معاون صنایع عمومی وزارت صمت با اعلام روند رو به کاهش ورود قطعات قاچاق به کشور تاکید کرد: با تحقق بیشترین رشد تولید قطعات یدکی خودرو در سال گذشته، جریان عرضه قطعات قاچاق و تقلبی در بازار کاهش یافته، گر چه یکی از نگرانی های جدی وزارت صمت در این حوزه، عرضه خودروهایی است که تاکنون تکلیف قطعات یدکی و شناسه و کد رهگیری آنها مشخص نشده است.

با رشد تولید قطعات؛ ورود قطعات قاچاق به کشور کاهش یافت / بلاتکیفی بازار قطعات خودروهای جدید به دغدغه دولتمردان تبدیل شد

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، موضوع کیفیت و قاچاق قطعات از مسائل مهمی است که همواره دل نگرانی هایی را برای مشتریان و دولت ایجاد کرده است، کالای مهمی که عرضه بی‌کیفیت و تقلبی آن تاثیر بسیاری در کاهش ایمنی، سلامت جامعه و افزایش حوادث رانندگی دارد.

بر اساس آخرین بررسی‌ها و اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سالیانه دست کم ۲ میلیارد دلار لوازم یدکی و قطعات خودرویی قاچاق به کشور وارد می‌شود که بیشتر این قطعات و لوازم یدکی قاچاق مربوط به خودروهای لوکس و گران قیمت است و در کنار آن‌ها قطعات بی‌کیفیت نیز وارد می‌شود.

برای مقابله با ورود قطعات تقلبی و بی‌کیفیت به بازار قطعه یدکی، وزارت صمت از سال گذشته طرح نصب شناسه کالا را برای قطعات یدکی اجرا کرد و حالا با گذشت بیش از ۱.۵ سال از اجرای این طرح، سئوالی که بسیار اهمیت دارد دستاوردهای اجرای طرح شناسه کالا برای مقابله با قطعات تقلبی و بی کیفیت است موضوعی که آن‌ طور که معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد، تاکنون بیش از یک ‌میلیارد قطعه یدک خودرو با کد رهگیری و دارای ضمانت ثبت شده است.

طرحی که با عنوان شناسایی قطعات یدکی توسط تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان قطعه از فروردین سال ۱۴۰۱ آغاز شد در ابتدا برای دو گروه کالایی شامل کمک فنر و باتری آغاز شد و سپس نصب کد اصالت برای ۵۴ قطعه دیگر هم الزامی شد و حالا به گفته معاون وزیر صمت تاکنون بیش از یک میلیارد قطعه یدکی خودرو دارای کد رهگیری و شناسه شدند.

محمد مهدی برادران

اجرای موفق طرح کد رهگیری در بازار لوازم یدکی

محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، تاکید کرد: اجرای موفق طرح کد رهگیری و شناسایی کالا در بازار لوازم یدکی منجر به بهبود وضعیت تولید داخل قطعات شده است، همچنین اجرای این طرح موجب شد درصد زیادی از کالاهایی که پیش از این در بازار به عنوان کالای تقلبی وارد می شد و  یا قطعاتی که با نام و نشان تجاری معتبر عرضه می شد و برای مشتریان نگرانی ایجاد کرده بود، کاهش یابد.

وی در عین حال تعامل رسانه ها و فرهنگ‌سازی آنها در این بخش را در اجرای موفق این طرح بسیار موثر عنوان کرد و گفت: با این اقدامات در مجموع بیش از یک میلیارد قطعه یدکی دارای شناسه و کد رهگیری تولید داخل یا واردات قانونی است که می تواند نیاز مردم را تامین کنند البته ادامه موفق آن نیازمند آن است که مردم نیز به همان میزان حساسیتی که در رسانه ها وجود داشت را داشته و از کالاها و قطعاتی که دارای شناسه هستند استفاده کنند تا مواردی از قطعات تقلبی که در سطح بازار و نمایندگی های غیر مجاز وجود دارد نیز با بازرسی ها کاهش یابد.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت با توجه به اقدامات صورت گرفته در خصوص شناسایی قطعات تقلبی در بازار از اقدام سایپا در کشف گروهی که قطعات تقلبی را با بسته‌بندی و هولوگرام جعلی به‌بازار عرضه می‌کردند، خبر داد و افزود: هر محصولی که فاقد کد اصالت و شناسه باشد مشمول مقررات کالای قاچاق می‌شود. قطعاتی که جدای از آسیبی که به لحاظ مالی به مردم می زند گاها به جهت قطعات فوق ایمنی غیر استاندارد، آسیب های بیشتری را به جان مردم و امنیت خودرو وارد می کند.

 

واحدهای زیر پله ای استاندارد به واحدهای رسمی تبدیل می شوند!

بر اساس برخی آمارها برآورد می‌شود از ارزش ۱۳ میلیارد دلاری بازار لوازم یدکی، ۳۰ درصد کالای قاچاق و تولیدات بی‌کیفیت و زیر پله ای باشد که به ترتیب سه میلیارد دلار سهم قاچاق و یک میلیارد دلار هم سهم تولید غیر استاندارد است، موضوعی که برادران ضمن تاکید بر روند رو به کاهش واردات قطعات قاچاق به کشور گفت: در راستای ساماندهی در این بخش وزارت صمت آمادگی دارد تا واحدهای زیر پله ای را که کالای استاندارد تولید می کنند را به عنوان واحدهای رسمی معرفی کند تا این واحدها تحت نام واحدهای صنفی تولیدی و یا واحدهای صنعتی از مزایای طرح شناسه کالا بهره مند شوند.

وی در ادامه به اهمیت افزایش عرضه قطعات یدکی استاندارد در کاهش قطعات تقلبی اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه در سال گذشته بیشترین رشد تولید قطعات یدکی خودرو در کشور محقق شد در واقع زمانی که تولید قطعات و کالای اصل رشد می کند، کالای تقلبی و جعلی در بازار کاهش می یابد.

معاون وزیر صمت در پایان یکی از نگرانی های جدی وزارت صمت را عرضه خودروهایی دانست که به نوعی هنوز تکلیف قطعات یدکی آن مشخص نیست و خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از قطعات یدکی این خودروها تاکنون شناسه و کد رهگیری را دریافت نکردند و باید باز مجددا در این زمینه تلاش شود که از ورود قطعات تقلبی به این حوزه ها نیز جلوگیری شود.

منبع:‌ پرشین خودرو


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2443
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است