در ماه‌های اخیر و با آمدن وزیر صمت جدید، حرکت های جدیدی برای واردات و یا تولید خودروهای الکتریکی شروع شده است. در همین شرایط فراهم نبودن زیرساخت‌ها این سوال را مطرح می‌کند که خودروهای برقی تب تند هستند یا برنامه ای بلندمدت؟

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، با تغییر ذائقه بازارهای جهانی و در اهمیت و اولویت قرار گرفتن حفظ پایدار محیط زیست، آینده نگری و کاهش حجم استفاده از سوخت های فسیلی بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا را به سمت تولید خودروهای برقی هدایت کرده است. البته حرکت برای تولید محصولات برقی از سال‌ها پیش شروع شده است. به نحوی که هم اکنون خودروهای برقی در سبد محصول بسیاری از تولیدکنندگان برتر دنیا قرار دارد و سهم مناسبی از بازارهای خودرو را به خود اختصاص داده است.
این حرکت در ایران نیز طی دو سه سال اخیر آغاز شده است. طبق معمول بخش خصوصی آغازگر راه بوده است. چون آنها به دلیل ماهیت و نحوه فعالیت بیش از دولتی‌ها جریان‌های اصلی تولید را شناسایی می‌کنند؛ اما به علت شرایط تحریمی و نابسامان اقتصادی، سرعت تولید این محصولات چندان بالا نبود.
با این وجود آمدن علی آبادی به عنوان وزیر صمت جدید، سرعت حرکت برقی‌سازی را بیشتر کرده است. به خصوص اینکه خود وی سابقه مپنایی و تولید خودروهای برقی را درکارنامه دارد و همچنین رئیس جمهوری نیز میل وافر خود به این خودروهای برقی را پیشتر نشان داده و برآن تاکید کرده است. این مساله بسیار شایسته و پسندیده است. چرا که هر ساله با نزدیک شدن فصل سرما ترس از افزایش شدید آلودگی هوا نیز بیشتر می‌شود.
بنابراین آغاز حرکت جدی به سمت تولید و استفاده از خودروهای برقی را باید فرصتی مغتنم شمرد و از آن استقبال کرد؛ اما مساله این است که با توجه به فقدان زیرساخت ها وفراهم نبودن شرایط تولید هنوز مشخص نیست که این رویه به دلیل علاقه وزیر صمت به خودروهای برقی است و یا اینکه برنامه‌ای بلند مدت خواهد بود؟ چون هنوز زیرساخت ها و پیش نیازهای استفاده از این محصولات فراهم نشده است.
به عبارت بهتر، بر خلاف تصور قبل از اینکه بخواهند مشکلات مربوط به شارژ، تامین برق مورد نیاز، تامین قطعات مورد نیاز و حتی تامین مالی و تسهیلات را برطرف کنند، از آخر شروع کرده اند و ابتدا محصول را آورده‌اند.
همین مسائل نشان می‌دهد که هنوز برای حرکت وسیع‌، اصولی و باسرعت مطمئن برنامه خاصی وجود ندارد. هنوز مشخص نیست که آیا معیارهای استانداردسازی تعیین شده و یا باز باید با تحکم رئیس جمهور کار راه بیفتد؟ آیا برای تامین برقی با وزارت نیرو هماهنگی ها لازم صورت گرفته است؟ آیا قرار است برای تولید برق مورد نیاز مازوت سوزاند و از نوع دیگری آلودگی ایجاد کرد؟ آیا قیمت های بالای این محصول می‌تواند برای بخش عمده‌ای از جامعه قابل پرداخت باشد؟
بنابراین اگر وزارت صمت و دولت واقعا قصد دارند که استفاده از این خودروها در ایران با اقبال عمومی همراه شود پیش از هر مساله ای باید نکات تاریک و مبهم را روشن و مشکلات را برطرف کنند؛ ولی اگر بحث فقط رونمایی و انجام حرکت های مورد پسند وزیر صمت باشد که تمام شرکت‌ها می‌توانند از خیل محصولات پر تعداد چینی یکی را به سبد محصولات خود اضافه کنند و مانند خودروهای وارداتی امروز و فردا کنند.

منبع: سایت پیشرانه


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2236
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان اینکه برخی استانداردهای الزامی تعریف شده برای صنعت خودرو، کاربردی در کشورمان ندارد، بر لزوم پالایش مجدد این استانداردها تاکید کرد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مطابق برنامه ریزی انجام شده از سوی خودروسازان، امسال یک میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه استانداردهای۱۲۰گانه برای تولید خودرو تدوین شده که اکثریت آن‌ها رفاهی هستند، بر ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و شرایط لازم آن‌ها برای تحقق تاکید کرد و گفت که تصمیم‌گیری برای اجرای این استانداردها بر عهده‌ شورای عالی استاندارد است.

رئیس کمیته لوازم یدکی و مبارزه با قاچاق انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: خودروسازان به دلیل مساله قیمت در استفاده از قطعات سطح کیفی تعریف کرده اند و حتی در نظر داشتند در دو برند قطعات را عرضه کنند؛ یک سری برندهایی که قیمت پایین تری دارد و یک سری برندهایی که قیمت بالاتری دارند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور، ضمن تاکید بر توسعه و گسترش خودروهای چینی با افزایش فعالیت خودروسازان چینی و تداوم واردات، نسبت به «چینی‌زده شدن» صنعت خودرو هشدار داده و گفت قطعا این اتفاق، بزرگترین آسیب را به عنوان صنعت قطعه‌سازی داخلی می‌زند.

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به اینکه کیفیت تولید کالاها ناشی از درخواست و نیاز تحویل‌گیرندگان است، گفت: تولیدکنندگان بر اساس نیاز و کیفیت مد نظر خودروسازان قطعه تولید می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های «آرش محبی‌نژاد» دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور در پیشبرد اهداف این وزارتخانه و پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی تقدیر کرد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی مساله قیمت‌گذاری خودرو در ایران پرداخت.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو تهران ضمن تاکید بر اینکه خارجی بودن قطعات، دلیلی بر با کیفیت بودن آن‌ها نیست و زمانی‌که کالای بی‌کیفیت و تقلبی وارد کشور شود، جمع کردن آن در سطح توزیع بسیار سخت خواهد بود، معتقد است با اینکه تحریم‌ها دست بسیاری از تولیدکنندگان را در واردات ماشین‌آلات روز دنیا بسته است، اما طی سال‌های اخیر در زمینه تولید کالاهای فوق ایمنی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ و حتی آن‌ها را صادر کرده‌ایم.

سازمان بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، اعلام کرده است که ایران توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند.

سال ۱۴۰۲ یکی از زیان‌بارترین سال‌ها برای خودروسازان دولتی بود. امیرحسن کاکایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و کارشناس بازار خودرو، سال ۱۴۰۳ را یکی از پیچیده‌ترین سال‌های خودروسازان می‌داند.

عملکرد تولیدی خودروسازان کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که خصوصی ها با رشد سهم ۲۳ درصدی از کل مجموع تولید خودروی کشور (۱.۳ میلیون دستگاه) سهم ۳۰۶ هزار و ۹۰۹ دستگاهی را به خود اختصاص داده اند که نسبت به یکساله ۱۴۰۱ رشد ۵۸ درصدی یافته است؛ اما دو خودروساز بزرگ کشور با سهم ۷۷ درصدی از مجموع تولید، افت ۰.۹ درصدی تولید را ثبت کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران به بازار گفت: تا پایان سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید خواهد شد، براین اساس ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو کمتر از برنامه وزارت صمت تولید شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی « احمد آقایی» را به عنوان سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

مدیر دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال جاری حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده که شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم، به گونه‌ای که جریان تولید و عرضه خودرو وضعیت مناسبی یافته است.

در حالی حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشته است که به گفته یک مقام قطعه سازی در کشور همچنان مسئولان، وعده سرخرمن می‌دهند؛ وعده‌هایی که در آخرین روزهای سال اگر چه محقق نشده است اما اخبار ادامه رایزنی مسئولان وزارت صمت با بانک مرکزی و مدیرعامل بانک‌ها، قطعه سازان را امیدوار به تزریق نقدینگی موثری در روزهای پایانی سال کرده است.

در مراسم گرامیداشت پنجاه و هشتمین سالگرد فعالیت شرکت سایپا،‌ رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تأ‌کید کرد که سایپا طی ۲۶ ماه گذشته موفقیت‌های پُرشماری را کسب کرده و در مسیر تحقق انتظارات مردم در حال گام برداشتن است.

بزرگترین مجموعه قطعه سازی جنوب‌شرق کشور توسط رایزکو در دل کویر ایران کلنگ‌زنی شد.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: راهبرد این وزارتخانه تا انتهای برنامه هفتم، طراحی و ساخت ۴۰ درصد محصولات مرتبط برقی و هیبریدی است.

این روزها و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، قطعه سازان خودروی کشور و زنجیره تامین که تاکنون توفیق چندانی در دستیابی به مطالبات شان از خودروسازان نداشته‌اند و با کوهی از بدهی مواجهند، روزهای سختی را می‌گذرانند؛ چرا که باید پاسخگوی بدهی های سررسید شده پایان سال، حقوق و مزایای کارگران در شب عید، افزایش شبانه‌روزی بهای ارز و تورم لجام گسیخته ای باشند که هزینه‌ها را لحظه به لحظه بیشتر می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزبری خودرو دست دوم بالاست و شان مردم ما خیلی بالاتر از این حرف‌ها است که خودروی کارکرده سوار شوند.

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است