روند فزاینده سرمایه‌گذاری، تولید و به‌کارگیری خودروهای برقی در جهان، سبب شده تا این محصول در عمل به یک فناوری و روند امروزی برای دنیای خودروسازی تبدیل شود.

روند فزاینده سرمایه‌گذاری و تولید خودروهای برقی در جهان و نکاتی برای ایران

در این راستا خودروسازهای بزرگ دنیا، برنامه‌های جسورانه خود را برای توسعه بازار خودروهای الکتریکی اعلام کرده‌اند، به‌طوری که تولید جهانی خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ به عدد ۳۵ میلیون دستگاه خواهد رسید.

روند فزاینده سرمایه‌گذاری و تولید خودروهای برقی در جهان و نکاتی برای ایران

براساس شکل (۱)، سال ۲۰۱۷ نقطه عطف تولید خودرو برقی در دنیا به شمار می آید، به طوری که از این سال تعداد زیادی از خودروسازان برتر در سراسر جهان، سرمایه گذاری‌های قابل توجهی را در حوزه تولید خودروهای الکتریکی برنامه‌ریزی کرده‌اند.

فضای رقابتی برای افزایش سهم بازار و کاهش هزینه‌های عملیاتی، روز به روز فضا را برای شرکت های بزرگ جامانده سخت‌تر می‌کند. کاهش هزینه‌های باتری و به تبع آن خودروهای الکتریکی، استقبال مردم از آنها را نیز روز به روز افزایش داده و بر دغدغه دولت‌ها برای تامین زیرساخت‌های لازم می‌افزاید.

نکته قابل توجه آن است که طبق برنامه های اعلامی خودروسازان بزرگ جهان، شرکت‌های بزرگ و موفق آلمانی از جمله بی. ام. دبیلیو، مرسدس بنز، فولکس واگن و همچنین شرکت های بزرگ ژاپنی، کره ای و فرانسه ای از جمله هیوندا، کیا، تویوتا، رنو و غیره نیز که همچنان سکانداران حوزه فروش خودروهای غیرالکتریکی و دیزلی هستند، در کنار سکانداران فروش خودروهای الکتریکی از جمله BYD و تسلا، برنامه های سرمایه گذاری ویژه ای برای توسعه ظرفیت‌های تولید خودروهای برقی پیش بینی کرده‌اند. این سرمایه‌گذاری‌ها با هدف حفظ سهم بازار و مدیریت تغییر پارادایم نوظهور شکل گرفته انجام شده است.

نکات کلیدی

عدم توجه به رشد و گسترش بازار خودروهای الکتریکی در دنیا، علاوه بر حذف فرصت های توسعه بازار این خودروها، بدون شک سهم بازار خودروهای احتراقی را نیز در آینده نزدیک از بین خواهد برد. از این رو حفظ توان رقابتی صنایع خودروسازی دنیا بدون شک نیازمند تدوین راهبردهای مناسب و برنامه عملیاتی دقیق خواهد بود که اهم محورهای آن به شرح ذیل قابل بررسی است:

تحقیق و توسعه: خودروسازها باید در تحقیق و توسعه فناوری‌های حمل و نقل برقی شامل بهبود عملکرد باتری‌ها، بهبود زیرساخت‌های شارژ و توسعه فناوری‌های مرتبط سرمایه‌گذاری نموده و نوآوری‌های جدید را به ارمغان بیاورند.

همکاری با شرکت‌های موفق: یکی از میانبرهای کسب مزیت های رقابتی در صنعت تولید خودروهای برقی، همکاری و تعامل با شرکت‌های موفق در این حوزه و بهره گیری از تجربیات و دانش آن‌هاست که می تواند از طریق تولید مشترک محصولات و قطعات انجام شود.

ایجاد شبکه‌های دانشی: خودروسازان باید شبکه‌های دانشی را با سایر شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایجاد کنند. این شبکه‌ها می‌توانند به اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات، تبادل ایده‌ها، همکاری در تحقیقات و توسعه فناوری‌های حمل و نقل برقی را تسهیل کنند.

استفاده از سرریزهای دانشی: خودروسازان باید از سرریزهای دانشی موجود در شبکه‌ها و سازمان‌های مرتبط استفاده کنند. این شامل تبادل دانش، اطلاعات و تجربیات با سایر صنایع و سازمان‌ها و استفاده از نتایج تحقیقات قبلی و دانش موجود است.

نقش واسطه‌گران دانشی: خودروسازان باید در قالب همکاری با واسطه‌گران دانشی، مانند شرکت‌های مشاوره و مهندسی، به بهبود دانش و فناوری خود در حوزه ساخت، نوآوری و تعمیر و نگهداری خودروهای برقی بپردازند. این واسطه‌گران می‌توانند در تحقیق و توسعه، طراحی و بهینه‌سازی فرآیندها، ارتقای فناوری و بهبود عملکرد کمک کنند.

حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط نوپای دانش بنیان: خودروسازان باید با ایجاد برنامه‌های حمایتی و همکاری با شرکت‌های نوپای دانش بنیان، از نوآوری‌ها و فناوری‌های جدید آن‌ها بهره‌برداری کنند و و زمینه رشد و توسعه آن‌ها را مهیا کنند.

همکاری با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها: خودروسازان باید با برقراری همکاری‌های فعال و مستمر با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، از دانش و تحقیقات این مراکز بهره‌برداری کنند. این همکاری‌ها می‌تواند شامل انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، تبادل نیروی انسانی و دانشجویان، ایجاد شبکه‌های همکاری و انتقال دانش و فناوری باشد.

هم افزایی ظرفیت‌های داخلی و نخبگانی درون کشور: خودروسازان باید به‌منظور توسعه ظرفیت‌های داخلی و بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان درون کشور اقدام کنند که شامل ارتقای مهارت‌های کارکنان، آموزش و پرورش نیروی انسانی متخصص، ایجاد برنامه‌های توسعه فنی و علمی داخلی و ایجاد شرایط اشتغال برای نخبگان و متخصصان درون کشور است.


نویسنده: اکبر محمدی
، پژوهشگر موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2195
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راهبرد این وزارتخانه تا انتهای برنامه هفتم، طراحی و ساخت ۴۰ درصد محصولات مرتبط برقی و هیبریدی است.

این روزها و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، قطعه سازان خودروی کشور و زنجیره تامین که تاکنون توفیق چندانی در دستیابی به مطالبات شان از خودروسازان نداشته‌اند و با کوهی از بدهی مواجهند، روزهای سختی را می‌گذرانند؛ چرا که باید پاسخگوی بدهی های سررسید شده پایان سال، حقوق و مزایای کارگران در شب عید، افزایش شبانه‌روزی بهای ارز و تورم لجام گسیخته ای باشند که هزینه‌ها را لحظه به لحظه بیشتر می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزبری خودرو دست دوم بالاست و شان مردم ما خیلی بالاتر از این حرف‌ها است که خودروی کارکرده سوار شوند.

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است