولید در داخل داریم، اما از آنجایی که در واردات، سودی وجود دارد که در تولید نیست، بخش زیادی به سمت واردات می‌روند.

وزیر صمت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای برای صنعت خودرو در سال جاری، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو برای امسال خبر داده و اعلام کرد که در حال حاضر تیراژ روزانه تولید خودرو به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است.

با انتشار آمار رسمی گمرک با عنوان ۱۰۰ واردکننده برتر کشور در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که پنج خودروساز اصلی بخش خصوصی در این جمع حضور پررنگی دارند.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است