خودروی برقی تمام داخلی نیازمند حمایت؛

در شرایطی که خودروسازان جهان نزدیک به دهه است که در حال تحقیق و توسعه خودروهای برقی هستند و کشوری مانند چین نیز در این میان تبدیل به پیشتاز این عرصه شده است اما خودروسازان ایرانی با محصولاتی نظیر خودرو ریرا برقی و خودرو تارا برقی تازه در ابتدای این مسیر قرار دارند. توسعه خودروهای برقی نیازمند یک حمایت همه جانبه از سوی نهادهای مختلف از شهرداری‌ها تا سیستم بانک‌داری و نهادهای دولتی است.

خودرو ریرا برقی و خودرو تارا برقی چگونه به سرانجام می‌رسد؟
به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، در ماه گذشته دو رویداد بزرگ خودرویی در کشور برگزار شد که در هر دو رویداد هم شاهد حضور خودروهای برقی تولید داخل بودیم.
حضور خودروهای برقی تولید داخل در چنین برنامه‌های نشان می‌دهد، هرچند تازه در ابتدای مسیر توسعه خودروهای برقی قرار داریم اما به دلایل فنی و تکنولوژی، می‌توانیم حرف زیادی در این حوزه داشته باشیم.
گروه صنعتی ایران خودرو به واسطه شرکت دانش بنیان جتکو از سال‌ها پیش در حال کار روی نسخه برقی خودرو تارا بوده است و حالا خودرو ریرا نیز در آستانه برقی شدن قرار دارد اما نکته حائز اهمیت اینجاست که توسعه خودروهای برقی تنها به خواست و فعالیت خودروسازان میسر نیست.

ریرا

موفقیت خودروهای برقی بدون حمایت نهادهای بالادستی و حاکمیتی قطعا محکوم به شکست خواهد بود. لزوم حمایت همه جانبه از خودروهای برقی موضوعی است که در کشورهای مختلف تجربه شده است و هر کشوری به فراخور شرایط، در حال حمایت از خودروسازان در تولید خودروهای برقی است.
حتی در کشورهای اروپایی که معتقد به کمترین میزان دخالت در صنایع وجود دارد هم شاهد حمایت تمام قد از خودروسازان و خریداران خودروهای برقی با انواع و اقسام مشوق‌ها و تسهیلات ویژه هستیم.
در ایران اما با وجود تجاربی که از کشورهای پیشتاز در تولید خودروهای برقی در دسترس است، تا امروز حمایت آنچنانی از این حوزه به عمل نیامده است در حالی که اگر خواهان فراگیری خودروهای برقی در سیستم حمل و نقل عمومی و میان اقشار مختلف هستیم باید زودتر دست به کار شویم.

تارا برقی

 

خودروسازان در این حوزه به وظیفه خود که همان توسعه خودروهای برقی بود عمل کردند و خودرو تارا و خودرو ری‌را برقی آماده ورود به بازار در آینده‌ای نزدیک است اما همچنان زیرساخت‌های استفاده از خودروی برقی فراهم نیست.
هر چند وزارت صمت در دوره وزیر جدید دست به نصب جایگاه شارژ خودرو برقی زده است اما تعداد این جایگاه‌ها هنوز به اندازه‌ای نرسیده است که خیال خریداران خودروهای برقی را از شارژ خودرو آسوده سازد.
از سوی دیگر باوجود صحبت از ارائه تسهیلات به خریداران وسایل نقلیه برقی هیچ مصوبه و الزام قانونی برای ورود شبکه بانکی به این حوزه تصویب نشده است.
مسیری که ایران خودرو در تولید خودروهای برقی از سال‌های گذشته آغاز کرده نیازمند پیش زمینه‌هایی است که تامین آن از توان این شرکت خارج است.
تصویب طرح‌های حمایتی، اختصاص منابع ویژه در توسعه خودروهای برقی، لزوم ارائه تسهیلات ویژه به تولیدکنندگان و خریداران و … از جمله حمایت‌های بالادستی است که ایران خودرو در ادامه این مسیر نیاز خواهد داشت.
تامین نیاز بازار به خودروهای برقی از تولیدکنندگان داخلی راهکاری مقرون به صرفه نسبت به واردات خودرو برقی است به خصوص که منابع زیادی در کشور برای تامین مواد اولیه آن وجود دارد.
منتهی ادامه این مسیر نیازمند ورود و حمایت تمام قد نهادهای دولتی و حاکمیتی به این موضوع است. توسعه خودروهای برقی هرچند پیشرفت‌های زیادی را تجربه کرده اما هنوز در ابتدای مسیر است و به واسطه ماهیت نوپایی که دارد می‌تواند عقب ماندگی صنعت خودرو در حوزه پیشرانه‌های احتراق داخلی را جبران کند منتهی به شرطی که مسئولان به درک این مسئله مهم برسند.
منبع: پرشین خودرو

لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2055
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت، گفت: در سال جاری حدود ۷۴۲ هزار دستگاه خودروی سواری بصورت عبور مستقیم و کامل تولید شده که در مقایسه با ۶۲۱ هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال، رشد ۲۰درصد را نشان می دهد.

امیرحسین جلالی، عضو هیات رییسه انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است: دولت هیچ وقت تولیدکننده خوبی در هیچ کجای دنیا نبوده است.

در بازدیدی که رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ریاست‌جمهوری از شرکت ایران خودرو داشت، توافق‌نامه همکاری برای ایجاد دفتر طراحی خودروی برقی بین این مرکز و شرکت ایران خودرو منعقد شد.

رئیس هیات مدیره تعاونی تأمین نیاز قطعه‏‬ سازان کشور در یادداشتی به بررسی سیر تکوین صنعت خودروسازی در جهان پرداخت.

در حالی‌که بیش از پنج‌ماه از صدورمجوز ورود خودروهای کارکرده از سوی مجلس می‌گذرد ، اما هنوز آیین‌نامه‌ای در این خصوص ابلاغ نشده است. تامین ارز و ارائه خدمات پس از فروش دو مانع بزرگ در این زمینه است. در بسیاری از کشورها، نمایندگی خودروسازان به ارائه خدمات پس از فروش کارکرده‌ها می‌پردازند حال آنکه در ایران بعد از توقف واردات، بسیاری از نمایندگی‌ها منحل شده‌اند.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است که ریشه همه عیوب موجود در صنعت خودروسازی از جمله زیان انباشته خودروسازان و قیمت تمام شده تولیدات، به مشکل تصدی‌گری دولت بازمی‌گردد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت گفت: اگر بخواهیم به سمت بازار برقی‌سازی خودروها برویم باید بگویم این بازار ما است و اگر می‌خواهید این بازار را در اختیار شما قرار دهیم دیگر روش‌های سی‌کی‌دی و اس‌کی‌دی معنا ندارد و باید به طراحی مشترک فکر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که تا پایان سال زیرساخت های شارژ ٢٠٠ تا ٣٠٠ هزار تاکسی فراهم می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: با برداشته شدن بزرگترین شرط واردات خودروهای کارکرده و دست دوم که داشتن نمایندگی آن خودروها بود، سیاستگذاران صنعت خودرو در عمل قاچاق تجهیزات و لوازم یدکی این خودروها را توسعه و رونق می‌دهند.

درحالیکه ۸ ماه از سال جاری گذشته، مطالبات معوق قطعه سازان از خودروسازان همچنان به قوت پاربرجاست و بدعهدی خودروسازان در زمینه پرداخت مطالبات همچنان ادامه دارد.

رییس انجمن همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: در صورتی که دولت دست از مدیریت خودروسازی و قیمت‌گذاری دستوری در این صنعت بردارد، ۹۰ درصد مسائل و مشکلات خودروسازی کشور حل و فصل خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی از تامین یک میلیارد یورو ارز برای واردات خودروهای برقی خبر داد.

مطالبات قطعه‌سازان به‌قدری افزایش یافته که دیگر آن‌ها توان ادامه فعالیت ندارند. در این بین به‌رغم دستور وزیر صمت، خودروسازان هم اراده‌ای برای تسویه بدهی‌های خود ندارند. به نظر می‌رسد بحران زنجیره تأمین به تهدید جدید برای تولید خودرو در ایران تبدیل شده است.

رئیس انجمن صنعت موتورسیکلت ایران اعلام کرد: صنعت تولید موتورسیکلت در ایران هیچگونه تفاوتی با دنیا ندارد. علت هم این است که اداره استاندارد ایران نظارت جدی و دقیقی بر این صنعت دارد.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت از تداوم واردات خودرو‌های برقی حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت بعد از آن محصولات برقی داخلی تجاری‌سازی و عرضه می‌شوند.

تولید خودرو و قطعات در مهر امسال نسبت به مهر سال گذشته، طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس سقوط ۳۲.۱ درصدی را تجربه کرده است، در حالی که در فروردین امسال تولید خودرو و قطعات نسبت به سال گذشته رشد ۴۰.۱ درصدی داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر ایران بخواهد صنعتی شود باید خودروساز باشد و این بخش صنعتی ایران و نیازمند توجه بیشتر است.

بیست و سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو عصر چهارشنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد آغاز به کار کرد.

معاون وزیر صمت و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: تامین منابع نقدینگی از مهم ترین دغدغه تولیدکنندگان قطعات خودرو کشور است که برای تحقق آن برنامه های ویژه ای در دستور کار است.

وزیر صمت با اعلام اینکه “در زمان حاضر ‌تشخیص قیمت‌گذاری خودرو به‌عهده شورای رقابت است”، افزود: البته در چشم‌انداز می‌خواهیم رقابت در تولید خودرو به‌گونه‌ای باشد که نیازی به قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت نباشد و این خواست ما و دولت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از غرفه گروه صنعتی ایران‌خودرو در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو، بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی در توسعه خودروهای برقی تاکید کرد.

شرکت ‌های خودروسازی داخلی و برخی از شرکت های وارد کننده خودرو در دومین نمایشگاه تحول خودرو حضور پیدا کردند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است