در جریان برگزاری نشست هم‌اندیشی همکاری صنعت خودروی ایران و روسیه در تهران، نماینگان انستیتو نامی این کشور سه خواسته اصلی برای ارتقای همکاری‌های خودروسازان و قطعه‌سازان دو کشور مطرح کردند.

به گزارش انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، نشست هم‌اندیشی همکاری صنعت خودروی ایران و روسیه در روز جاری (چهارشنبه) به همت انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، «ولادیمیر توفیمنکو» مشاور رئیس انستیتو نامی (Nami) روسیه گفت: دو کشور می‌توانند در زمینه تولید محصولات مشترک، اقدامات خوبی انجام دهند، اما همه چیز به تیراژ تولید بستگی دارد.
وی خواستار آن شد تا پتانسیل هر دو کشور برای تولید یک محصول با کیفیت بالا و قیمت پایین تجمیع شود.
وی در ادامه خواستار تبادل دانش در حوزه‌های پیشرو شد و گفت: ما آمادگی داریم تا به فوریت در خصوص قطعات پیشرفته و پلتفرم برای خودروهای اقتصادی اقدام جدیدی را آغاز کنیم و در این راستا نیازمند تجمیع نیروها هستیم.
توفیمنکو، موضوع سوم مد نظر این کشور در همکاری با ایران را صادرات قطعات خودرویی آماده شده از ایران به کارخانجات روسی و برعکس برشمرد.

وی تاکید کرد: اکنون میدان بسیار بزرگی برای همکاری های مشترک در صنعت خودرو و قطعه سازی بین دو کشور وجود دارد و باید دو طرف بتوانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند.
مشاور رئیس انستیتو نامی همچنین بر لزوم تسریع در راه اندازی دفتری از سوی ایرانی ها در روسیه به منظور ارائه توانمندی های خود در این دو صنعت بزرگ تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد: انستیتو نامی می تواند در موارد مختلف به خصوص تست قطعات به شرکت های ایرانی کمک کند تا در لیست قطعه سازان روسی برای همکاری های مشترک قرار بگیرند.

همه چیز را در ایران سازمان دهی شده دیدم/ انجمن قطعه سازان همگن باتجربه است

توفیمنکو در ادامه اظهار داشت: همه اطلاعات لازم درخصوص فعالیت های دولتی و به ویژه مشوق ها و حمایت هایی که از شرکت های خارجی برای حضور در این کشور انجام می شود، با یک جست وجوی اینترنتی به سادگی در دسترس است.
وی گفت: سوبسیدها و حمایت های خوبی در این زمینه از سوی دولت روسیه برای شرکت های خارجی پیش بینی شده است و برنامه های مصوبی وجود دارد که از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند.
مشاور رییس انستیتو نامی تاکید کرد: آنچه در این چند روز حضور در ایران جالب توجه بود، سازماندهی شده بودن همه امور بود و شرکت ها و به ویژه انجمن صنایع همگن قطعه سازان را بسیار با تجربه دیدم. همچنین حضور همه رقبا در یک جو دوستانه به دور هم، نکته دیگری بود که در ایران دیدم و در این زمینه ما روس ها می توانیم از شما درس بگیریم.
وی تاکید کرد: به همه درخواست هایی که از سوی ایرانی ها به این انستیتو واصل شود، مشروط به اینکه سازماندهی شده باشد، پاسخ خواهیم داد و شرایط حمایتی برای همه یکسان خواهد بود.
توفیمنکو همچنین از همه شرکت های حاضر در این نشست، همچنین اعضای انجمن قطعه سازان همگن و دیگر مشوولان دعوت کرد تا در همایش تخصصی که هفته آینده در خصوص صنعت خودروسازی روسیه در شهر مسکو و توسط انستیتو نامی برگزار می شود، حضور یابند.
در این نشست «نیکولای اشمیت» معاون بازاریابی انستیتو نامی روسیه، دکتر “ادبی” مشاور وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگانی از وزارت امور خارجه، مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، سازمان توسعه تجارت، همچنین اعضای هیات رییسه انجمن صنایع همگن نیرومحرکه قطعه‌سازان حضور داشتند.
برپایه این گزارش، با توجه به تدوین سند استراتژی ۲۰۳۵ روسیه، انستیتو نامی مامور اجرای این استراتژی در صنایع خودرو و قطعه‌سازی روسیه معرفی شد.
بر اساس این استراتژی و به دستور رییس‌جمهور روسیه، این کشور باید تا سال ۲۰۳۵ حداقل ۸۰ درصد نیاز خود به خودرو را از تولیدات این کشور تامین کرده و ۸۵ درصد خودروهای یاد شده باید داخلی‌سازی شود.
همچنین عنوان شد که انستیتو نامی مامور ایجاد و توسعه صنعت قطعه‌سازی در روسیه شده است تا به یافتن پاتنرها و همکارانی از ایران پرداخته و همچنین خطوط تولید قطعه را در این کشور توسعه دهد.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2136
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت، گفت: در سال جاری حدود ۷۴۲ هزار دستگاه خودروی سواری بصورت عبور مستقیم و کامل تولید شده که در مقایسه با ۶۲۱ هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال، رشد ۲۰درصد را نشان می دهد.

امیرحسین جلالی، عضو هیات رییسه انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است: دولت هیچ وقت تولیدکننده خوبی در هیچ کجای دنیا نبوده است.

در بازدیدی که رئیس مرکز مدیریت طرح‌های کلان و پیشران معاونت علمی ریاست‌جمهوری از شرکت ایران خودرو داشت، توافق‌نامه همکاری برای ایجاد دفتر طراحی خودروی برقی بین این مرکز و شرکت ایران خودرو منعقد شد.

رئیس هیات مدیره تعاونی تأمین نیاز قطعه‏‬ سازان کشور در یادداشتی به بررسی سیر تکوین صنعت خودروسازی در جهان پرداخت.

در حالی‌که بیش از پنج‌ماه از صدورمجوز ورود خودروهای کارکرده از سوی مجلس می‌گذرد ، اما هنوز آیین‌نامه‌ای در این خصوص ابلاغ نشده است. تامین ارز و ارائه خدمات پس از فروش دو مانع بزرگ در این زمینه است. در بسیاری از کشورها، نمایندگی خودروسازان به ارائه خدمات پس از فروش کارکرده‌ها می‌پردازند حال آنکه در ایران بعد از توقف واردات، بسیاری از نمایندگی‌ها منحل شده‌اند.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است که ریشه همه عیوب موجود در صنعت خودروسازی از جمله زیان انباشته خودروسازان و قیمت تمام شده تولیدات، به مشکل تصدی‌گری دولت بازمی‌گردد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت گفت: اگر بخواهیم به سمت بازار برقی‌سازی خودروها برویم باید بگویم این بازار ما است و اگر می‌خواهید این بازار را در اختیار شما قرار دهیم دیگر روش‌های سی‌کی‌دی و اس‌کی‌دی معنا ندارد و باید به طراحی مشترک فکر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که تا پایان سال زیرساخت های شارژ ٢٠٠ تا ٣٠٠ هزار تاکسی فراهم می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: با برداشته شدن بزرگترین شرط واردات خودروهای کارکرده و دست دوم که داشتن نمایندگی آن خودروها بود، سیاستگذاران صنعت خودرو در عمل قاچاق تجهیزات و لوازم یدکی این خودروها را توسعه و رونق می‌دهند.

درحالیکه ۸ ماه از سال جاری گذشته، مطالبات معوق قطعه سازان از خودروسازان همچنان به قوت پاربرجاست و بدعهدی خودروسازان در زمینه پرداخت مطالبات همچنان ادامه دارد.

رییس انجمن همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: در صورتی که دولت دست از مدیریت خودروسازی و قیمت‌گذاری دستوری در این صنعت بردارد، ۹۰ درصد مسائل و مشکلات خودروسازی کشور حل و فصل خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی از تامین یک میلیارد یورو ارز برای واردات خودروهای برقی خبر داد.

مطالبات قطعه‌سازان به‌قدری افزایش یافته که دیگر آن‌ها توان ادامه فعالیت ندارند. در این بین به‌رغم دستور وزیر صمت، خودروسازان هم اراده‌ای برای تسویه بدهی‌های خود ندارند. به نظر می‌رسد بحران زنجیره تأمین به تهدید جدید برای تولید خودرو در ایران تبدیل شده است.

رئیس انجمن صنعت موتورسیکلت ایران اعلام کرد: صنعت تولید موتورسیکلت در ایران هیچگونه تفاوتی با دنیا ندارد. علت هم این است که اداره استاندارد ایران نظارت جدی و دقیقی بر این صنعت دارد.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت از تداوم واردات خودرو‌های برقی حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت بعد از آن محصولات برقی داخلی تجاری‌سازی و عرضه می‌شوند.

تولید خودرو و قطعات در مهر امسال نسبت به مهر سال گذشته، طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس سقوط ۳۲.۱ درصدی را تجربه کرده است، در حالی که در فروردین امسال تولید خودرو و قطعات نسبت به سال گذشته رشد ۴۰.۱ درصدی داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر ایران بخواهد صنعتی شود باید خودروساز باشد و این بخش صنعتی ایران و نیازمند توجه بیشتر است.

بیست و سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو عصر چهارشنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد آغاز به کار کرد.

معاون وزیر صمت و رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: تامین منابع نقدینگی از مهم ترین دغدغه تولیدکنندگان قطعات خودرو کشور است که برای تحقق آن برنامه های ویژه ای در دستور کار است.

وزیر صمت با اعلام اینکه “در زمان حاضر ‌تشخیص قیمت‌گذاری خودرو به‌عهده شورای رقابت است”، افزود: البته در چشم‌انداز می‌خواهیم رقابت در تولید خودرو به‌گونه‌ای باشد که نیازی به قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت نباشد و این خواست ما و دولت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از غرفه گروه صنعتی ایران‌خودرو در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو، بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی در توسعه خودروهای برقی تاکید کرد.

شرکت ‌های خودروسازی داخلی و برخی از شرکت های وارد کننده خودرو در دومین نمایشگاه تحول خودرو حضور پیدا کردند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است