در هفته های اخیر، نهضتی عظیم برای واردات خودرو کارکرده به راه افتاده است و بخشی از وکلای ملت به همراه بخشی از بدنه دولت به طور جدی به دنبال تسهیل در واردات خودرو هستند؛ جریانی که با بی توجهی به قانون توسعه حمل و نقل عمومی و با آدرس غلط به بازار در حال دامن زدن بر افزایش تردد خودروهای شخصی و ثبت رکوردهای عجیب مصرف روزانه سوخت در کشور هستند.

آدرس غلط وکلای ملت و سوء استفاده از طرح واردات خودرو کارکرده / نمایندگان از اقدامات پوپولیستی و تبلیغات برای واردات خودرو دست بردارند!

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، طی سنوات گذشته به حوزه حمل و نقل عمومی در کشور بی توجهی بسیاری شده است با این حال در دولت سیزدهم تلاش شد تا عقب ماندگی ها و بی توجهی ها در حوزه حمل و نقل شهری طی سال های گذشته جبران شود اما آمارها همچنان حاکی از افت سهم حمل و نقل عمومی در کشور دارد.

بر اساس قانون توسعه حمل و نقل عمومی باید سهم حمل و نقل درون شهری از ۲۵ درصد در سال ۸۶ به ۵۰ درصد می رسید که این سهم در حال حاضر ۱۳ درصد است. همچنین مطابق همین قانون باید سهم حمل و نقل برون شهری از ۶۰ درصد در سال ۸۶ به ۷۵ درصد می رسید در حالی که هم اکنون این عدد هفت درصد است.

این اتفاق در حالی است که مطابق قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب سال ۸۶، سرانه مصرف بنزین در آن سال ۱.۱ لیتر بوده است و قرار بود در سال ۹۰ این سرانه به ۰.۷ لیتر در روز به ازای هر نفر برسد. در حل حال حاضر مصرف سوخت کشور با حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش به طور میانگین به ۱۱۰ میلیون لیتر در روز رسیده است و حتی در برخی روزها و ایام تعطیلات رکورد مصرف روزانه با مصرف افزون بر ۱۴۴ میلیون لیتر، شکسته شده است.

 

رکورد شکنی مصرف بنزین در کشور

کاهش سهم حمل و نقل عمومی در این سال های اخیر موجب افزایش تردد خودروهای تک سرنشین و افزایش مصرف روزانه بنزین در کشور شده، چنانچه بر اساس جدیدترین آمارها هم اکنون مصرف بنزین رکورد ۱۲۰ میلیون لیتر در روز را هم شکسته و به ۱۳۰ میلیون لیتر در روز رسیده است.

کارشناسان علت افزایش مصرف سوخت را ابتدا عدم کارایی لازم حمل و نقل عمومی و افزایش استفاده از خودرو های تک سرنشین و مساله بعدی مصرف بالای سوخت توسط خودروهای داخلی می دانند.

هم اکنون میانگین مصرف سوخت خودروها در کشور به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش، نزدیک به هشت لیتر بنزین است که باید این مصرف باید کاهش پیدا کند ضمن اینکه به اعتقاد کارشناسان تولید و استفاده از خوروهای برقی، دیزلی و گازسوز باید توسعه یابد.

 

آدرس غلط وکلای ملت و سوء استفاده از طرح واردات خودرو کارکرده / نمایندگان از اقدامات پوپولیستی و تبلیغات برای واردات خودرو دست بردارند!

 

در این ارتباط دبیر انجمن خودروسازان ایران، با انتقاد از وکلای ملت در حمایت جدی از واردات خودرو کارکرده تصریح کرد: نمایندگان به جای توجه به اجرای قانون توسعه حمل و نقل عمومی و جلوگیری از روند افزایش مصرف سوخت که این روزها به معضلی در کلان شهرها تبدیل شده است متاسفانه تنها  سنگ واردات خودروهای دست دوم و صفر را به سینه می زنند.

احمد نعمت بخش، در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، افزود: متاسفانه بی توجهی مسئولان به توسعه حمل و نقل عمومی و اجرای قانون برنامه توسعه موجب  افزایش تردد خودروهای شخصی در کلان شهرها و ترافیک سنگین در شهرها شده و اغلب خیابان ها را به پارکینگ خودروها تبدیل کرده است.

به گفته وی عدم پی گیری و بی توجهی دولت ها و نمایندگان ملت به توسعه حمل و نقل عمومی و قانون برنامه موجب شده که در سال جاری مصرف روزانه بنزین به عدد ۱۳۰ میلیون لیتر برسد در حالی که از این میزان تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد از بنزین مصرفی دارای استاندارد یورو۴ است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران افزود: در چنین شرایطی که توان تولید بنزین فعلی پاسخ گوی نیاز مصرف کشور نیست مسئولان نیز برای جبران این نیاز به تولید و عرضه بنزین در پتروشیمی ها روی آوردند و آلایندگی در کلان شهرها به شکل وسیعی افزایش یافته است و خیابان ها هم دیگر ظرفیت تردد حجم بالایی از خودروهای تک سرنشین را ندارد و در این میان نمایندگان و وکلای ملت نیز به جای اینکه فکری برای توسعه حمل و نقل عمومی کنند تا استفاده از خودروهای شخصی کم تر شود، به دنبال افزایش تولید خودرو در کشور و آزادسازی واردات خودروهای صفر و دست دوم هستند.

 

عدم اجرای قانون توسعه، سهم حمل و نقل عمومی را به ۱۳ درصد کاهش داد

نعمت بخش همچنین به آمار کاهش سهم حمل و نقل عمومی برخلاف قانون توسعه حمل و نقل در کشور اشاره و خاطر نشان کرد: مطابق قانون، سهم حمل و نقل عمومی( اتوبوس و مترو ) در بخش درون شهری تا سال ۹۰ باید به ۵۰  درصد برسد اما این عدد به ۱۳ درصد کاهش یافته است و در بخش برون شهری نیز سهم حمل و نقل عمومی باید تا این زمان به ۷۵ درصد می رسید اما متاسفانه به هفت درصد کاهش یافته است، آماری که  نشان می دهد برخلاف قانون توسعه حمل و نقل عمومی، نه تنها ناوگان حمل و نقل توسعه نیافته است بلکه در مقایسه با یک دهه اخیر این سهم به شدت کاهشی بوده است و این بی توجهی به اجرای قانون و توسعه حمل و نقل عمومی، موجب روی آوردن مردم به سمت استفاده از خودروهای شخصی و تک سرنشین شده است.

وی در ادامه به رکوردشکنی مصرف سوخت در کشور پرداخت و اضافه کرد: با رکورد شکنی اخیر مصرف روزانه بنزین باید از وکلای ملت که این روزها سنگ واردات خودروهای کارکرده را به سینه می زنند پرسید که با واردات خودرو کارکرده که عمدتا مصرف سوخت و آلایندگی بالا دارد و یا معضل قطعه یدکی را خواهند داشت، چه بر سر خیابان هایی که امروز به پارکینک تبدیل شده است، خواهد آمد و انتظار دارند با اقدامات پوپولیستی در ماههای اخیر، مصرف روزانه بنزین در کشور چه رکوردی را بزند؟

دبیر انجمن خودروسازان ایران در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه نمایندگان مجلس در این روزها بیش از آن به فکر مردم باشند به فکر انتخابات پیش رو و انجام اقدامات پوپولیستی و تبلیغات برای واردات خودرو هستند در حالی که در این شرایط انتظار می رود که نمایندگان ملت از حقوق ملت و توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش آلایندگی هوای شهرها که حق مسلم هر شهروندی است دفاع کنند.

منبع: پرشین خودرو


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2117
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

قطعه سازانی که برای تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته خود نیازمند واردات هستند، ضروری است به سرعت با تکمیل عملکرد سال های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در سامانه جامع تجارت، به ثبت پیش بینی برنامه تولید خود در سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه اقدام و سپس از سوی ادارات کل صمت استان مربوطه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

شرکت ساپکو با ارسال نامه رسمی به انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اعلام کرد: تمام سازندگان قطعات خودرو کشور لازم است حداکثر تا ۱۱ خردادماه اطلاعات ثبت سفارش مرتبط با نیاز ایران خودرو را در سامانه جامع تجارت بارگذاری کنند.

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

بعد از پیگیری برخی رسانه‌ها در خصوص حجم بالای تخصیص ارز به مونتاژکاران و عدم کاهش التهابات بازار خودرو، وزیر صمت تیم کارشناسی را به جهت بررسی فرایندهای مذکور تعیین کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان برگزاری مراسم «اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی نمونه کشور و تجلیل از بانوان کارگر»، از رضا رضایی کارآفرین برتر کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تمجید کرد.

کارآفرین برتر کشور و عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: نیروی انسانی به‌ویژه کارگران با برخورداری از آموزش‌های مداوم، با ارتقای بهره‌وری و کیفیت کار در بنگاه‌ها، توان تولید را بالا می‌برند و یک سرمایه به معنای واقعی کلمه هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی «ایران اکسپو» با بیان اینکه در تولید خودرو نامدار هستیم، گفت: برخی کشورهای اروپایی طالب خودروهای ایرانی هستند.

انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به اندازه‌ تولید ۲ میلیون خودرو، ظرفیت تولید در داخل داریم، اما از آنجایی که در واردات، سودی وجود دارد که در تولید نیست، بخش زیادی به سمت واردات می‌روند.

وزیر صمت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای برای صنعت خودرو در سال جاری، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو برای امسال خبر داده و اعلام کرد که در حال حاضر تیراژ روزانه تولید خودرو به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است.

با انتشار آمار رسمی گمرک با عنوان ۱۰۰ واردکننده برتر کشور در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که پنج خودروساز اصلی بخش خصوصی در این جمع حضور پررنگی دارند.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است