۴ گام تولید خودروهای برقی در کشور؛

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت گفت: اگر بخواهیم به سمت بازار برقی‌سازی خودروها برویم باید بگویم این بازار ما است و اگر می‌خواهید این بازار را در اختیار شما قرار دهیم دیگر روش‌های سی‌کی‌دی و اس‌کی‌دی معنا ندارد و باید به طراحی مشترک فکر کرد.

4 گام تولید خودروهای برقی در کشور/ منطقی: با روش "CKD"و" SKD" خودرو برقی تولید نمی‌کنیم

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، «منوچهر منطقی» در خصوص چگونگی دانش‌بنیان کردن صنعت خودرو گفت: در این زمینه چهار مرحله وجود دارد. در مرحله نخست باید به یکپارچه‌سازی محصولات (مونتاژ) و قطعه‌سازی توجه کرد.

وی افزود: مرحله دوم طراحی قسمت‌هایی از محصولات است؛ به این صورت که مثلاً یک خودرو مصرفش بالاست آیا می‌توان یک موتور با مصرف کمتر طراحی و بر روی خودرو قرارداد یا خیر. در مرحله سوم طراحی یک محصول جدید مطرح است که اتفاقاً ما طراحی‌های مشترکی با مجموعه‌های جهانی داریم که این موضوع نشان از توانمندی بالای ماست.

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت تصریح کرد: در مرحله چهارم صنعت خودرو به درجه‌ای می‌رسد که توانمندی طراحی اجزای خودرو را پیدا کرده و می‌تواند محصول مستقل طراحی کند. این محصول مستقل علاوه بر بازار داخل وارد بازارهای جهانی هم می‌شود.

منطقی گفت: دانش‌بنیان شدن از مرحله سه به بعد است که اتفاق می‌افتد. به عبارتی مرحله یک تکنسین‌محور و مرحله دوم مهندسی‌محور است که در این مرحله‌ها هنوز به دانش‌بنیان بودن نرسیده‌ایم؛ اما مرحله سوم دیگر دانش‌بنیان است چون شما می‌توانید محصول را از مرحله تحقیق و توسعه تولید کنید اگر چه شریک دارید اما می‌توانید محصول جدید عرضه کنید. بنابراین اگر ما می‌خواهیم وارد دانش‌بنیان شویم باید وارد مرحله سوم شده باشیم.

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر بحث خودروهای فسیلی با سوخت فسیلی کم کم از رده خارج می‌شود و پیش‌بینی‌ها بر این است تا ۲۰۵۰ همه کشورها به سمت خودروهای برقی بروند. اما صرفاً برقی‌سازی نیست بلکه خودروها با هم می‌توانند تبادل اطلاعات داشته باشند.

منطقی با اعلام اینکه در این افق جدید دیگر ما نباید آن مسیر قبلی را تکرار کنیم، گفت: در مسیر قبلی ما سی‌کی‌دی دریافت و قطعه‌سازی می‌کردیم و در نهایت به ۱۰ تا ۱۴ درصد ارزش افزوده می‌رسیدیم. در بخش طراحی اجزا هم به ۵۰ درصد می‌رسیدیم. امروز باید از مرز ۵۰ درصد عبور کنیم؛ اما چگونه؟

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت افزود: ما یک سری مزیت‌هایی داریم به نحوی که در خودروهای جدید موضوع فناوری‌هایی هست عمدتاً بر مبنای الکترونیک و بخش‌های مهندسی برق تولید شده‌اند؛ در سیستم‌های ارتباطی، فناوری اطلاعات و نهایتاً فناوری سیستم‌های کنترل اتوماتیک نیز اقدامات مناسبی صورت گرفته است که این موضوع نشان می‌دهد ما در این زمینه توانمندی فوق‌العاده خوبی داریم.

به گفته منطقی، از ابتدای انقلاب نخبه‌ترین آدم‌ها در این رشته‌ها تحصیل می‌کردند. اما صنایع ما چون توان جذب این افراد را نداشتند مهندسان به خارج از کشور می‌رفتند. خود من در دانشگاه شریف درس خواندم؛ دوره ما ۱۲۰ نفر بودند اما از این تعداد ۴ نفر در ایران مانده‌اند. ما آدم‌های خوب با سطح فنی بالایی تربیت می‌کنیم اما چون قدرت جذب آنها را نداریم آنها جای دیگری فعال می‌شوند. نکته مهم اینجاست اگر فعالیت این افراد را در کشورهای دیگر پیگیری کنیم می‌بینم که در کشورهای پیشرفته جایگاه فوق‌العاده حساس و دقیق دارند. پس ما یک استعداد نهفته داریم که تا به حال از آن استفاده نکرده‌ایم. اما آیا این استعداد به تنهایی به درد می‌خورد؟ خیر.

وی با اعلام اینکه هیچ وقت از مزیت بازارمان استفاده نکرده‌ایم، گفت: همه کشورها وقتی ما یک بازار بزرگ داشته باشیم حتماً در مراودات تجاری به فناوری توجه می‌کنند. به نوعی نظریه بازار در مقابل فناوری یک بحث جاافتاده‌ است و بسیاری از کشورهایی که در زمینه‌های صنعتی در یک رشته خاص پیشرفت می‌کنند از این نظریه به خوبی استفاده می‌کنند.

وی گفت: با در نظر گرفتن این موضوع اگر بخواهیم به سمت بازار برقی‌سازی خودروها بریم باید با هر کس که صحبت می‌کنیم بگوییم این بازار ما است و اگر می‌خواهید این بازار را در اختیار شما قرار دهیم دیگر روش‌های “سی‌کی‌دی” “اس‌کی‌دی” معنا ندارد؛ ما باید طراحی مشترک را شروع کنیم. ممکن است بگویید که ما تحریم هستیم و کسی ما را تحویل نمی‌گیرد ولی ما الآن وارد یک سری اتحادهای بلندمدت از جمله با کشورهای بریکس شده‌ایم که دیگر بحث‌های تحریم خیلی کمرنگ می‌شوند. باید برویم سراغ کشورهایی که با آنها ارتباطات بلندمدت داریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2366
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است