همکاری مشترک در زمینه تست و تولید مشترک خودرو و قطعات آن در نشست میان معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت ایران و رئیس انستیتو نامی روسیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همکاری مشترک ایران و روسیه در تست و تولید مشترک خودرو و قطعات

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، نشست «منوچهر منطقی» معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با «فیودور نظروف» رئیس، «نیکولای اشمیت» معاون بازاریابی و «ولادیمیر توفیمنکو» مشاور رئیس انستیتو نامی روسیه برگزار شد.

در این نشست که مدیران دو مجموعه خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا هم حضور داشتند، در خصوص «همکاری انستیتو نامی با گروه‌های صنعتی ایران‌خودرو و سایپا»، «انجام استانداردهای محصولات ایران‌خودرو و سایپا توسط انستیتو نامی که تاییدیه ‎مارک اروپا را دارد»، «کاهش هزینه‌ها برای صادرات محصولات ایران‌خودرو و سایپا به روسیه» و «تلاش برای ایجاد فرصت‌های رقابتی و تلاش برای رقابت با محصولات کشورهای دیگر در روسیه» بحث و تبادل نظر انجام شد.

در ابتدای این نشست «نیکولای اشمیت» معاون بازاریابی انستیتو نامی، درباره اقدامات این مجموعه در راستای تست خودرو و قطعات آن و صدور تاییدیه توضیحاتی را ارائه داد و اعلام کرد: این انستیتو یک مرکز بزرگ برای تست کامل خودروهای خودران که همه حالت‌ها برای خودرو که باید در آن لحاظ شده باشد را انجام می‌دهد.

«فیودور نظروف» رئیس انستیتو نامی روسیه هم در ادامه با اشاره به اینکه بازار خودرو و صنعت خودروسازی ایران درحال پیشرفت است و پتانسیل همکاری دوجانبه خوبی در آن وجود دارد، گفت: انستیتو نامی ۱۱۵ کیلومتر خطوط تست انواع خودرو، سه‌هزار اندازه‌گیری تست و ۴۰ مسیر مختلف برای انجام تست‌های مختلف خودرو و قطعا خودرو با فعالیت بیش از ۵۰۰ نفر در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه انستیتو نامی، موسسه‌ای پیشرو در حوزه صنعت خودرو روسیه است که مرکزی دولتی بوده و روی توسعه و گسترش فعالیت‌های خودرویی مجهز شده است، افزود: این مرکز، مجموعه بزرگی برای تست خودروی برقی و همچنین پروژه بزرگی برای ایجاد مرکز تست خودروهای خودران دارد.

رئیس انستیتو نامی روسیه با تاکید بر اینکه آمادگی همکاری مشترک کلی با شرکت‌های ایرانی از جمله خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو در زمینه‌های علمی، طراحی خودرو، تست خودرو و غیره را داریم، تاکید کرد: علاقه‌مند هستیم که در زمینه طراحی، تولید، تست و ساخت خودرو و قطعات خودرو با شرکت‌های ایرانی همکاری کنیم.

وی با بیان اینکه همه تست‌ها و مجوزها برای ورود خودرو به روسیه در انستیتو نامی انجام می شود، اضافه‌کرد: موسسه ما یک موسسه کاملا دولتی است و مرکز تجاری نیست که بخواهیم به درآمدزایی متمرکز شویم، به‌همین دلیل مجوزهای ایمنی خودرو برای واردات خودرو به کشور روسیه به این موسسه اعطا شده است.

نظروف همچنین اعلام کرد: تست‌های خودرو و قطعات خودرو انستیتو نامی روسیه در کل جهان و همه مراکزی که با این شرکت در سراسر جهان قرارداد دارند، مورد تایید قرار می‌گیرد.

در ادامه این نشست منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت، خواستار ایجاد یک نمایندگی از انستیتو نامی برای انجام بسیاری از تست‌های مرتبط با خودرو و قطعات آن در ایران شد.

وی با بیان اینکه برقی‌سازی خودرو، پلتفرم و قوای محرکه آن در ایران، درحال عملیاتی شدن است که می‌تواند زمینه‌ساز همکاری مشترک دو کشور باشد، تاکید کرد: دریافت تاییدیه برای خودروهای برقی هم می‌تواند بخشی از همکاری‌های طرفین را تشکیل دهد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با اشاره به اینکه می‌توان روی تولید خودروی مشترک و صادرات مشترک آن هم بحث و بررسی انجام داد، گفت: مدیران انستیتو نامی می‌توانند با بازدید از شرکت‌های خودروسازی ایرانی و بررسی و ارزیابی آزمایشگاه‌های آنها برای تست خودرو و قطعات آن، مشخص کنند که خودروسازان ایران کدام تست‌ها را برای دریافت مجوز این موسسه می‌توانند در داخل کشور و باقی‌مانده را در کشورهای دیگر انجام دهند.

در این نشست همچنین مدیران عامل شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا هم مواردی را برای همکاری مشترک با انستیتو نامی روسیه پیشنهاد کردند.

منبع: شاتا


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2106
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راهبرد این وزارتخانه تا انتهای برنامه هفتم، طراحی و ساخت ۴۰ درصد محصولات مرتبط برقی و هیبریدی است.

این روزها و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، قطعه سازان خودروی کشور و زنجیره تامین که تاکنون توفیق چندانی در دستیابی به مطالبات شان از خودروسازان نداشته‌اند و با کوهی از بدهی مواجهند، روزهای سختی را می‌گذرانند؛ چرا که باید پاسخگوی بدهی های سررسید شده پایان سال، حقوق و مزایای کارگران در شب عید، افزایش شبانه‌روزی بهای ارز و تورم لجام گسیخته ای باشند که هزینه‌ها را لحظه به لحظه بیشتر می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزبری خودرو دست دوم بالاست و شان مردم ما خیلی بالاتر از این حرف‌ها است که خودروی کارکرده سوار شوند.

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است