دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان:

محبی نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور گفت: ۱۵ همت نقدینگی صنایع خودروسازی در گمرکات کشور به دو دلیل تعریف مسیر قرمز و فرآیند اخذ تاییدیه ها، رسوب شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، تامین نقدینگی و به تبع آن «ارز» به چالش اصلی برای ادامه فعالیت قطعه سازان کشور تبدیل شده است؛ چرا که خودروسازان در سال های اخیر توان پرداخت بدهی خود را نداشته و رقم بدهی شان به زنجیره تامین چند ده هزار میلیارد تومانی شده است. از سوی دیگر ادامه روند تولید در شرایط تحریم های ظالمانه علیه کشور، «رسوب مواداولیه در گمرکات»، قیمت گذاری دستوری و فقدان استراتژی نسبت به گذشته دشوارتر شده است. برنامه های افزایش تیراژ خودروسازان، تنوع و عرضه بیشتر خودرو به بازار، نقش قطعه سازی را پر اهمیت تر در این صنعت نشان می دهد. نقشی که اگر مسئولان سیاستگزار صنعتی و مالی در کشور نسبت به تسهیل فرآیند تولید زنجیره تامین اقدامی انجام ندهد، زمینه تضعیف شدن تولیدکنندگان قطعات و نارضایتی مشتریان را فراهم خواهند کرد. در همین رابطه با آرش محبی نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور به گفت و گو پرداختیم:

* به تازگی آمار جدیدی از زیان انباشت خودروسازان ناشی از قیمت گذاری دستوری منتشر شده است، در حال حاضر حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان چقدر افزایش یافته است؟

جمع مطالبات تعیین تکلیف نشده زنجیره تامین خودروسازی کشور حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است. ۲۵ هزار میلیارد تومان از این مقدار مربوط به مطالبات تعیین تکلیف نشده سر رسید گذشته است، فعلا این عدد به دلیل سیستم انقباضی بانک ها و زیان روز افزون خودروسازان، روبه کاهش نیست. با این شرایط شاهد وخامت اوضاع توام با چشم انداز مبهم برای آینده هستیم.

* ظاهرا شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو براساس اعلام این شورا کنار گذاشته می شود، نظر شما در این خصوص چیست؟

صاحب نظران و کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که بساط «قیمت گذاری» دستوری باید جمع و شیوه تعیین نرخ خودرو اصلاح شود.

رسوب ۱۵همت نقدینگی صنایع خودروسازی در گمرکات| مطالبات قطعه سازان ۶۰ همت شد

* از ابتدای سال جاری تا کنون صنایع نسبت به تخصیص و تامین ارز گلایه های داشتند، مشکل تخصیص ارز زنجیره تامین رفع شده یا به همان قوت باقی است؟

تامین ارز قطعه سازان با خودروسازان وضعیت الاکلنگی به خود گرفته است؛ هر زمان که خودروسازان به دلیل مشکلات نقدینگی ارز کمتری مصرف می کنند، این ارز به زنجیره تامین سرریز می شود. هر وقت که شرایط نقدینگی شرکت های خودروساز بهبود می یابد و ارز استفاده می کنند، متاسفانه امکان تخصیص و تامین ارز برای قطعه سازان فراهم نمی شود و صف های طولانی برای تهیه آن شکل می گیرد. اختصاص ارز گریبان تولیدکنندگان قطعات خودرو را گرفته و این موضوع یکی از گلوگاه های اصلی افزایش تولید با کیفیت است.

* شنیده ها حاکی از رسوب مواداولیه در گمرک است، تعامل گمرکات با زنجیره تامین چگونه است؟ آیا قطعه سازان چالشی در این خصوص دارند؟

رسوب مواداولیه و مایحتاج قطعه سازان و خودروسازان در گمرکات کشور به دو دلیل تعریف مسیر قرمز و فرآیند اخذ تاییدیه ها ایجاد شده است. انباشت کالاها در گمرکات به دلیل عدم پاسخگویی بسیاری از سازمان ها از جمله استاندارد به گمرکات کشور است. تمام قطعه سازان عضو زنجیره تامین خودروسازان دارایی شناسنامه و قابل ردیابی هستند، به فرض احتمال خطا یا تخلف پس از ترخیص کالا می توانند آن ها را تحت پیگرد قانونی قرار دهند. برای حل این معضل پیشنهاد دریافت تعهد مالی یا تضمین توام با تعریف مسیر آبی برای صنایع خودروسازی را داریم.

* به عنوان پرسش پایانی، آیا برآوردی از ارزش رسوب مواداولیه مورد نیاز صنایع خودروسازی در گمرکات کشور را دارید؟

برآورد ما این است که همیشه ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی صنایع خودروسازی در گمرکات کشور به دلایل تعریف مسیر قرمز، فرآینده های پیچده ترخیص و عدم ارسال تاییدیه های لازم از سوی سایر ارگان، رسوب می شود. لذا خواستار اصلاح این روند با تعریف مسیر آبی و ترخیص فوری حتی با فرض تغییر تعرفه ها و آزمایش ها هستیم. البته اقدامات لازم را انجام و قول های مساعد از مسئولین به ویژه رییس کل گمرک کشور دریافت کردیم.

منبع: بازار


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2176
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

قطعه سازانی که برای تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته خود نیازمند واردات هستند، ضروری است به سرعت با تکمیل عملکرد سال های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در سامانه جامع تجارت، به ثبت پیش بینی برنامه تولید خود در سال ۱۴۰۳ به صورت ماهانه اقدام و سپس از سوی ادارات کل صمت استان مربوطه پیگیری های لازم را به عمل آورند.

شرکت ساپکو با ارسال نامه رسمی به انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور اعلام کرد: تمام سازندگان قطعات خودرو کشور لازم است حداکثر تا ۱۱ خردادماه اطلاعات ثبت سفارش مرتبط با نیاز ایران خودرو را در سامانه جامع تجارت بارگذاری کنند.

معاون صادرات و امور بین الملل ایران خودرو، با بیان این‌که در سال جاری برنامه صادرات به کشورهای حوزه CIS دنبال خواهد شد، گفت: در این میان، حجم صادرات به بازار روسیه بیش از سایر کشورها و به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

بعد از پیگیری برخی رسانه‌ها در خصوص حجم بالای تخصیص ارز به مونتاژکاران و عدم کاهش التهابات بازار خودرو، وزیر صمت تیم کارشناسی را به جهت بررسی فرایندهای مذکور تعیین کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان برگزاری مراسم «اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای تولیدی نمونه کشور و تجلیل از بانوان کارگر»، از رضا رضایی کارآفرین برتر کشور و عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور تمجید کرد.

کارآفرین برتر کشور و عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: نیروی انسانی به‌ویژه کارگران با برخورداری از آموزش‌های مداوم، با ارتقای بهره‌وری و کیفیت کار در بنگاه‌ها، توان تولید را بالا می‌برند و یک سرمایه به معنای واقعی کلمه هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی «ایران اکسپو» با بیان اینکه در تولید خودرو نامدار هستیم، گفت: برخی کشورهای اروپایی طالب خودروهای ایرانی هستند.

انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: به اندازه‌ تولید ۲ میلیون خودرو، ظرفیت تولید در داخل داریم، اما از آنجایی که در واردات، سودی وجود دارد که در تولید نیست، بخش زیادی به سمت واردات می‌روند.

وزیر صمت با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای برای صنعت خودرو در سال جاری، از برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید خودرو برای امسال خبر داده و اعلام کرد که در حال حاضر تیراژ روزانه تولید خودرو به ۵۰۰۰ دستگاه رسیده است.

با انتشار آمار رسمی گمرک با عنوان ۱۰۰ واردکننده برتر کشور در سال ۱۴۰۲، مشخص شد که پنج خودروساز اصلی بخش خصوصی در این جمع حضور پررنگی دارند.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن تجارت از واردات ۸ تا ۱۰ هزار خودروی برقی به کشور طی ۳ ماه آینده خبر داد.

در مراسمی با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید لنت دیسکی شرکت «آسیا لنت» در سمنان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است