رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو کشور:

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: ۹۰درصد چالش‌های صنعت خودرو در دو موضوع مدیریت دولتی و دخالت دولت در مدیریت‌ها و قیمت گذاری دستوری خلاصه می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی  کشور، «محمدرضا نجفی منش» در یکی از برنامه های رادیو گفت‌وگو که به بررسی چالش‌های صنعت خودرو پرداخته بود، افزود: به طور قطع اگر گروه صنعتی ایران خودرو در دست برادران “خیامی” باقی مانده بود، امروز حتی از کره جنوبی نیز جلوتر بودیم، اما شاهدیم با وجود دخالت‌های دولت و حضور مدیران دولتی که یکی پس از دیگری تعویض می‌شوند، مدیرانی که حتی از صبح فردای خود اطلاع و اطمینانی ندارند که پشت میز کار خود خواهند بود یا خیر، کار و برنامه‌ریزی بلند مدت محلی از اعراب نخواهد داشت.

نجفی منش یادآور شد: زمانی در دهه ۵۰ کره‌ای‌ها به کشورمان مراجعه می‌کردند و آرزو داشتند جایی همچون ایران خودرو داشته باشند، اما در ادامه و در سال‌های بعد از آن، دخالت دولت‌ها مانع از حرکت درست صنعت در مسیر اصلی شد.

** مدیریت خودروسازی را به خصوصی واقعی بسپاریم

وی پیشنهاد کرد: دولت بین سه تا ۶ ماه مدیریت را در این صنعت به بخش خصوصی بسپارد، اگر نتیجه نداد دوباره کار را به دولت بازگرداند، اما اگر نتیجه مورد نظر حاصل شد (همانطوری که بارها و بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده که کار را باید به دست مردم بسپاریم)، ادامه حرکت را به دست بخش خصوصی واقعی بدهد.

 

** دولت به جبران زیان صنعت خودرو بپردازد

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازان به زیان انباشته هنگفت دو خودروساز بزرگ کشور اشاره کرد و گفت: مطابق بند ۹۰ اصل ۴۴ قانون اساسی، چنانچه قیمت‌گذاری دولت در یک کالا سبب ضرر و زیان شود، دولت باید به جبران مافات بپردازد، اما در این موضوع تاکنون حتی یک ریال نیز جبران زیان انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود قیمت‌گذاری دستوری پایین خودروها، سال‌های گذشته شاهد شکل‌گیری صف‌های طولانی تقاضای خودرو بودیم که بررسی‌های کارشناسان ما نشان داد اکثریت قریب به اتفاق آنها مصرف کننده واقعی نبوده و به دنبال دلالی و سودجویی بودند.

** صنعت خودرو انحصاری نیست

نجفی منش در پاسخ به اینکه گفته می‌شود صنعت خودرو انحصاری است، اظهار داشت: امروز شاهد حضور پنج خودروساز بخش خصوصی در این صنعت هستیم که ۴۰ درصد ارزش بازار را در اختیار دارند، ۶۰ درصد دیگر نیز در اختیار ایران خودرو و سایپا است؛ بر این اساس باید در خصوص مفهوم انحصاری تجدید نظر کرد.

 

** از تحریم‌های خارجی عبور کردیم/ برخی در داخل دنبال زمین زدن صنعت هستند

 

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور به تحریم صنعت خودرو در زمان ریاست جمهوری اوباما و ترامپ اشاره کرد و گفت: با تلاش و غیرت صنعتگران داخلی این تحریم‌ها کارگر نیفتاد، اما امروز شاهدیم عده‌ای در داخل ناراحتند و در حال زمین زدن این صنعت هستند. نمونه آن قیمتگذاری‌های دستوری خلاف واقع، شیوه‌هایی که به کار گرفته می‌شود و قیمت‌های بازاری که به طور متوسط دو برابر قیمت کارخانه‌ای خودروها است.

** مشکلات تامین و تخصیص ارز

نجفی منش به مشکلات تامین ارز قطعه‌سازان و خودروسازان نیز اشاره کرد و افزود: ما همین جا اعلام می‌کنیم که اصلاً ارز نمی‌خواهیم و بانک مرکزی به ما ارز تخصیص ندهد، حتی ارز خودرو برای واردکننده، خودروساز و قطعه ساز معادل نرخ بازار آزاد شود، اما اجازه استفاده از گزینه “بدون انتقال ارز” داده شود؛ قول می‌دهم در مدت بسیار کوتاهی هم قیمت‌های بازار پایین آمده و هم تیراژ تولید بالا خواهد رفت.

وی گفت: در جهان کشورهایی وجود دارند که همچون ما یکی دو خودروساز دارند، اما هیچ یک از این دولت‌ها در قیمتگذاری‌ها دخالت نکرده‌اند و هیچ کشوری نیز تاکنون به ما تاسی نکرده و از ما الگوبرداری نکرده است.

رئیس انجمن قطعه سازان هشدار داد: این ضرر و زیان انباشته در حال از بین بردن صنعت خودرو است، اما هیچ توجهی به آن نمی‌شود.

وی یادآور شد: همه این شرکت‌ها بورسی هستند و حسابرس رسمی دارند، بنابراین ضرر و زیان آنها کاملاً شفاف و مشهود است.

 

** شورای فراقوه‌ای رقابت به وظیفه خود عمل نکرد

نجفی منش همچنین به افزایش حدود ۶۹ درصدی قیمت خودرو در ابتدای سال از سوی شورای رقابت اشاره کرد، اما گفت: در ادامه به دستور معاون اول رئیس جمهور این افزایش قیمت‌ها رد شد، اما شورای رقابت در مقابل این تصمیم نایستاد و از واقعیت دفاع نکرد.

 

** موافق واردات خودروهای نو هستیم

وی در خصوص واردات خودرو نیز گفت:  ما از ابتدا گفتیم که نه تنها با واردات خودرو مخالف نیستیم، بلکه با واردات خودروهای نو (و نه کارکرده) کاملاً موافق هستیم و معتقدیم حداکثر سه درصد از بازار را خودروهای وارداتی تشکیل خواهند داد.

** تولید خودروهای برقی ساده‌تر از احتراقی است

رئیس انجمن همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور خاطرنشان کرد: تدوین برنامه و استراتژی صنعت خودرو از سال ۸۶ تا ۹۰ به طول انجامید و برنامه افق چشم انداز ۱۴۰۴ نیز تنظیم شد، این برنامه که بنده نیز افتخار حضور در آن را داشتم برنامه خوبی بود اما عملیاتی نشد، امروز هم نمی‌توانیم از خودروسازی روز جهان فاصله داشته باشیم.

وی تصریح‌کرد: برخلاف تصور عامه، تولید خودروی برقی بسیار ساده‌تر از خودروهای احتراقی است و فقط باید اراده انجام کار موجود باشد.

نجفی منش اظهار داشت: باید بتوانیم امکانات شارژ این خودروها را فراهم کنیم، زیرا مهمترین و گران‌ترین بخش این خودروها باتری‌های لیتیومی است.

وی به ابتکار دولت فرانسه در ارائه سوبسید ۶ هزار یورویی برای باتری خودروهای برقی به منظور علاقه‌مند کردن مردم برای استفاده از این خودروها اشاره کرد و ادامه داد: امکانات تولید بدنه و سایر اجزا و قطعات این خودروها در کشور وجود دارد و تنها باتری و برخی دیگر از تجهیزات آن باید تامین شود.

نجفی منش بار دیگر با تاکید بر اینکه نباید از خودروسازی روز جهان عقب بیفتیم، اضافه کرد: در عین حال نمی‌توانیم خودروهای احتراقی را رها کنیم، زیرا اکنون ۲۹ میلیون دستگاه خودروی در حال حرکت در کشور وجود دارد که سرویس و خدمات نیاز دارند.


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2254
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی برنامه رشد ۱۵درصدی تولید خودرو را برای سال جاری در نظر گرفته که در حال حاضر تامین مواد اولیه و قطعات موردنیاز قطعه‌سازان و خودروسازان کشور به دلیل چالش تامین ارز و البته تداوم فریز قیمت به مشکل خورده است. طبق برنامه‌ریزی «صمت»، قرار است تولید خودرو در سال جاری به بالای یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه برسد، هدفی که تحقق آن نیازمند تامین ارز و همچنین نقدینگی لازم و کافی است. این در حالی است که ظاهرا تولید خودرو در دو ماه ابتدایی امسال شرایط مناسبی ندارد و هم قطعه‌سازان و هم خودروسازان با چالش تامین ارز و نقدینگی مواجه هستند.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور با انتقاد از سیاست های بانک مرکزی در تخصیص ارز به صنعت خودرو و قطعه سازان، گفت: کاری که اوباما و ترامپ نتوانستند با صنعت خودروی ما انجام دهند و آن را تعطیل کنند، بانک مرکزی به تنهایی انجام می‌دهد!

عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از برگزاری میز ششم خودکفایی صنعت خودرو با همکاری بزرگترین خودروساز کشور خبر داد.

رئیس فقید دولت سیزدهم با ابلاغ فرامین هشت‌گانه خودرویی در اسفند۱۴۰۰ به نوعی در پی اصلاح ساختاری این صنعت بود. اما خطای سیاستگذار مانع از اصلاح این صنعت در دوره سه‌ساله دولت سیزدهم شد. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی با نظرسنجی و پرسش از کارشناسان، پنج اولویت بازار خودرو در دولت چهاردهم را مشخص کرده است. حذف قیمت‌گذاری دستوری، تسریع واردات خودرو، واگذاری سهام دولتی، رشد تیراژ و احیای مشارکت‌های خارجی می‌تواند اصلاح ساختاری خودرو در دولت چهاردهم را رقم بزند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های ایران خودرو و سایپا گفت: در صورت اصلاح قوانین یا مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، مساله افزایش سرمایه ایران‌خودرو و سایپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در شرایطی برخی خودروسازان از عدم تخصیص ارز تولید و تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو گلایه می‌کنند که بانک مرکزی با انتشار فهرست ارزبگیران نیمایی، میزان ارز خودرو را اطلاع‌رسانی کرد. تخصیص ارز به خودروسازان مونتاژی، تولید‌کنندگان نیمه‌دولتی یعنی ایران‌خودرو و سایپا و همچنین واردات خودرو، سال گذشته با حواشی زیادی همراه بود. طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی گمرک، سازمان توسعه تجارت و همچنین بانک مرکزی، در شرایطی وزارت صمت برای خودروسازان خصوصی، سال گذشته ارزپاشی کرده که نیمه‌دولتی‌ها و وارداتی‌ها از این قافله عقب بودند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خودروسازان علاوه بر افزایش تولید، کاهش هزینه سربار را نیز در دستورکار قرار دهند، گفت: از آنجا که رقیبی برای خودروسازان داخلی وجود ندارد، این شرکت‌ها به دنبال استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ارتقای بهره‌وری نمی‌روند.

صنعت خودرو در دهه ۹۰ وضعیت نابسامانی را پشت سر گذاشت به طوری که تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند که نشان از عمق بحران در این صنعت دارد.

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان میدهد، در سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قطعات خودرو و لوازم یدکی
از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود وارد کشور شده است.

آژیر قرمز افت تولید خودرو در کشور روشن شده است.

مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: برای اولین بار توسط یکی از شرکت‌های زنجیره تامین، خودکفایی در تولید قطعه اینفلیتور (چاشنی انفجاری) ایربگ خودرو حاصل شد.

 رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور معتقد است پایان قیمت گذاری دستوری و اصلاح قیمت خودرو در کارخانه نهایتا کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد را در پی خواهد داشت.

عضو هیات رییسه انجمن همگن قطعه سازان کشور گفت: ایران نفت خود را به قیمت ارزانتر از نرخ روز به چین صادر می کند و چین در ازای خرید نفت به جای دادن پول آن به ایران، کالا از جمله خودرو به ایران صادر می کند.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به جلسه اعضای این انجمن با وزیر صمت و تشریح ابرچالش‌های مجموعه صنعت خودرو کشور (خودروسازی و قطعه‌سازی) و انتقاد از چینی شدن صنعت خودرو کشور، به بیان پیش نیازها و الزامات برنامه تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری پرداخت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است