عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان همگن:

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: با بلاتکلیفی موجود در تامین نقدینگی زنجیره خودروسازی و قطعه سازان، به نظر می‌رسد افزایش تیراژ ۳۰ درصدی مد نظر خودروسازان تا پایان سال محقق نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «بابک کریمخان» در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: از ابتدای امسال برنامه افزایش ۳۰ درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته از سوی خودروسازان اعلام شد.

وی بیان‌داشت: قطعه سازان از همان ابتدا اعلام کردند که با توجه به برنامه ریزی افزایش ۳۰ درصدی تیراژ و با در نظر داشتن متوسط تورم ۳۰ درصدی، ۶۰ درصد نقدینگی بیشتری نسبت به سال گذشته مورد نیاز است که در صورت تامین نشدن، ما را به اهداف تعریف شده نخواهد رساند.

کریمخان ادامه‌داد: متاسفانه شرایطی که پیش بینی می شد اتفاق افتاد و نقدینگی مد نظر تامین نشد، علاوه بر آن خودروسازان نیز نتوانستند محصولات‌شان را با قیمت مد نظر بفروشند و زیان کردند. بر این اساس عملکرد دولت در زمینه ثابت نگه داشتن قیمت خودرو و متوقف شدن فروش آنها سبب شد تا پرداخت مطالبات قطعه سازان به دشواری انجام شود و در عمل دود این مشکل به چشم قطعه ساز رفت.

وی گفت: امروز مطالبات سر رسید شده قطعه سازان از خودروسازان به بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان رسیده و مطالبات «صفر روزه» به بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان بالغ شده است.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تصریح کرد: با این اوصاف که نقدینگی خودروسازان در جریان نیست، قطعه سازان نیز در اولویت تامین مالی نخواهند بود و افزایش تولید قطعات اتفاق نخواهد افتاد.

وی یادآور شد: در سال های گذشته، بخشی از تامین نقدینگی از طریق بانک ها انجام می شد، اما امروز در این زمینه نیز با دشواری مواجهیم، حد اعتباری ها از سال گذشته هم کمتر شده و بانک‌ها جلوی تسهیلات را بسته‌اند؛ بر این اساس دسترسی به منابع مالی بانکی نیز مقدور نیست.

کریمخان تصریح کرد: همه این اتفاقات دست به دست هم داده و افزایش تولید مدنظر خودروسازان اتفاق نخواهد افتاد؛ اتفاقاتی که امروز تبدیل به یک کلاف سردرگم شده و همه؛ اعم از خودروساز، قطعه ساز و مشتریان را اذیت می‌کند.

وی اظهار داشت: دولت به دلیل تاثیرات تورمی با افزایش قیمت خودرو مخالف است، این در حالی است که افزایش قیمت به افزایش تولید و عرضه خودرو کمک خواهد کرد و در ادامه به کاهش تورم خواهد انجامید.

این عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان همگن تصریح کرد: در حالی که همه ورودی خودروسازی (اعم از مواد اولیه، اجزا و قطعات) به نرخ آزاد و بر اساس نرخ های فوب خلیج فارس تعیین می شود، اما در مقابل قیمت محصول نهایی (خودرو) دستوری است و امیدواریم که گشایشی در این زمینه ایجاد شود.

وی اظهار داشت: وقتی گردش کار خوب نباشد، توسعه ها کند شده و اشتغال کاهش می یابد، یا دست‌کم افزایش نمی یابد، این در حالی است که یکی از شروط توسعه، درگیر نبودن با مسائل عادی و جاری از سوی تولیدکنندگان است.

نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۳

کریمخان به اشاره به دومین حضور قطعه سازان ایرانی در قالب پاویون در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۳، تصریح‌کرد: با توجه به مشکلات نقدینگی و سایر فشارها از داخل، تمرکز روی بازارهای خارجی و صادراتی برای قطعه سازان سخت می شود.

وی تاکید کرد: فعالیت نمایشگاهی نیازمند استمرار، مداومت در کار و پیگیری برای کسب مشتریان است.

عضو هیات مدیره صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور خاطرنشان کرد: ‌در صورتی که مشکلاتی همچون نقل و انتقال پول، مباحث صادراتی، دریافت ارز و قابلیت تبادل ریال- روبل کاهش یابد، گردش کار بهتری در بین تجار و تولیدکنندگان دو کشور اتفاق افتاده و شرایط بهتری را در امر صادرات شاهد خواهیم بود.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2085
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

قطعه سازانی که برای تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته خود نیازمند واردات هستند، ضروری است به سرعت با تکمیل عملکرد سال های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در سامانه جامع تجارت، به ثبت پیش بینی برنامه تولید خود در سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه اقدام و سپس از سوی ادارات کل صمت استان مربوطه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

شرکت ساپکو با ارسال نامه رسمی به انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اعلام کرد: تمام سازندگان قطعات خودرو کشور لازم است حداکثر تا ۱۱ خردادماه اطلاعات ثبت سفارش مرتبط با نیاز ایران خودرو را در سامانه جامع تجارت بارگذاری کنند.

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

بعد از پیگیری برخی رسانه‌ها در خصوص حجم بالای تخصیص ارز به مونتاژکاران و عدم کاهش التهابات بازار خودرو، وزیر صمت تیم کارشناسی را به جهت بررسی فرایندهای مذکور تعیین کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان برگزاری مراسم «اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی نمونه کشور و تجلیل از بانوان کارگر»، از رضا رضایی کارآفرین برتر کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تمجید کرد.

کارآفرین برتر کشور و عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: نیروی انسانی به‌ویژه کارگران با برخورداری از آموزش‌های مداوم، با ارتقای بهره‌وری و کیفیت کار در بنگاه‌ها، توان تولید را بالا می‌برند و یک سرمایه به معنای واقعی کلمه هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی «ایران اکسپو» با بیان اینکه در تولید خودرو نامدار هستیم، گفت: برخی کشورهای اروپایی طالب خودروهای ایرانی هستند.

انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به اندازه‌ تولید ۲ میلیون خودرو، ظرفیت تولید در داخل داریم، اما از آنجایی که در واردات، سودی وجود دارد که در تولید نیست، بخش زیادی به سمت واردات می‌روند.

وزیر صمت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای برای صنعت خودرو در سال جاری، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو برای امسال خبر داده و اعلام کرد که در حال حاضر تیراژ روزانه تولید خودرو به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است.

با انتشار آمار رسمی گمرک با عنوان ۱۰۰ واردکننده برتر کشور در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که پنج خودروساز اصلی بخش خصوصی در این جمع حضور پررنگی دارند.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است