سیاست وزارت صمت در حوزه داخلی سازی خودروهای برقی چیست؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت عرضه خودروهای برقی را نیاز ملی و اقتصادی می‌داند و در عین حال تاکید دارد که باید به‌ مرور داخلی‌سازی خودروهای برقی افزایش یابد اما سئوال اساسی این است که آیا اصولا نقشه راهی در این زمینه تعریف شده است و سیاست وزارت صمت در حوزه داخلی سازی خودروهای برقی چیست؟

سیاست وزارت صمت در حوزه داخلی سازی خودروهای برقی چیست؟ /  توکلی لاهیجانی: جریان داخلی سازی خودروسازان به صورت دقیق رصد می‌شود

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور، در روزهای اخیر با حضور وزیر صمت از خودروهای برقی سبک و سنگینی که قرار است به به ناوگان حمل و نقل عمومی ایران عرضه شوند رونمایی شد. این خودروها برخی در داخل و با ایجاد خط تولید، توسعه یافته و برخی دیگر نیز چینی‌هایی بوده که قرار است به اصطلاح در ایران داخلی سازی شود.

وزیر صمت در مراسم رونمایی از خودرو برقی ساخت داخل که باید بیشتر این خودرو را چینی دانست با تاکید بر اینکه خودروسازان به‌جای خودروی برقی چینی باید خودروی برقی ایرانی تولید کنند، گفت: ما باید متناسب با اقلیم کشور خودمان خودروی برقی تولید کنیم.

اما پرسشی که در جریان حرکت به سمت داخلی سازی خودروهای برقی مطرح می‌شود موضوع دانش تولید خودروی برقی و توان تولید قطعه سازان و مهمتر از همه نقشه راه و یا به نوعی دستورالعمل ساخت داخل در خودروهای برقی از سوی سیاست گذار است که باید دید آیا وجود دارد یا خیر؟

البته همانطور که می‌دانیم خودروهای برقی از قطعات فنی به مراتب کمتری نسبت به خودروهای بنزینی تشکیل شده و پیچیدگی فنی به مراتب کمتری دارند. به عبارتی در خودروهای برقی دیگر قوای محرکه و گیربکس به شکلی که در خودروهای بنزینی دیده شده وجود ندارد. بنابراین شاید در حوزه دانش تولید و ساخت قطعات موانع کمتری وجود داشته باشد که البته این موضوع را باید از دیدگاه تخصصی‌تر بررسی کرد.

اما ابهام اصلی مربوط به دستورالعمل ساخت داخل در خودروهای برقی از سوی سیاست گذار است که باید مسئولان و متولیان وزارت صمت پاسخ دهند. موضوعی که به نظر می‌رسد با توجه به ورود شتاب زده وزارت صمت به حوزه خودروهای برقی و واردات در این بخش تاکنون نقشه راهی در این خصوص ترسیم نشده است؟

پیش از این قطعه سازان کشور با توجه به نبود امکانات داخلی سازی در حوزه خودروهای برقی، در واکنش به واردات قطعات چینی و خرید قطعه مشابه تولید داخل توسط خودروسازان و همچنین موضوع قانون استفاده حداکثری از توان تولید داخل، به سیاست‌های وزارت صمت در این حوزه انتقاد کرده بودند.

همچنین در ماه‌های اخیر موضوع دستورالعمل نحوه محاسبه و تهیه گزارش درصد ساخت داخل خودروها با انتقاد قطعه سازان مواجه شد و بسیاری از آنها با توجه به ابهامات موجود در اهداف تدوین این دستورالعمل از سوی وزارت صمت، دستورالعمل فوق را فاقد ضمانت اجرایی دانسته بودند.

افزایش داخلی سازی سیاست جدی وزارت صمت است

اما در پاسخ به سوالات و گلایه‌های قطعه سازان در خصوص عدم اجرای درست سیاست داخلی سازی از سوی وزارت صمت و فقدان نظارت در این بخش، مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت در گفت‌وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با تاکید بر ابلاغ دستورالعمل جدید داخلی سازی در سال جاری، تصریح کرد: وزارت صمت بر اساس دستورالعمل ابلاغی، میزان داخلی سازی خودروسازان را به صورت دقیق رصد می‌کند.

عبدالله توکلی لاهیجانی، سیاست وزارت صمت را افزایش ساخت داخل عنوان کرد و گفت: سیاست گذاری وزارت صمت همواره بر اساس تعمیق ساخت داخل و البته ساخت داخل رقابت‌پذیر است، رقابتی که هم به لحاظ کیفیت، قیمت و هم در زمان تحویل قطعه، شکننده نباشد و منجر به خواب خط تولید خودروسازان نشود.

خودروسازان باید بدون رانت، تولید رقابت‌پذیر داشته باشند!

وی تاکید کرد: دستورالعمل‌ ساخت داخل در خودروهای بنزینی وجود داشته و اجرا هم می‌شود و وزارت صمت نیز بر اساس وظیفه بر آن نظارت می‌کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت با بیان اینکه وزارت صمت معتقد است که خودروسازان باید بدون رانت، تولید رقابت‌پذیر داشته باشند، تصریح کرد: امروز ریشه‌های زیان خودروسازان نبود محصولات رقابت‌پذیر است که به سازوکار مدیریتی خودروسازان، تعارض منافع با خودروسازان، نحوه رابطه قطعه‌ساز و خودروساز، غفلت از حوزه توسعه محصول و در دست داشتن پلتفرم‌های بومی و نحوه تعامل با سازندگان و وجود سورس‌های متعدد و تیراژ غیراقتصادی بازمی‌گردد.

توکلی لاهیجانی در پایان خاطرنشان کرد: رانت‌های قرار گرفته در اختیار صنعت خودرو باید هرچه سریع‌تر حذف شود تا شاهد محصول رقابت‌پذیر در این صنعت باشیم.

منبع:‌ پرشین خودرو


لینک کوتاه : http://www.ismapa.com/?p=2450
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

اطلاعیه ها

هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ به شرکت‌های خودروساز فرصت داد تا از ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعادل خوبی در عرضه و تقاضای خودرو وجود دارد و روزانه بیش از پنج هزار خودرو تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در نشست با رییس سازمان استاندارد روسیه، بر آمادگی این گروه صنعتی برای همسان‌سازی استانداردهای خودرویی با آن کشور خبر داد.

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن اشاره به اینکه مجلس دوازدهم بایستی به‌ جای وضع قوانین جدید به دنبال بررسی قوانین فعلی بوده تا ایردات آن مشخص و در جهت اصلاح آن‌هاگام برداشته شود در مورد صنعت خودرو توضیح داد که بایستی تکلیف مشخص شود که واقعا می‌خواهیم خودروسازی داخل را تعطیل کنیم و تحویل چینی‌ها دهیم یا به‌دنبال توسعه این صنعت هستیم؟

سرپرست دفتر صنایع خودروی وزارت صمت از تولید حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۱۴۰۲ خبر داد.

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های صنایع خودروسازی برای ایفای تعهدات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: مقرر شد طی ایام باقی‌مانده تا پایان سال جاری ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی بانک‌ها در اختیار ۲ خودروساز بزرگ کشور قرار بگیرد تا به عنوان بخشی از مطالبات به قطعه‌سازان بپردازند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: مطابق برنامه هفتم توسعه، در زمینه‌هایی که دولت هیچگونه همکاری و کمک نمی‌کند نباید قیمت گذاری دستوری انجام شود و به این ترتیب امیدواریم به پایان قیمت گذاری دستوری در صنعت خودروسازی نزدیک شده باشیم.

شورای رقابت اعلام کرده است که افزایش قیمت خودروها بر اساس صورت‌های مالی است.

روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد: افزایش قیمت خودرو در سال آینده گریزناپذیر است. روی صحنه را نگاه نکنید؛ تصمیمات پنهانی از گرانی خودرو حکایت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه خودروی «ریرا» از اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه با توجه به تداوم روند واردات و ترخیص خودروهای برقی، تا پایان سال حداقل ۲۵۰۰ دستگاه خودروی برقی وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود (با توجه به اولویت‌دهی تخصیص خودروهای برقی برای تاکسی‌ها)، از عرضه‌ دو مدل خودروی برقی با میزان داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در سال آینده خبر داد.

در ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۲۵۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که نشان از سهم ۲۲ درصدی از مجموع کل تولید خودروی کشور دارد؛ تولید انواع خودرو در خودروسازان خصوصی ۶۶ درصد نسبت به آمار تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این درحالیست که تولید انواع خودرو در ایران‌خودرو دو درصد و در سایپا یک درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه تولید خودروی سواری در بخش خصوصی ۷۷ درصد بیشتر شده اما در دو خودروساز بزرگ به‌ترتیب یک درصد (ایران‌خودرو) و سه درصد (سایپا) افت کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دنبال حذف قیمتگذاری دستوری در خودروها هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

نتایج یک نظرسنجی در روسیه نشان داد ۴۸ درصد مردم روسیه معتقدند خودروهای ایرانی می‌توانند موفق به جلب اعتماد مشتریان روس در بازار این کشور شوند.

در پنجمین اجلاس روسای صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی کشور، سازمان توسعه منابع انرژی توان (صباباتری) موفق به کسب نشان ملی معتبرترین و برترین تولید کننده قطعات خودرو شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودروی کشور گفت: قیمت گذاری دستوری اقدامی است که هیچ نمونه مشابهی در دنیا نداشته و برخلاف تمام اصول اقتصادی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران؛ توان، تخصص و تعصب بخش خصوصی برای تولید باکیفیت را ستودنی دانست و گفت: باید با حمایت از تولید کیفی؛ فضایی برای  ورود کالای تقلبی و قاچاق باقی نماند و با هر چیزی که تولید را تضعیف کند، مقابله خواهیم کرد.

شورای پول و اعتبار با افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا به ۱۵ هزار میلیارد تومان موافقت کرد

قرار بود واگذاری مدیریت خودروسازان تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی تعیین تکلیف شود اما تا به امروز به جز پاسکاری وظایف بین وزارتخانه های اقتصادی، اتفاق جدیدی نیفتاده است.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور گفت: اگر دولت کاری به صنعت خودروسازی نداشته باشد و آن را آزاد بگذارد این صنعت رشد خواهد کرد و حتی می‌تواند همگام با روز جهان حرکت کند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که تولید خودروسازان داخلی در ۱۰ ماه گذشته سال‌جاری از مرز یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه گذشت.

کلیه حقوق سایت محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
کلیه حقوق سایت برای انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور محفوظ است . استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است