معاون صنایع عمومی وزارت صمت با اعلام روند رو به کاهش ورود قطعات قاچاق به کشور تاکید کرد: با تحقق بیشترین رشد تولید قطعات یدکی خودرو در سال گذشته، جریان عرضه قطعات قاچاق و تقلبی در بازار کاهش یافته، گر چه یکی از نگرانی های جدی وزارت صمت در این حوزه، عرضه خودروهایی است که تاکنون تکلیف قطعات یدکی و شناسه و کد رهگیری آنها مشخص نشده است.

با رشد تولید قطعات؛ ورود قطعات قاچاق به کشور کاهش یافت / بلاتکیفی بازار قطعات خودروهای جدید به دغدغه دولتمردان تبدیل شد

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، موضوع کیفیت و قاچاق قطعات از مسائل مهمی است که همواره دل نگرانی هایی را برای مشتریان و دولت ایجاد کرده است، کالای مهمی که عرضه بی‌کیفیت و تقلبی آن تاثیر بسیاری در کاهش ایمنی، سلامت جامعه و افزایش حوادث رانندگی دارد.

بر اساس آخرین بررسی‌ها و اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سالیانه دست کم ۲ میلیارد دلار لوازم یدکی و قطعات خودرویی قاچاق به کشور وارد می‌شود که بیشتر این قطعات و لوازم یدکی قاچاق مربوط به خودروهای لوکس و گران قیمت است و در کنار آن‌ها قطعات بی‌کیفیت نیز وارد می‌شود.

برای مقابله با ورود قطعات تقلبی و بی‌کیفیت به بازار قطعه یدکی، وزارت صمت از سال گذشته طرح نصب شناسه کالا را برای قطعات یدکی اجرا کرد و حالا با گذشت بیش از ۱.۵ سال از اجرای این طرح، سئوالی که بسیار اهمیت دارد دستاوردهای اجرای طرح شناسه کالا برای مقابله با قطعات تقلبی و بی کیفیت است موضوعی که آن‌ طور که معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد، تاکنون بیش از یک ‌میلیارد قطعه یدک خودرو با کد رهگیری و دارای ضمانت ثبت شده است.

طرحی که با عنوان شناسایی قطعات یدکی توسط تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان قطعه از فروردین سال ۱۴۰۱ آغاز شد در ابتدا برای دو گروه کالایی شامل کمک فنر و باتری آغاز شد و سپس نصب کد اصالت برای ۵۴ قطعه دیگر هم الزامی شد و حالا به گفته معاون وزیر صمت تاکنون بیش از یک میلیارد قطعه یدکی خودرو دارای کد رهگیری و شناسه شدند.

محمد مهدی برادران

اجرای موفق طرح کد رهگیری در بازار لوازم یدکی

محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، تاکید کرد: اجرای موفق طرح کد رهگیری و شناسایی کالا در بازار لوازم یدکی منجر به بهبود وضعیت تولید داخل قطعات شده است، همچنین اجرای این طرح موجب شد درصد زیادی از کالاهایی که پیش از این در بازار به عنوان کالای تقلبی وارد می شد و  یا قطعاتی که با نام و نشان تجاری معتبر عرضه می شد و برای مشتریان نگرانی ایجاد کرده بود، کاهش یابد.

وی در عین حال تعامل رسانه ها و فرهنگ‌سازی آنها در این بخش را در اجرای موفق این طرح بسیار موثر عنوان کرد و گفت: با این اقدامات در مجموع بیش از یک میلیارد قطعه یدکی دارای شناسه و کد رهگیری تولید داخل یا واردات قانونی است که می تواند نیاز مردم را تامین کنند البته ادامه موفق آن نیازمند آن است که مردم نیز به همان میزان حساسیتی که در رسانه ها وجود داشت را داشته و از کالاها و قطعاتی که دارای شناسه هستند استفاده کنند تا مواردی از قطعات تقلبی که در سطح بازار و نمایندگی های غیر مجاز وجود دارد نیز با بازرسی ها کاهش یابد.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت با توجه به اقدامات صورت گرفته در خصوص شناسایی قطعات تقلبی در بازار از اقدام سایپا در کشف گروهی که قطعات تقلبی را با بسته‌بندی و هولوگرام جعلی به‌بازار عرضه می‌کردند، خبر داد و افزود: هر محصولی که فاقد کد اصالت و شناسه باشد مشمول مقررات کالای قاچاق می‌شود. قطعاتی که جدای از آسیبی که به لحاظ مالی به مردم می زند گاها به جهت قطعات فوق ایمنی غیر استاندارد، آسیب های بیشتری را به جان مردم و امنیت خودرو وارد می کند.

 

واحدهای زیر پله ای استاندارد به واحدهای رسمی تبدیل می شوند!

بر اساس برخی آمارها برآورد می‌شود از ارزش ۱۳ میلیارد دلاری بازار لوازم یدکی، ۳۰ درصد کالای قاچاق و تولیدات بی‌کیفیت و زیر پله ای باشد که به ترتیب سه میلیارد دلار سهم قاچاق و یک میلیارد دلار هم سهم تولید غیر استاندارد است، موضوعی که برادران ضمن تاکید بر روند رو به کاهش واردات قطعات قاچاق به کشور گفت: در راستای ساماندهی در این بخش وزارت صمت آمادگی دارد تا واحدهای زیر پله ای را که کالای استاندارد تولید می کنند را به عنوان واحدهای رسمی معرفی کند تا این واحدها تحت نام واحدهای صنفی تولیدی و یا واحدهای صنعتی از مزایای طرح شناسه کالا بهره مند شوند.

وی در ادامه به اهمیت افزایش عرضه قطعات یدکی استاندارد در کاهش قطعات تقلبی اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه در سال گذشته بیشترین رشد تولید قطعات یدکی خودرو در کشور محقق شد در واقع زمانی که تولید قطعات و کالای اصل رشد می کند، کالای تقلبی و جعلی در بازار کاهش می یابد.

معاون وزیر صمت در پایان یکی از نگرانی های جدی وزارت صمت را عرضه خودروهایی دانست که به نوعی هنوز تکلیف قطعات یدکی آن مشخص نیست و خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از قطعات یدکی این خودروها تاکنون شناسه و کد رهگیری را دریافت نکردند و باید باز مجددا در این زمینه تلاش شود که از ورود قطعات تقلبی به این حوزه ها نیز جلوگیری شود.

منبع:‌ پرشین خودرو


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2443
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور با اشاره به اینکه امسال حضور در بازار بزرگ خودرو و قطعه سازی روسیه «نیاز محور» است، نمایشگاه «اتومبیلیتی ۲۰۲۴» مسکو را فرصتی برای به نتیجه رسیدن اقدامات دو سال اخیر در زمینه توسعه صادرات شرکت‌های داخلی عنوان کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صمت تمایل دارد صندلی‌های مدیریت دولت در خودروسازی‌ها را با رعایت صرفه و صلاح دولت و شرکت‌ها واگذار کند.

دولت سیزدهم در حالی به روزهای پایانی خود و تحویل امور کشور به دولت “مسعود پزشکیان” نزدیک می‌شود که صنعت خودرو و بازار آن در آرامش نسبی و البته رکود کامل به سر می‌برد؛ اما تاکنون تولید از برنامه‌ها عقب است و پس از دو سال تولید عبور مستقیم و بدون ناقص، مجدد پای خودروهای ناقص به پارکینگ خودروسازان باز شده است.

با آغاز فصل تابستان، خودروسازان نیز مانند دیگر واحدهای صنعتی و تولیدی کشور با چالش انرژی به ویژه در بخش برق مواجه شده اند و این موضوع می تواند به نوبه خود سبب کاهش سرعت تولید شود.

یک گزارش آماری به مقایسه رشد قیمت نهاده‌های تولید و قیمت مصوب خودرو در هفت سال گذشته پرداخته است که نتیجه آن از فروش خودرو به نصف قیمت در دو شرکت خودروساز حکایت دارد. در این گزارش درصد رشد نرخ نهاده‌های تولید در یک خودرو ۱۲۰۰درصد محاسبه شده، حال آنکه قیمت مصوب فروش خودرو تنها ۶۰۰درصد رشد یافته است. این امر در کنار کسری نقدینگی و افزایش بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان و بانک‌ها زیان انباشته ۲۵۰همتی را کلید زده است.

در سال جهش تولید، با وجود تأکیدات بر افزایش تولید ملی و خودکفایی در صنعت، خودروسازان و قطعه‌سازان کشور با مشکلاتی  روبرو هستند که عمدتاً ناشی از عدم تأمین ارز و نقدینگی کافی است.

مدیر پروژه روسیه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودروی کشور از اعطای تسهیلات ویژه و متنوع برای حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی امسال خبر داده و تاکید کرد که علاوه بر تسهیلاتِ صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت عملی فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان، صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وزارت صمت نیز تسهیلاتی برای مشارکت در پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه روسیه در نظر گرفته است.

انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی صنعت خودرو، ‌انتظارات حداقلی و اولیه خود از رئیس دولت چهاردهم را اعلام کرد.

به دنبال افت تولید، حالا برخی شواهد از بازگشت خودروی ناقص به خطوط تولیدی خودروسازان حکایت دارد.

عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، از تغییر ریل همکاری‌ها در صنعت قطعه سازی و توسعه همکاری مشترک با چینی‌ها خبر داد.

خودروسازی زمانی به وضعیت مطلوب می‌رسد که در حد رقابت با خودرو در بازار بین المللی باشد.

بهار امسال که طبق برنامه ریزی وزارت صمت باید با رشد تولید خودرو در کشور مواجه می شد، دورانی سخت برای خودروسازان بود و آنها نه تنها نتوانستند تیراژ خود را نسبت به فصل مشابه پارسال بالا ببرند، با افت تولید نیز مواجه شدند.

رئیس انجمن تخصصی همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور با اشاره به تامین ۸۰ درصد قطعات خودرویی مورد نیاز در داخل کشور، گفت: گرچه در سال‌های گذشته طی دو مرحله تحریم‌های آمریکایی‌ها را پشت سرگذاشتیم، اما امروز نحوه عملکرد دستگاه‌های داخلی از جمله بانک مرکزی و وزارت صمت به مثابه خودتحریمی است و مانع توسعه صنعت می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاکید به وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مناسب، حرکت به سمت صنعتی شدن را مدنظر قرار داد و گفت: وزارت صمت صنعت دانش‌بنیان صادرات محور را پیگیری و حمایت می‌کند و چنانچه صنعتی این دو مولفه را نداشته باشد، مورد حمایت وزارت صمت نخواهدبود.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج شوند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.

دولت سیزدهم در حالی به پایان عمر خود نزدیک می‌شود که طبق فرمان هشت‌ماده‌ای ابراهیم رئیسی رئیس فقید دولت سیزدهم، قرار بود اصلاحاتی اساسی در بخش خودرو شکل بگیرد، اما مرور اتفاقات رخ‌داده نشان می‌دهد این فرمان به طور کامل اجرا نشد و در برخی بخش‌های اصلی به‌نوعی ناکام ماند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از ۲۰۰ قطعه‌ ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی، به صحبت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور از آغاز ثبت نام شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی اتومبیلیتی مسکو ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه معتبر حوزه صنعت خودرو برای سومین سال پیاپی در پایان مردادماه امسال با مجوز سازمان توسعه تجارت و توسط این انجمن برگزار می شود.

مقصر اصلی ناترازی مصرف سوخت خودروهای بی کیفیت داخلی و وارداتی است؛ حالا همان اشتباه در واردات خودروهای بی کیفیت برقی در حال تکرار است.

طبق گزارشی که سه خودروساز بزرگ کشور به سامانه کدال بورس ارائه کرده‌اند، آنها در دوماه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۱۹‌هزار دستگاه انواع مدل‌های سواری را به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید بالغ بر ۱۴۲‌هزار و ۵۰۰دستگاهی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در دوماه سال گذشته، آنها حدودا با افت ۱۷درصدی تیراژ تولید مواجه شده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که خودروسازان معمولا در اردیبهشت علاوه بر جبران افت تولید فروردین، تیراژ تجمعی خود را (نسبت به دوماه نخست سال قبل) بالا می‌بردند. حالا اما با توجه به چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی ناشی از تداوم ثبات قیمت کارخانه‌ای خودروها و همچنین کمبود ارز، این اتفاق این بار رخ نداده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام‌کرد: روش فعلی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد قبول هیچ‌کس نیست.

در روزهای اخیر ابلاغیه‌هایی در راستای حمایت از تولید، از سوی سامانه جامع تجارت منتشرشده که با حاشیه‌های بسیاری همراه شده است. ابلاغیه‌ای ثبت‌سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی را مشروط کرد که البته در ۴۸ ساعت از روی خروجی سامانه حذف شد.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است